WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Патрульно-постова служба міліції - Реферат

Патрульно-постова служба міліції - Реферат


РЕФЕРАТ
На тему:
Патрульно-постова служба міліції
Патрульно-постова служба міліції - це діяльність спеціальних нарядів міліції по охороні громадського порядку та безпеки, боротьбі з правопорушеннями на вулицях, площах, в парках, на транспортних магістралях, в портах, аеропортах та інших громадських місцях, а також при проведенні масових заходів, ліквідації наслідків аварій, катастроф, стихійних лих.
Правовою основою діяльності патрульно-постової служби міліції є Конституція України, Закон України "Про міліцію" та інші законодавчі акти, укази І розпорядження Президента України (наприклад, Указ Президента України "Про Комплексну цільову програму боротьби зі злочинністю на 1996-2000 роки від 17 вересня 1996 p."), постанови і розпорядження Кабінету Міністрів України, Загальна декларація прав людини, міжнародні правові норми, ратифіковані у встановленому порядку, Статут патрульно-постової служби міліції України, рішення місцевих Рад та органів державної виконавчої влади, прийняті в межах їх компетенції, нормативні акти Міністерства внутрішніх справ України.
Патрульно-постова служба є головною ланкою міліції в сфері охорони громадського порядку в містах, інших населених пунктах, на транспорті. Від ефективності її діяльності в основному залежить стан охорони громадського порядку та боротьби із злочинністю.
МВС України здійснено цілий комплекс заходів по реорганізації цієї служби: удосконалена її організаційна структура; в МВС (УМВС в областях) створені апарати управління цією службою; утворені стройові підрозділи, призначені виключно для охорони правопорядку в громадських місцях, підрозділи міліції швидкого реагування "Беркут", "пости довіри" тощо.
Основними завданнями патрульно-постової служби міліції є:
- забезпечення особистої безпеки громадян, захист їх прав, свобод і законних інтересів;
- запобігання правопорушенням та їх припинення;
- охорона громадського порядку і громадської безпеки;
- виявлення, запобігання, припинення та розкриття злочинів, розшук осіб, які їх вчинили;
- захист власності від протиправних посягань.
Діяльність патрульно-постової служби міліції будується на принципах законності, гуманізму, поваги до особи, соціальної справедливості, взаємодії з іншими державними органами, трудовими колективами, громадськими об'єднаннями і населенням.
Основні функції патрульно-постової служби міліції;
- підтримання порядку в громадських місцях;
- виявлення, запобігання І припинення правопорушень;
- участь в розкритті злочинів;
- боротьба з правопорушеннями неповнолітніх;
- охорона власності від протиправних посягань;
- забезпечення безпеки дорожнього руху;
- взаємодія з об'єднаннями громадян, які приймають участь в охороні громадського порядку.
Патрульні і постові наряди, забезпечуючи належний громадський порядок і безпеку в громадських місцях, відповідно до чинного законодавства здійснюють нагляд за виконанням громадянами та . посадовими особами законів України, указів і розпоряджень Президента, постанов Кабінету Міністрів та загальнообов'язкових рішень органів місцевого самоврядування, прийнятих ними в межах своєї компетенції з питань охорони громадського порядку. У межах своїх прав вони надають допомогу народним депутатам, представникам органів місцевого самоврядування і об'єднанням громадян в їх законній діяльності, якщо їм чиниться протидія або загрожує небезпека з боку правопорушників.
В обов'язки нарядів міліції входить також надання в межах мо-жливостей невідкладної, в тому числі медичної, допомоги особам, які потерпіли від правопорушень і нещасних випадків, перебувають у безпорадному або небезпечному для життя і здоров'я стані, а також неповнолітнім, які залишились без нагляду батьків, своєчасне інформування чергових по міськрайлінорганам про всі випадки виникнення загрози громадській безпеці, про необхідність залучення технічної допомоги та аварійних служб.
Попередження правопорушень нарядами патрульно-постової служби досягається перш за все тим, що сама присутність на вулицях чи в інших громадських місцях постового або патрульного міліціонера у встановленій формі одягу стримує нестійких осіб від їх вчинення. Патрульні і постові наряди зобов'язані виявляти причини та умови, які сприяють вчиненню злочинів та інших правопорушень, в межах своєї компетенції вживати заходів до їх усунення, брати участь у правовому вихованні населення та проводити профілактичну роботу серед осіб, схильних до вчинення правопорушень. З метою запобігання злочинам наряди міліції в межах поста або маршруту зобов'язані забезпечувати спостереження за місцями найбільш вірогідного їх вчинення, можливої появи і переховування злочинців, а також проживання осіб, умовно засуджених і умовно звільнених з місць позбавлення волі.
Виконуючи функцію боротьби з правопорушеннями, патрульно-постові наряди міліції зобов'язані вживати заходів, які б забезпечували припинення і розкриття злочинів, надавати допомогу оперативним апаратам міліції, які ведуть боротьбу із злочинністю. Вони повинні вести рішучу боротьбу з дрібним хуліганством, пияцтвом, жебрацтвом та іншими порушеннями громадського порядку.
При одержанні повідомлень про злочин, що готується або про вчинений злочин, патрульно-постові наряди міліції терміново доповідають про це черговому, прибувають до місця події, вживають заходів до виявлення і затримання осіб, які вчинили злочин, надають допомогу потерпілим, встановлюють свідків (очевидців) і до прибуття слідчо-оперативної групи забезпечують охорону місця події, недоторканість обстановки, слідів, знарядь злочинів та інших речових доказів.
Важливою функцією нарядів патрульно-постової служби міліції є боротьба з правопорушеннями неповнолітніх та запобігання вчиненню ними злочинів. Безнаглядність дітей є причиною скоєння ними таких правопорушень, як вживання спиртних напоїв, хуліганство тощо; веде до зростання серед них травматизму. Тому наряди патрульно-постової служби зобов'язані, по-перше, припиняти злочини, дрібне хуліганство, розпивання спиртних напоїв у громадських місцях, Інші правопорушення, вчинені неповнолітніми; по-друге, виявляти осіб, які втягують неповнолітніх в злочинну діяльність, пияцтво, наркоманію, проституцію, азартні ігри, інші антигромадські дії; по-третє, надавати у межах можливостей невідкладну, в тому числі медичну допомогу неповнолітнім, які потерпіли від правопо-рушень і нещасних випадків, перебувають у безпорадному або небезпечному для життя і здоров'я стані.
З кожним неповнолітнім правопорушником наряд міліції зобов'язаний ретельно розібратися і залежно від характеру вчиненого правопорушення прийняти рішення - доставити його в міліцію чи обмежитися застереженням на місці.
Виконуючи функції захисту власності від протиправних посягань, наряди патрульно-постової служби повинні знати розташування в районі маршруту (поста) промислових, торговельних та інших підприємств, організацій, порядок їх роботи і охорони, недопускати, щоб сторонні особи проникали до вантажних станцій, контейнерних майданчиків, на причали, в порти, подавати необхідну допомогу працівникам транспорту і Державної служби охорони в запобіганні крадіжкам вантажів.
Виявлення розкрадачів та спекулянтів патрульними і постовими забезпечується шляхом перевірки транспорту, який вивозить з організацій, підприємств і установ вантажі, особливо в неурочний час, при виникненні підозри або відсутності відповідних документів доповідати про це оперативному черговому І доставляти водіїв, транспорт І осіб, які їх супроводжують, для з'ясування обставин в орган внутрішніх справ.
Наряди міліції виявляють І припиняють дії осіб, які

 
 

Цікаве

Загрузка...