WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Патрульно-постова служба міліції - Реферат

Патрульно-постова служба міліції - Реферат

міста, району, залізниці (водного басейну) з урахуванням змін в оперативній обстановці.
Зазначені вище посадові особи постійно підтримують стан бойової готовності підрозділів патрульно-постової служби, організовують щорічну перевірку діяльності цих підрозділів, здійснюють контроль за раціональною розстановкою І використанням за прямим призначенням особового складу, автотранспорту та інших технічних засобів, організують службове розслідування із затвердженням висновків по кожному вчиненому на вулиці тяжкому злочину. Вони забезпечують також комплектування, початкову підготовку і перепідготовку особового складу підрозділів патрульно-постової служби, їх матеріально-технічне постачання, будівництво і експлуа-тацію гуртожитків, спеціальних містечок та інших службових приміщень.
Безпосередньою участь в організації патрульно-постової служби міліції приймають чергові частини органів внутрішніх справ, начальницький склад стройових і спеціальних підрозділів.
Оперативний черговий по міськрайліноргану внутрішніх справ відповідає за своєчасну підготовку та проведення інструктажу і забезпечує безперервне керівництво нарядами, їх чітку взаємодію і маневрування. Він зобов'язаний організовувати несення служби нарядами згідно з прийнятим рішенням на добу, здійснювати контроль за виконанням норм, передбачених у книзі служби нарядів, виставленням нарядів на службу, використанням особового складу І автомототранспорту за прямим призначенням.
Певну участь в організації патрульно-постової служби беруть інспектори апаратів служби громадського порядку, інспектори дільничні інспектори міліції, а також інші галузеві служби міліції.
Організація патрульно-постової служби здійснюється: на рік за планом комплексного використання сил і засобів міліції в охороні громадського порядку (єдиною дислокацією), який складається на весняно-літній і осінньо-зимовий періоди і за необхідністю коректується; на місяць (декаду) - за планом використання по залученню особового складу підрозділів швидкого реагування "Беркут", інших підрозділів патрульно-постової служби міліції, сил громадськості; на добу - за книгою служби нарядів; на виконання конкретного завдання - за наказом або спеціальним планом.
Розстановка нарядів розробляється на підставі штатної чисельності міліціонерів і встановленого коефіцієнту необхідності особового складу на одну постозміну.
Час виставлення нарядів і тривалість несення служби встановлюється з таким розрахунком, щоб кількість нарядів збільшувалась у найбільш напружений час доби і в місцях, де найбільш можливе вчинення злочинів і порушень громадського порядку. Обов'язкові норми цілодобового виставлення нарядів для несення патрульно-постової служби на вулицях та в інших громадських місцях, виділення автотранспорту для патрулювання визначаються в кожному органі внутрішніх справ І підрозділі міліції з метою забезпечення максимального використання сил та засобів в охороні громадського порядку і боротьбі із злочинністю з урахуванням їх штатної чисельності.
Особливості несення служби для кожного наряду (поста) визначаються в картці маршрутів (постів), де вказуються маршрут наряду, його довжина, межі, місце розташування поста і його центр. В картці маршрутів (постів) визначаються також обов'язки нарядів і особливості зв'язку з сусідніми нарядами, черговою частиною органу внутрішніх справ, дільничними інспекторами міліції та громадськими формуваннями.
Результати несення патрульно-постової служби міліції багато в чому залежать віл правильно проведеного інструктажу. Щоденні інструктажі нарядів перед заступанням на службу проводяться керівниками органів внутрішніх справ і командним складом підрозділу патрульно-постової служби за участю досвідчених оперативних працівників. Посадова особа, яка проводить інструктаж, роз'яснює оперативну обстановку, перевіряє знання патрульними і постовими своїх прав і обов'язків, окремих положень нормативних актів, правил застосування зброї і спеціальних засобів, прикмет злочинців, які розшукуються, і викраденого майна, нагадує міліціонерам про необхідність додержання законності, а також про чемність і уважне ставлення до громадян. Проведення інструктажу закінчується віддачею наказу про заступання нарядів міліції на службу.
Важливим засобом зміцнення дисципліни серед особового складу і забезпечення високої активності нарядів міліції у боротьбі зі злочинністю і в охороні громадського порядку є контроль за організацією та несенням патрульно-постової служби. Перевірка несення служби нарядами може бути гласною і негласною. Вона проводиться в будь-який час доби за графіками, затвердженими начальником органу і командуванням підрозділів патрульно-постової служби на кожен місяць. При негласній перевірці особа, яка переві-ряє, таємно веде спостереження за діями наряду. У випадку грубого порушення порядку несення служби нарядом або коли він потребує негайної допомоги, перевіряючий припиняє свою перевірку і даєвказівки до усунення порушень чи подає міліціонерам необхідну допомогу.
Про наслідки перевірки патрульно-постової служби особа, яка пе-ревіряє, робить відповідний запис у службовій книжці і в книзі служби нарядів з переліком конкретних недоліків, зроблених зауважень і вжитих заходів. Ці дані використовуються при проведенні інструктажів і підведенні підсумків щодобової роботи міліціонерів.
Стан і якість перевірок нарядів не менше одного разу на місяць розглядаються на службових нарадах керівництва міськрайлінорганів внутрішніх справ і підрозділів патрульно-постової служби.
Важливе значення в організації патрульно-постової служби має облік і оцінка результатів роботи нарядів. Облік результатів роботи ведеться з метою визначення якості несення служби і виховання у особового складу персональної відповідальності за стан охорони громадського порядку на території, яку вони обслуговують.
Результати роботи за кожну добу записуються командиром взводу (відділення) до результатів персональної роботи міліціонера підрозділу і оголовтується на інструктажах. Підбиття підсумків роботи проводиться на службових нарадах начальником органу, командирами підрозділів патрульно-постової служби.
Стан патрульно-постової служби в органі (підрозділі) внутрішніх справ оцінюється за рівнем її організації і конкретними результатами роботи міліціонерів по охороні громадського порядку, боротьбі зі злочинністю, по охороні об'єктів і забезпеченню безпеки дорожнього руху. При цьому враховується правильність використання особового складу і технічних засобів. Щодо кожного вчиненого і нерозкритого злочину на маршруті (посту) проводиться службова перевірка з метою встановлення, якою мірою це залежало від організації і якості несення патрульно-постової служби, і до винних вживаються відповідні заходи.
При оцінці роботи міліціонерів враховується перш за все стан охорони громадського порядку і боротьби зі злочинністю на території маршруту або поста (наявність або відсутність злочинів і порушень громадського порядку під час несення ними служби і якою мірою це залежало від його діяльності), додержання законності, культурний рівень, дисциплінованість, зовнішній вигляд, а також чемність, уважне і справедливе ставлення до громадян і т. ін.
Головним показником ефективності несення служби нарядами є стан оперативної обстановки на закріпленій за ними території.
Деякі особливості має організація патрульно-постової служби в курортних місцевостях і зонах масового відпочинку громадян. Патрульно-постова служба в курортній зоні, дачній місцевості і місцях жинників передовим формам та методам роботи, інформує їх про оперативну обстановку на маршруті, про осіб з антигромадською поведінкою, а також

 
 

Цікаве

Загрузка...