WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Основні методи адміністративної діяльності органів внутрішніх справ - Реферат

Основні методи адміністративної діяльності органів внутрішніх справ - Реферат

громадської безпеки, дозволяє виділити два основних напрямки цієї діяльності.
По-перше, захист встановленого громадського порядку, життя і здоров'я громадян від небезпечних посягань, тобто попередження й припинення злочинів та інших суспільно небезпечних діянь, запобігання шкідливих для життя і здоров'я людей наслідків. Так, Закон України "Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі" передбачає, що адміністративний нагляд установлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них. Попереджувальний характер носить також вилучення вогнепальної зброї в осіб, які систематично порушують громадський порядок, зловживають спиртними напоями або є психічно хворими.
Друге призначення закріплено в нормах законодавства про ад-міністративні правопорушення. Згідно зі ст.23 КпАП України, ад-міністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами. Таким чином, основне призначення цих заходів - попередження й припинення адміністративних правопорушень, забезпечення притягнення винних до адміністративної відповідальності.
Враховуючи викладене, можна виділити три групи заходівад-міністративного примусу:
1) адміністративно-попереджувальні заходи;
2) заходи адміністративного припинення;
3) адміністративні стягнення.
Адміністративно-попереджувальні заходи застосовуються при наявності особливих умов (стихійне лихо, пожежа, епідемія, епізотія, аварія, розшук злочинця І та ін.) з метою попередження правопорушень та забезпечення громадської безпеки. До них, зокрема, належать адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі; перевірка документів; офіційне попередження про неприпустимість антигромадської поведінки; особистий огляд, огляд речей, ручної кладі, багажу, знарядь полювання й лову риби, транспортних засобів та Інших предметів тощо.
Підставою для застосування заходів цього виду є настання пе-редбачених законом умов, при яких може виникнути загроза нормальному розвитку суспільних відносин або життю (здоров'ю), а також правам громадян (наприклад, загроза проносу в літак зброї, яка може бути застосована для нападу на екіпаж).
Таким чином, застосування цих заходів не пов'язано безпосередньо із вчиненням правопорушення й переслідує мету не допустити його, а також попередити можливе настання шкідливих наслідків.
До другої групи належать заходи адміністративного припинення, які передбачають примусове припинення протиправних дій (діяльності) громадян, посадових осіб, установ, організацій, підприємств. До них, зокрема, належать адміністративне затримання; вилучення речей і документів, що є знаряддям або безперечним об'єктом правопорушення; відсторонення водіїв транспортних засобів, якщо вони перебувають у стані сп'яніння, від керування цими засобами; доставлення в медичний витверезник; затримання осіб, які займаються бродяжництвом тощо. До цієї групи входять також заходи фізичного впливу на правопорушника (застосування наручників, прийомів самбо, спеціальних засобів, а також крайнього заходу вогнепальної зброї).
Підставою до застосування заходів припинення є вже фактичне вчинення суспільно небезпечних дій, які становлять реальну загрозу суспільним інтересам, правам, життю, здоров'ю громадян. Так, керування транспортними засобами особою, яка перебуває у стані сп'яніння, потребує негайного припинення такої дії, тобто відсторонення від керування.
Третя група заходів адміністративного примусу - адміністративні стягнення. До адміністративних стягнень, які застосовуються міліцією, згідно зі ст.24 КпАП України, належать попередження; штраф; платне вилучення предмета, який став знаряддям вчинення або безпосереднім об'єктом адміністративного правопорушення; позбавлення спеціального права, наданого громадянинові (наприклад, права на керування транспортними засобами). Крім того, працівники міліції беруть участь у забезпеченні виконання таких адміністративних стягнень, які накладаються судом та іншими державними органами, як адміністративний арешт, виправні роботи, конфіскація. Підставою для застосування цих заходів є склад конкретного адміністративного правопорушення.
ЛІТЕРАТУРА
1. Конституція України.
2. Закон України "Про міліцію'7/Відомості Верховної Ради УРСР. 1991. №4. Ст.20.
3. Закон України "Про державну службу" //Відомості Верховної Ради України. 1993. №52. Ст.490.
4. Закон України "Про боротьбу з корупцією" //Відомості Верховної Ради України. 1995. №34. Ст.266.
5. Закон України "Про дорожній рух" // Відомості Верховної Ради України. 1993. №31. Ст.338.
6. Положення про Міністерство внутрішніх справ України: Затв. розпорядженням Президента України від 7 жовтня 1992 р. // Голос України. 1992. 20 жовтня.
7. Положення про проходження служби рядовим та начальницьким складом ОВС: Затв. Постановою Кабінету Міністрів України від 29.07.1991р. №114.
8. Кодекс України про адміністративні правопорушення: Офіційний текст X., 2000.
9. Збірник нормативних актів України з питань правопорядку. К., 1993. Підручники, навчальні посібники, монографії.
10. Адміністративна діяльність органів внутрішніх справ. Загальна частина: Підручник. К., 1995.
11. Адміністративна відповідальність в Україні: Навч. посібник/За ред. А.Т.Комзюка. X.. 1998.

 
 

Цікаве

Загрузка...