WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Організація охорони об'єктів підрозділами Державної служби охорони - Реферат

Організація охорони об'єктів підрозділами Державної служби охорони - Реферат

розробляються плани їх оборони, які складаються начальниками управлінь (відділень) Державної служби охорони разом зі службами УСГП. Якщо для організації оборони необхідна взаємодія нарядів міліції з працівниками об'єктів, що охороняються, то плани узгоджуються з їх керівниками. Плани оборони особливо важливих об'єктів затверджуються начальником УМВС, інших важливих об'єктів - начальником райвідділу. Відповідальність за своєчасне внесення в плани відповідних змін в разі необхідності покладається на командний склад стройових підрозділів охорони. В планах оборони передбачається порядок дій нарядів, що несуть службу по охороні об'єктів, а також працівників об'єктів при виникненні надзвичайних ситуацій. Для цього щоквартально проводяться учбово-тренувальні заняття з метою відпрацювання дій працівників охорони і персоналу об'єкту, що охороняється, в надзвичайних умовах. З метою збереження довірених матеріальних цінностей, недопущення безконтрольного проходу (проїзду) на територію об'єкта, вивезення (винесення) зазначених цінностей, а також дотримання
протипожежної і проти-аварійної безпеки встановлюється перепустковий режим. Його встановлює власник підприємства, установи чи організації шляхом видання відповідного наказу. Інструкція про організацію перепусткового режиму затверджується керівником підприємства і узгоджується з начальником відділу (відділення) охорони.
Перепустковий режим може запроваджуватися як в цілому по об'єкту, так і окремо по його корпусах, приміщеннях, цехах, відділах, лабораторіях, сховищах, інших спеціальних приміщеннях. Його здійснення покладається на працівників охорони. З урахуванням специфіки та відповідно до встановленого трудового розпорядку вводяться визначені форми перепусток (постійні, тимчасові, одноразові, індивідуальні, групові, матеріальні), організуються бюро перепусток.
Охорона об'єктів силами міліцейської, воєнізованої і сторожової охорони здійснюється часто із застосуванням службових собак, які використовуються для підсилення охорони об'єктів, підвищення її ефективності. Службове собаківництво, робота міліціонерів-кінологів організуються відповідно до Настанови по утриманню, дресуванню, тренуванню та застосуванню службових собак на об'єктах, охороняємих підрозділами охорони при органах внутрішніх справ.
Одним із способів посилення охорони, підняття ступеню її надійності є застосування засобів охоронної і охоронно-пожежної сигналізації (ОПС). Прийняття в експлуатацію засобів ОПС оформлюється відповідним актом. їх технічне обслуговування здійснюється штатним інженерно-технічним складом підрозділів міліції або закріпленими електромонтерами відділу охорони. Відключення ОПС та тривожної сигналізації допускається лише під час ремонту за попереднім узгодженням з керівництвом відділу охорони. При неможливості здійснення ремонту сигналізації на місці вона знімається та змінюється тимчасово або постійно на іншу.
Державна служба охорони - це практично єдина організація, що забезпечує охорону об'єктів з особистим майном громадян. Захист зазначеної категорії об'єктів від злочинних посягань здійснюється підрозділами охорони відповідно до Інструкції по організації охорони приміщень з особистим майном громадян за допомогою технічних засобів сигналізації, затвердженої наказом МВС України N 418 від 7.08.1980 р. Широке застосування засобів сигналізації при охороні приміщень з особистим майном громадян, забезпечення своєчасного реагування на сигнали тривоги та "Пожежа" - надійний резерв у справі боротьби з майновими злочинами та пожежами.
Охорона особистого майна громадян - це комплекс заходів по застосуванню приладів та пристроїв промислового виробництва, що забезпечують фіксацію порушення ліній блокування обладнаних приміщень, подання звукових та світлових сигналів, організації своєчасного повідомлення про спрацювання ОПС та оперативного реагування на сигнали тривоги черговими частинами міськрайорганів внутрішніх справ, підрозділами Державної служби охорони та пожежної охорони.
Приміщення з особистим майном громадян можуть охоронятися за допомогою пультів централізованого спостереження, концентраторів і автономних контрольно-приймальних приладів. Засобами технічного захисту обладнуються квартири, окремі будинки, житлові кімнати в гуртожитках, індивідуальні та кооперативні гаражі, транспортні засоби та інші місця зберігання особистого майна громадян.
Охорона об'єктів з особистим майном громадян здійснюється на підставі договорів. Договором може бути передбачена майнова відповідальність служби охорони за заподіяння шкоди об'єктові, що охороняється, умови та порядок відшкодування такої шкоди.
Важливим засобом зміцнення дисципліни серед особового складу і забезпечення високої активності нарядів міліції в боротьбі із злочинністю та іншими правопорушеннями є контроль за організацією та несенням ними служби. Він здійснюється начальницьким складом органів внутрішніх справ, підрозділів охорони і командирами стройових підрозділів. Основним видом контролю є перевірка несення служби персоналом охорони на постах і маршрутах. Під час перевірки визначається відповідність розстановки особового складу, порядок взаємодії з іншими нарядами, якість інструктажів, що проводяться, ступінь активності нарядів в запобіганні злочинам, дотримання працівниками охорони законності та службової дисципліни, правильність ведення службової документації.
Перевірка може бути гласною і негласною. Вона проводиться в різний час доби за щомісячним графіком, затвердженим начальником відділу Державної служби охорони або командиром стройового підрозділу. Особи, що здійснюютьперевірку служби, звертають увагу на якість виконання службових обов'язків охоронниками, знання ними обстановки на посту, місць можливого скоєння правопорушень, укриття злочинців, вимог основних нормативних документів,
що регламентують роботу органів внутрішніх справ і Державної служби охорони, на зовнішній вигляд працівників охорони та інші обставини. Під час негласного контролю здійснюється скрита перевірка несення служби нарядами міліції. Для негласного контролю можуть використовуватися прилади нічного бачення, біноклі, радіостанції.
Крім особистих перевірок несення служби, застосовується контроль за допомогою засобів зв'язку, спеціальних технічних засобів, в тому числі підключених до ПЦО. Забороняється перевіряти несення служби шляхом спроб підібрати зброю, Інсценування правопорушень та іншими способами, які можуть привести до нещасних випадків та інших негативних наслідків.
ЛІТЕРАТУРА
1. Конституція України.
2. Закон України "Про міліцію'7/Відомості Верховної Ради УРСР. 1991. №4. Ст.20.
3. Закон України "Про державну службу" //Відомості Верховної Ради України. 1993. №52. Ст.490.
4. Закон України "Про боротьбу з корупцією" //Відомості Верховної Ради України. 1995. №34. Ст.266.
5. Закон України "Про дорожній рух" // Відомості Верховної Ради України. 1993. №31. Ст.338.
6. Положення про Міністерство внутрішніх справ України: Затв. розпорядженням Президента України від 7 жовтня 1992 р. // Голос України. 1992. 20 жовтня.
7. Положення про проходження служби рядовим та начальницьким складом ОВС: Затв. Постановою Кабінету Міністрів України від 29.07.1991р. №114.
8. Кодекс України про адміністративні правопорушення: Офіційний текст X., 2000.
9. Збірник нормативних актів України з питань правопорядку. К., 1993. Підручники, навчальні посібники, монографії.
10. Адміністративна діяльність органів внутрішніх справ. Загальна частина: Підручник. К., 1995.
11. Адміністративна відповідальність в Україні: Навч. посібник/За ред. А.Т.Комзюка. X.. 1998.

 
 

Цікаве

Загрузка...