WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Патрульно-постова служба міліції - Реферат

Патрульно-постова служба міліції - Реферат

займаються спекуляцією промисловими товарами, сільськогосподарською продукцією, незаконними операціями з валютними цінностями, квитками на видовищні і спортивні заходи та іншими речами, а також торгівлю з рук у невстановленних місцях або без відповідного дозволу виробами індивідуальної трудової діяльності й іншими товарами. При необхідності вони повинні доставляти цих осіб разом з предметами спекуляції (збуту) в орган внутрішніх справ. Якщо одержано Інформацію про факт збуту фальшивих грошей, патрульні й постові терміново вживають заходів до затримання збутчика.
Однією з важливих функцій патрульно-постових нарядів міліції є забезпечення безпеки дорожнього руху транспорту та пішоходів. Вони забезпечують нагляд за виконанням правил дорожнього руху, зовнішнім виглядом транспортних засобів, перевіряють у водіїв у випадку порушення ними цих правил наявність і дійсність документів на право керування транспортом і шляхові листи, допомагають дітям, особам похилого віку та інвалідам при переході вулиць. Наряди запобігають і припиняють керування транспортними засобами водіями в нетверезому стані і наркотичному сп'янінні, без no-освідчення на право керування автотранспортом, порушення правил | дорожнього руху пішоходами, а також порядку перевезення вантажів. При порушенні правил дорожнього руху іноземними громадянами або особами без громадянства заходи до них вживаються на загальних підставах, за винятком осіб, які мають дипломатичний імунітет. Якщо водій, який має дипломатичний імунітет, керує транспортним засобом у нетверезому стані, то наряд відстороняє його і від керування, доповідає оперативному черговому і діє відповідно
до одержаних вказівок. При дорожньо-транспортній події патрульно-постові терміново доповідають оперативному черговому або інспектору дорожньо-патрульної служби ДАІ і до прибуття оперативної групи чи працівників ДАІ вживають заходів до надання допомоги потерпілим, затриманню учасників події, вилучення у них посвідчень водія, збереження обстановки місця події і слідів транспортних засобів, виявляють свідків, записують їх прізвища, адреси, а в необхідних випадках встановлюють нові напрямки руху (об'їзди місця події). Про одержані дані наряди патрульно-постової служби Інформують працівників ДАІ та слідчого, які прибули для огляду місця події, і викладають їх у рапорті.
Для успішної боротьби із правопорушеннями наряди патрульно-постової служби підтримують зв'язок з населенням і взаємодіють з об'єднаннями громадян, які несуть спільно службу по охороні громадського порядку, запобіганню правопорушенням, підтримують зв'язок і надають їм всебічну допомогу у виконанні покладених на них завдань. При спільному несенні служби патрульно-постові забезпечують її ефективне несення, передають представникам об'єднань громадян досвід і навички боротьби з найпоширенішими видами правопорушень, знайомлять їх з особливостями обстановки на території, що патрулюється, звертають увагу на місця, де частіше всього вчинюються правопорушення, а також надають у межах вста-новлених прав допомогу представникам цих об'єднань у здійсненні їх законної діяльності, якщо їм чиниться протидія або загрожує небезпека з боку правопорушників.
Виконуючи обов'язки по охороні державного майна, патрульні (постові) міліціонери служби охорони згідно з п.16 Положення про Державну службу охорони при Міністерстві внутрішніх справ, за-твердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10 серпня 1993 р., під час несення служби захищають власність і громадян від злочинних посягань та забезпечують додержання режиму охорони згідно з укладеними договорами, запобігають правопорушенням і припиняють їх у місцях несення служби. У разі виявлення пожеж чи загорань, спрацювань пожежної сигналізації працівники служби охорони сповіщають про це підрозділи пожежної охорони та вживають заходів до ліквідації пожеж і загорань.
Міліціонери підрозділів патрульно-постової служби в разі виявлення під час несення служби злочинних посягань (зломів дверей, вікон, запорів, зірваних пломб і печаток тощо) на об'єкти та майно приватної, колективної і державної власності негайно доповідають про це оперативному черговому, а також про вжиті на місці заходи до затримання злочинців і охорони місця події до прибуття оперативної групи органу внутрішніх справ або підрозділу Державної служби охорони.
Виконання зазначених функцій патрульно-постової служби за-безпечується особовим складом підрозділів служби громадського порядку територіальних і транспортних органів внутрішніх справ, підрозділами міліції швидкого реагування "Беркут". В охороні громадського порядку беруть участь також громадські формування.
Підрозділи патрульно-постової служби міліції (полки, батальйони, окремі роти) є самостійними структурними одиницями головних управлінь МВС України в Автономній Республіці Крим, місті Києві, управлінь МВС України в областях, місті Севастополі та на транспорті.
Для постійного несення служби за відділами внутрішніх справ закріплюються роти, взводи, відділення, командири яких безпосередньо підпорядковані командуванню підрозділу і оперативно начальникам міськрайлінвідділів внутрішніх справ. В міськрайлінорганах внутрішніх справ можуть створюватися підрозділи патрульно-постової служби міліції, які входять до штату зазначених органів і підпорядковуються безпосередньо їх начальникам.
У складі полків, батальонів, окремих рот можуть створюватися спеціальні групи для боротьби з найпоширенішими видами правопорушень в місті (районі). їх робота контролюється командним складом підрозділів патрульно-постової служби міліції в тісній взаємодії з підрозділами служб карного розшуку, боротьби із організованою злочинністю і т. ін.
Для припинення антигромадських проявів, масових заворушень, вжиття заходів до боротьби з організованною злочинністю, розшуку і затримання особливо небезпечних злочинців, забезпечення охорони громадського порядку при проведенні масових заходів, великих виробничих аваріях, катастрофах, стихійних лихах та Інших надзвичайних обставинах створюються підрозділи швидкого реагування "Беркут". Відповідно із Законом України "Про міліцію" спеціалізовані підрозділи Державної служби охорони, дорожньо-патрульної служби ДАІ поряд з виконанням своїх основних завдань, забезпечують також охорону громадського порядку в зонісвоїх постів в разі виникнення правопорушень. До виконання завдань по охороні громадського порядку, громадської безпеки і боротьбі із злочинністю можуть залучатися також інші працівники органів внутрішніх справ, військовослужбовці військ внутрішньої та конвойної охорони.
Підрозділи патрульно-постової служби для успішного здійснення своїх завдань забезпечуються технічними засобами, з яких найчастіше використовуються спеціальні броньовані автомашини, вертольоти, мотоцикли, велосипеди, катери та інші транспортні засоби для перевезення службових нарядів, засоби телебачення і радіо, відеомагнітофони, диктофони, прямий зв'язок і сигналізація. Патрульно-постові наряди міліції забезпечуються табельною зброєю, спорядженням, а при необхідності - спеціальною зброєю, електромегафонами, освітлювальними приладами, Іншою апаратурою і технічними засобами.
В патрульно-постовій службі міліції застосовуються також службові собаки та коні. Кінні наряди використовуються для патрулювання в лісових масивах, на околицях міст, в населених пунктах для забезпечення порядку підчас проведення спортивних та інших масових заходів. Службові собаки застосовуються для патрулювання, як правило, в вечірній та нічний час, переважно в приміських зонах, незаселених кварталах новобудов, а також для обстеження безлюдних споруд, гориш та підвалів. Використання службових

 
 

Цікаве

Загрузка...