WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Патрульно-постова служба міліції - Реферат

Патрульно-постова служба міліції - Реферат

собак дозволяє підвищити ефективність діяльності нарядів по запобіганню та припиненню правопорушень і затриманню злочинців, а також надійність охорони різних об'єктів.
Патрульно-постова служба міліції здійснюється різноманітними видами службових нарядів, основними з яких є патрулі, пересувні міліцейські групи, патрульні групи, спеціалізовані патрульні групи, пости охорони порядку, пости охорони об'єктів, пости регулювання дорожнього руху, патрулі для нагляду за дорожнім рухом і контрольно-пропускні пункти.
Патруль - це рухомий наряд в складі одного або декількох працівників міліції, який виконує покладені на нього обов'язки на маршруті патрулювання. Патрулі можуть нести службу на автомобілях, мотоциклах, катерах, велосипедах. Застосовуються також піші, кінні патрулі та патрулі із службовими собаками. Довжина маршруту патрулювання на автомобілі складає, як правило, 6-8 км, на мотоциклі - 3-5 км, пішого - 1-1,5 км. Довжина маршрутів може бути збільшена або зменшена залежно від особливостей і стану оперативної обстановки на них.
Пересувна міліцейська група - це комбінований по складу та оснащений спеціальними технічними засобами наряд міліції на автомобілі, який несе патрульну службу на закріпленому секторі і призначений вживати невідкладні заходи по попередженню порушень громадського порядку, здійснювати оперативно-розшукові заходи по розкриттю злочинів по свіжих слідах. Склад кожної такої групи визначається наказом начальника ГУМВС (УМВС) міста, міськрайоргану внутрішніх справ. До неї включаються працівник карного розшуку, дільничний інспектор міліції, міліціонер та міліціонер-водій.
Керівництво пересувною міліцейською групою забезпечує оперативний черговий органу внутрішніх справ, який несе відповідальність за її роботу під час його чергування, додержання дисципліни особовим складом І правильне використання спеціальних та технічних засобів.
Пересувна міліцейська група, як правило, несе службу по охороні громадського порядку у закріпленому за нею секторі, де відсутні інші наряди. Періодично наряд на патрульному автомобілі перемішується з одних дільниць території до інших відповідно до плану-завдання чи залежно від змін оперативної обстановки.
Крім цього, для забезпечення охорони громадського порядку можуть утворюватися спільні наряди із залученням військовослужбовців.
Патрульна група - це наряд у складі двох або більше патрулів під єдиним керівництвом. Патрульній групі для несення служби визначається дільниця території міста, відокремлене селище, об'єкт, де проходять заходи із участю великої кількості людей, зона масового відпочинку тощо. Основу патрульної групи складає патруль на автомобілі, обладнаний радіостанцією, проблисковим маячком, гучномовною установкою, сиреною та іншими технічними засобами. Начальником патрульної групи (старшим наряду патрульної групи) призначається досвідчений працівник міліції, здатний забезпечити ефективне керівництво діяльністю групи.
Спеціалізована патрульна група ~ це спеціальний вид наряду, призначений для боротьби з найпоширенішими правопорушеннями на вулицях та в інших громадських місцях. Члени цієї групи несуть службу, як правило, в цивільному одязі під керівництвом оперативного працівника або дільничного інспектора міліції.
Пост охорони порядку - це місце або дільниця місцевості, де працівники міліції (постові) виконують покладені на них обов'язки.
Для поста визначається його центр і межі. Центр поста визначається в такому місці, звідки найзручніше вести нагляд і швидко вживати заходів до попередження й припинення правопорушень. Відстань меж від центра поста не повинна перевищувати, як правило, 300 м. Пости виставляються в місцях, де необхідно забезпечити постійну присутність працівника міліції.
Пост охорони об'єкта - це місце або дільниця місцевості, де працівники Державної служби охорони при МВС України здійснюють на договірних засадах охорону об'єктів та іншого майна державної, колективної та приватної власності, майна іноземних держав, міжнародних організацій, іноземних юридичних осіб, а також громадян. Пости виставляються на об'єктах, де необхідно забезпечити постійну міліцейську охорону майна.
Пости регулювання дорожнього руху - це ділянка території, на якій організується несення дорожньо-патрульної служби у зв'язку з необхідністю регулювання дорожнього руху, встановлення безперервного контролю за рухом транспортних засобів іноземних власників, вжиття оперативно-пошукових заходів, забезпечення безперешкодного проїзду автомобілів особливого призначення. Пост, що має службове приміщення, іменується "стаціонарний пост".
Патруль для нагляду за дорожнім рухом - це наряд у складі одного або кількох працівників Державної автомобільної інспекції, який здійснює контроль за дорожнім рухом та виконанням громадянами правил дорожнього руху шляхом патрулювання на автомобілях, мотоциклах, вертольотах або пішим патрулюванням.
Піше патрулювання застосовується для контролю за рухом на невеликих за відстанню, напружених за рухом та за інтенсивністю, небезпечних за аварійністю ділянках доріг (вулиць). При цьому за-стосовуються такі методи несення служби, які дають можливість своєчасно фіксувати і припиняти усі правопорушення.
Для забезпечення перепускного режиму або обмеження руху транспорту і пішоходів в конкретному районі (місцевості) при проведенні масових заходів, виникненні стихійного лиха, епідемій та в інших випадках утворюються контрольно-пропускні пункти, де виставляється наряд міліції. На особливо важливих дільницях і напрямках старшими нарядів на контрольно-пропускних пунктах призначаються особи середньогоначальницького складу. Крім цього, можуть призначатись й наряди супроводження поїздів, суден, літаків та інші види нарядів залежно від особливостей території і стану оперативної обстановки.
Всі види нарядів патрульно-постової служби несуть персональну відповідальність за стан охорони громадського порядку, за своєчасне попередження та припинення злочинів на дільницях, маршрутах патрулювання і постах.
Для здійснення своїх функцій наряди патрульно-постової служби широко використовують засоби переконання: роз'яснюють громадянам правила поведінки в громадських місцях; проводять бесіди з особами, які вчинили проступки, що не мають громадської безпеки і т. ін.
Найважливішими методами виконання нарядами патрульно-постової служби своїх обов'язків є адміністративний нагляд і застосування засобів адміністративного впливу. Здійснюючи адміністративний нагляд, патрульні і постові виступають як носії державно-владних повноважень, що дозволяє їм вести нагляд за виконанням громадянами та посадовими особами встановлених правил поведінки в громадських місцях, виявляти правопорушення і реагувати на них.
При виявленні правопорушення наряди міліції приймають рішучі заходи до його припинення і застосовують відповідні заходи впливу на правопорушників. При цьому вони керуються положеннями Статуту патрульно-постової служби міліції України.
Управління патрульно-постовою службою здійснюють начальники управлінь (головних управлінь) МВС України в Автономній Республіці Крим, в областях, містах Києві та Севастополі, управлінь (відділів) МВС на транспорті та їх заступники, начальники міліції громадської безпеки. Вони несуть відповідальність за організацію патрульно-постової служби в підлеглих органах внутрішніх справ, зобов'язані організовувати комплексне використання в забезпеченні охорони громадського порядку всіх сил і засобів органів внутрішніх справ, їх взаємодію, затверджують плани комплексного використання сил і засобів, своєчасно проводять маневрування силами і засобами в масштабі держави, області (республіки),

 
 

Цікаве

Загрузка...