WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Особливості забезпечення охорони правопорядку органами внутрішніх справ на транспорті - Реферат

Особливості забезпечення охорони правопорядку органами внутрішніх справ на транспорті - Реферат

України.
Напруженість обстановки на транспорті зумовлюється також значною кількістю нещасних випадків з людьми, багато з яких закінчуються смертю потерпілих. Так, зокрема, на залізничному транспорті щорічно трапляється близько 3 тис. нещасних випадків з людьми, в результаті яких гине понад 1 тис. чоловік.
Серед причин, які зумовлюють значну поширеність невиробничого травматизму на транспорті, можна назвати порушення пасажирами та іншими громадянами правил користування транспортом (проїзд на відкритих площадках, підніжках І дахах вагонів, спроби посадки і висадки під час руху поїздів, зривання "стоп-кранів" із хуліганських мотивів, перевезення в пасажирських поїздах, на морських, річкових і повітряних лайнерах легкозаймистих, вибухових і отруйних речовин); відсутність пішоходних доріжок, мостів і тунелів на коліях, які проходять через крупні житлові масиви, ділянках з інтенсивним рухом поїздів; ходіння по залізничних коліях і спроби перетинання їх під нерухомими поїздами або поїздом, що наближається, особливо в умовах обмеженої видимості (снігопади, зливи, тумани); грубі порушення водіями автотранспорту правил переїзду залізничних переїздів; бездоглядне перебування дітей і підлітків на транспорті, кидання каменів і інших предметів у вікна пасажирських поїздів під час руху, пошкодження засобів зв'язку та сигналізації; підкладання сторонніх предметів на колії, технічна несправність колій рухомого складу; порушення правил кріплення та перевезення вантажів; неналежне обладнання і утримання пасажирських платформ, пішохідних переходів і автомобільних переїздів залізничних колій; поява сторонніх людей на злітно-посадових смугах; порушення володільцями індивідуальних плавзасобів правил судноплавства. Багато нещасних випадків з людьми на транспорті пов'язано з алкогольним сп'янінням потерпілих.
Таким чином, концентрація значних людських потоків на транспорті обумовлює необхідність першочергового вирішення транспортними органами внутрішніх справ завдань, пов'язаних із зміцненням громадського порядку І безпеки, попередженням і припиненням злочинних посягань на особисту та майнову безпеку пасажирів.
Зосередження на об'єктах транспорту значних матеріальних цінностей вимагає вжиття органами внутрішніх справ необхідних заходів щодо забезпечення їх належної охорони.
Щодобово в процесі транспортування тільки на залізницях пе-ребувають вантажі, вартість яких перевищує 1 млн. грн. Злочинні посягання на вантажі складають значну частину із загальної кількості злочинів, які реєструються на залізниці, водному та повітряному транспорті. В результаті викрадання вантажів не тільки заподіюється Істотна матеріальна шкода, але й частково порушується ритмічність використання рухомого складу, забезпечення підприємств і організацій товарами, матеріалами, машинами та обладнанням для їх нормально функціонування. Важливість даної проблеми підвищується і в зв'язку з тим, що в загальній структурі злочинних посягань на вантажі, що перевозяться, питома вага крадіжок припадає на вантажі експортно-імпортного призначення.
На залізничному транспорті викрадення вантажів найчастіше здійснюється на базах, складах, спеціально відведених майданчиках, на під'їзних коліях, вантажних дворах, контейнерних пунктах, сортувальних майданчиках, в момент перевантаження вантажів на прикордонних і припортових станціях і в портах, з рухомого складу на шляху слідкування, під час стоянок на перегонах, в пунктах, сортувальних парках, в момент чекання розвантаження і відправлення.
Серед розкрадачів вантажів значну частину складають працівники транспорту, особливо це характерно для водного і повітряного транспорту, що пояснюється тим, що практично весь процес технологічної обробки вантажів здійснюється під контролем їх працівників і доступ сторонніх осіб до вантажів утруднений.
Розкраданням вантажів на залізничному транспорті значною мірою сприяє неналежна охорона або її повна відсутність при перевезенні на товарних дворах, серйозне відставання в розвитку сортувальних станцій, пунктів комерційного огляду вантажів, місць зберігання.
З метою запобігання викрадання вантажів, усунення причин і умов, які сприяють їх скоєнню, органи внутрішніх справ на транспорті направляються у відповідні організації транспорту інформацію та подання з рекомендаціями щодо встановлення перепусткового режиму на вантажних дворах і контейнерних пунктах, посилення охорони вантажів по шляху руху, підвищенні вимогливості до працівників транспорту за їх зберігання. Особлива увага приділяється на поглиблення спеціалізації оперативних служб і слідчого апарату по боротьбі із злочинністю.
Складною проблемою залишається своєчасне розкриття злочинів, спрямованих на заволодіння матеріальними цінностями, що перебувають на об'єктах транспорту. Серед причин низького розкриття цих злочинів можна назвати некваліфіковане проведення початкових оперативно-розшукових заходів і слідчих дій; несвоєчасне порушення кримінальних справ; недостатню інформованість апаратів карного розшуку про злочини, які готуються та здійснюються; недостатню професійну підготовку кадрів карного розшуку та слідчих і т. ін. Підвищення ефективності боротьби із злочинними посяганнями на вантажі вимагає покращення оперативної роботи органів внутрішніх справ на транспорті, професійної майстерності працівників карного розшуку та слідчих, організації взаємодії транспортних органів внутрішніх справ зміськрайорганами, іншими державними органами та громадськими організаціями.
Значно впливають на охорону правопорядку сезонні коливання пасажирських та вантажних перевезень залізничним, повітряним та водним транспортом. Наприклад, пасажирські перевезення відзначаються значною нерівномірністю за сезонами та місяцями: найзначніші вони в червні, липні, серпні та вересні; найменші в лютому. В приміському сполученні нерівномірність перевезень пасажирів, крім сезонної і місячної, спостерігається протягом доби - в години "пік" перевозиться біля половини пасажирів, а також в передвихідні та вихідні дні.
Для динаміки злочинів на залізничному, повітряному та водному транспорті характерним є високий їх показник в період Інтенсивного використання цих видів транспорту, особливо під час відпусток, студентських і шкільних канікул. Так, найбільша кількість крадіжок особистого майна громадян на транспорті припадає на 4 місяці: червень, липень, серпень, вересень. Протягом тижня рівень крадіжок підвищується в п'ятницю та суботу, на ці дні припадає третина крадіжок, здійснених на об'єктах транспорту.
Нерівномірність вантажних перевезень в часі залежить від характеру сезонності виробництва і споживання, природних і економічних умов окремих районів. В зимовий час інтенсивність перевезень на залізничному і повітряному транспорті знижується, а на водному (у зв'язку із закінченням строку навігації) взагалі припиняється.
Сезонність пасажирських і вантажних перевезень вимагає раціональної розстановки сил і засобів органів внутрішніх справ, маневрування ними з урахуванням оперативної обстановки. Такі специфічні особливості середовища функціонування органів внутрішніх справ на транспорті, сплітаючись найрізноманітніші сполучення, виступають, як правило, у вигляді факторів, що визначають тактику охорони громадського порядку та методи боротьби із злочинністю та іншими правопорушеннями на об'єктах транспорту, а в кінцевому підсумку - і параметри раціональної організації роботи зазначених органів.
ЛІТЕРАТУРА
1. Конституція України.
2. Закон України "Про міліцію'7/Відомості Верховної Ради УРСР. 1991. №4. Ст.20.
3. Закон України "Про державну службу" //Відомості Верховної Ради України. 1993. №52. Ст.490.
4. Закон України "Про боротьбу з корупцією" //Відомості Верховної Ради України. 1995. №34. Ст.266.
5. Закон України "Про дорожній рух" // Відомості Верховної Ради України. 1993. №31. Ст.338.
6. Положення про Міністерство внутрішніх справ України: Затв. розпорядженням Президента України від 7 жовтня 1992 р. // Голос України. 1992. 20 жовтня.
7. Положення про проходження служби рядовим та начальницьким складом ОВС: Затв. Постановою Кабінету Міністрів України від 29.07.1991р. №114.
8. Кодекс України про адміністративні правопорушення: Офіційний текст X., 2000.
9. Збірник нормативних актів України з питань правопорядку. К., 1993. Підручники, навчальні посібники, монографії.
10. Адміністративна діяльність органів внутрішніх справ. Загальна частина: Підручник. К., 1995.
11. Адміністративна відповідальність в Україні: Навч. посібник/За ред. А.Т.Комзюка. X.. 1998.

 
 

Цікаве

Загрузка...