WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Основні завдання, принципи та організація роботи чергової частини. Система чергових частин - Реферат

Основні завдання, принципи та організація роботи чергової частини. Система чергових частин - Реферат

також для відпочинку і вживання їжі. При черговій частині обладнується не менше двох кімнат для затриманих в адміністративному порядку.
Організація роботи чергової частини
Роботу чергової частини організує начальник міськрайліноргану або особа, що його замішає. Лише він має право затверджувати графік несення служби і встановлювати порядок підміни осіб добового наряду. Служба добових нарядів чергової частини організується в чотири зміни тривалістю 24 години кожна.Особам добового наряду під час чергування надаються почергово перерви для вживання їжі та короткочасного відпочинку загальною тривалістю 4 години кожній. Після зміни штатним працівникам чергової частини надається відпочинок тривалістю 72 години, іншим працівникам, які чергували по міськрайліноргану, - 48 годин, а тим, хто чергував два і більше рази підряд - також 72 години.
Оперативний черговий, який здає чергування, докладно знайомить наряд, що прибув на зміну, з оперативною обстановкою, інформує про поточну роботу, пов'язану з зареєстрованими злочинами та подіями, про наступні масові та інші заходи, що вимагають посиленої уваги міськрайліноргану, сили й засоби, задіяні на охорону громадського порядку, охорону ІТУ та нагляд за дорожнім рухом, розпорядження (вказівки) начальника міськрайліноргану, його заступників та вищестоящого органу внутрішніх справ, а також про матеріали, строк вирішення яких скінчився.
Оперативний черговий, що заступає на чергування, приймає від чергового, що змінюється:
- службову документацію, а також законодавчі та нормативні акти за описом;
- озброєння, боєприпаси, засоби захисту й спеціальні засоби, оперативну, криміналістичну та організаційну техніку, засоби зв'язку інше майно згідно з описом. Озброєння й технічні засоби перевіряються поштучно, звертається увага на їх комплектність;
- осіб, затриманих в адміністративному порядку, вилучені в них речі, документи, цінності та гроші (перевіряється додержання встановлених законом строків їх утримання і правильність оформлення необхідних документів; оглядається й перевіряється стан кімнат для затриманих);
- засоби пожежогасіння, що знаходяться у черговій частині міськрайліноргану.
Оперативний черговий, що заступає на зміну, зобов'язаний:
- перевірити справність охоронної сигналізації, виведеної на пульт чергової частини міськрайліноргану, при виявленні пошкоджень учинити відповідний запис у книзі обліку пошкоджень і перевірки справності апаратури зв'язку, сигналізації, оперативної й криміналістичної техніки і вжити заходів до усунення пошкоджень;
- перевірити стан охорони ІТУ і зробити відповідні записи у книзі зауважень та пропозицій перевіряючих ІТУ, дати вказівки начальнику ІТУ про усунення виявлених недоліків;
- зробити записи про всі виявлені недоліки у книзі прийому та здачі чергування і спільно з нарядом, який міняється, вжити заходів до їх усунення. Скласти письмовий рапорт щодо виявлених недоліків у виконанні законодавчих та відомчих нормативних актів, регламентуючих діяльність ІТУ, а також даних у зв'язку з цим вказівок начальникові ІТУ.
Про прийом і здачу чергування, зареєстровані правопорушення, події, вжиті заходи та їх результати, виявлені порушення законності, інші недоліки оперативний черговий доповідає начальникові міськрайліноргану, якому передає рапорт про упущення в роботі ІТУ та надає необхідну службову документацію. Начальник міськрайліноргану робить розбір несення служби добового наряду, який міняється, та дає йому оцінку; з урахуванням недоліків у роботі попередньої зміни та обстановки, що складається, інструктує заступаючого на службу оперативного чергового й дозволяє мінятись.
Оперативний черговий зобов'язаний постійно знаходитись у приміщенні чергової частини, відлучаючись лише за викликом начальника міськрайліноргану, а також для вживання їжі та відпочинку, перевірки приміщень міськрайліноргану, ІТУ та в інших виключних випадках. Підміна оперативного чергового та його помічника на час відпочинку при відсутності штатної посади інспектора-чергового провадиться працівниками інших міліцейських служб відповідно до графіка, затвердженого начальником міськрайліноргану, Оперативний черговий у період знаходження на місці начальника міськрайліноргану може відлучатись з чергової частини лише з його дозволу. Інші особи добового наряду можуть відлучатись з чергової частини з дозволу оперативного чергового. Залишати чергову частішу на одного працівника добового наряду забороняється. Повернувшись до чергової частини, оперативний черговий зобов'язаний прийняти доповідь особи, яка його заміщає, про події, зміни в обстановці, що стались за час його відсутності, вказівки (розпорядження), які надійшли, та вжиті заходи щодо їх виконання. Особам добового наряду забороняється використовувати автотранспорт та інше майно чергової частини не за прямим призначенням, займати засоби зв'язку переговорами, не пов'язаними з виконанням службових обов'язків.
З прибуттям начальника міськрайліноргану, його заступників оперативний черговий доповідає їм про оперативну обстановку. При проведенні прокурорських перевірок оперативний черговий супроводжує перевіряючого прокурора під час відвідування ним ІТУ, кімнат для затриманих, на його вимогу надає необхідну службову документацію, про результати доповідає начальникові міськрайліноргану.
ЛІТЕРАТУРА
1. Конституція України.
2. Закон України "Про міліцію'7/Відомості Верховної Ради УРСР. 1991. №4. Ст.20.
3. Закон України "Про державну службу" //Відомості Верховної Ради України. 1993. №52. Ст.490.
4. Закон України "Про боротьбу з корупцією" //Відомості Верховної Ради України. 1995. №34. Ст.266.
5. Закон України "Про дорожній рух" // Відомості Верховної Ради України. 1993. №31. Ст.338.
6. Положення про Міністерство внутрішніх справ України: Затв. розпорядженням Президента України від 7 жовтня 1992 р. // Голос України. 1992. 20 жовтня.
7. Положення про проходження служби рядовим та начальницьким складом ОВС: Затв. Постановою Кабінету Міністрів України від 29.07.1991р. №114.
8. Кодекс України про адміністративні правопорушення: Офіційний текст X., 2000.
9. Збірник нормативних актів України з питань правопорядку. К., 1993. Підручники, навчальні посібники, монографії.
10. Адміністративна діяльність органів внутрішніх справ. Загальна частина: Підручник. К., 1995.
11. Адміністративна відповідальність в Україні: Навч. посібник/За ред. А.Т.Комзюка. X.. 1998.

 
 

Цікаве

Загрузка...