WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Організація охорони об'єктів підрозділами Державної служби охорони - Реферат

Організація охорони об'єктів підрозділами Державної служби охорони - Реферат

хвилин.
Для організації охорони особливо важливих державних і інших об'єктів створюються підрозділи відомчої міліції (окремі полки, батальони, роти). Система організації охорони, чисельність і дислокація постів визначається управлінням (відділенням) охорони після попереднього обстеження об'єктів і узгоджуються з їх керівниками. Штатна чисельність міліції, що здійснює охорону цих об'єктів, визначається за погодженням Із замовником і з врахуванням реальної необхідності. В кошторис одиниці охорони включаються усі витрати на утримання міліції, в тому числі начальницького складу, адміністративного та обслуговуючого персоналу.
Для виконання спеціальних функцій, що вимагають спеціальної підготовки, в структурі підрозділів Державної служби охорони утворюються спеціальні підрозділи. З метою забезпечення надійного захисту перевезень грошей, цінних вантажів і інших видів майна юридичних осіб, громадян наказом МВС України №42 від 28.01.1993 р. в системі Державної служби охорони при МВС створені спеціальні підрозділи міліції охорони "Титан".
Відповідно до Положення, затвердженого цим наказом, спеціальний підрозділ міліції "Титан" є складовою частиною служби охорони при органах внутрішніх справ, призначений для здійснення на основі договорів охорони власності фізичних та юридичних осіб від злочинних посягань. Підрозділи ''Титан" є структурними підрозділами управлінь (відділів) Державної служби охорони і не користуються правами юридичної особи. Структура підрозділів ''Титан" і їх чисельність залежать від специфіки договорів, термінів і стабільності договірних відносин, коштів на охорону і забезпечення самоокупності підрозділу.
Основним завданням підрозділів "Титан" є супроводження грошей, цінних грузів, що перевозяться, охорона власності юридичних осіб в місцях їх розташування, забезпечення безпеки фізичних осіб в місцях їх тимчасового перебування.
Підрозділи міліції "Титан" створюються за наказом Головного! управління Державної служби охорони в управліннях (відділах) охорони при управліннях (головних управліннях) МВС України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі і утримуються за рахунок коштів, що надходять за договорами від замовників за виконання обов'язків щодо охорони власності і забезпечення безпеки.
При виконанні службових обов'язків за межами України особовий склад підрозділів "Титан" керується законами держав, на території яких він перебуває, міждержавними і міжурядовими угодами, а також угодами та протоколами про співробітництво між МВС України і відповідними правоохоронними органами та службами охорони цих держав.
Підставою для здійснення охоронних заходів є двохсторонній договір, укладений між замовником і управлінням (відділом) державної служби охорони, до штату якого входить підрозділ "Титан". Особовий склад підрозділу 'Титан" комплектується на конкурсній основі з числа найбільш кваліфікованих та професійно підготовлених працівників міліції (спеціалістів), що мають необхідний рівень бойової підготовки і стаж роботи в органах внутрішніх справ не менше двох років.
Виконуючи покладені на них завдання, підрозділи "Титан" у встановленому порядку взаємодіють з галузевими службами органів внутрішніх справ, митними установами, юридичними організаціями, що здійснюють страхову діяльність, з питань, віднесених до їх компетенції.
На спецпідрозділ "Титан" покладено також функції щодо охорони фізичних осіб, забезпечення їх особистої та майнової безпеки. Охорона фізичної особи включає в себе захист її особистої недоторканості, забезпечення свободи очевидних непротиправних дій і безпеки в місці перебування та за маршрутом пересування. Така охорона здійснюється на договірній основі і полягає в безпосередньому застосуванні засобів та методів охорони з метою запобігання та припинення злочинів чи інших правопорушень проти особи, що охороняється. Порядок надання зазначених послуг встановлюється МВС України.
Охоронні заходи цього виду здійснюються комплексно як методом постійної присутності фізичної охорони, так і з використанням технічних засобів. Свою роботу спецпідрозділи міліції "Титан" здійснюють в тісній взаємодії з іншими органами і підрозділами внутрішніх справ. Порядок цієї взаємодії визначається Інструкцією, затвердженою наказом МВС України в 1994 р.
Порядок організації охорони об'єктів за допомогою сторожової та воєнизованої охорони визначається Настановою по організації служби воєнизованих та сторожових підрозділів охорони при органах внутрішніх справ, яка затверджена наказом МВС України N 527 .від 22 червня 1992 р.
Відповідно до цієї Настанови, воєнізовані підрозділи створюються, як правило, для охорони особливо важливих та режимних об'єктів, сторожові - для охорони інших об'єктів. Відповідальність за організацію служби цих підрозділів несуть їх безпосередні начальники.
Існують такі види воєнізованих підрозділів: загони, команди, групи, відділення, що входять до складу відділень, відділів Державної служби охорони. Для охорони об'єктів силами сторожових підрозділів у відділах (відділеннях) Державної служби охорони утворюються дільниці та сторожові підрозділи охорони окремих об'єктів. Для здійснення керівництва сторожовими дільницями, які створюються залежно від характеру об'єктів, компактності їх дислокації та оснащення їх засобами охоронної та охоронно-пожежної сигналізації з чисельністю контролерів та сторожів від 30 до 45 чо-ловік, призначаються молодші Інспектори охорони.
За домовленістю з власником об'єктів або майна, що охороняється, для забезпечення більш якісної охорони цінностей та громадського порядку у відділах (відділеннях) Державної служби охорони можуть утворюватися спеціалізовані воєнізовані та сторожові підрозділи (спецпідрозділи).
Співробітникам спецпідрозділів під час виконання службових обов'язків надається право застосовувати вогнепальну зброю та спеціальні засоби. Рішення про видачу зброї приймається начальниками відділів охорони за погодженням з начальниками органів внутрішніх справ. Особовий склад спецпідрозділів має встановлену форму одягу та пізнавальні знаки.
Основними напрямками діяльності спецпідрозділів є охорона матеріальних цінностей, супроводження цінних паперів, вантажів, грошей, виробів з дорогоцінних металів та каменів, отруйних танаркотичних речовин, охорона фізичних осіб, забезпечення громадського порядку на об'єктах, що охороняються.
До складу цих підрозділів за погодженням з власником в необхідних випадках вводяться атестовані посади старших та молодших інспекторів охорони за рахунок коштів, що надходять за договорами.
Воєнізовані та сторожові підрозділи комплектуються особами віком від 18-ти до 60-ти років, які відповідають вимогам, що ставляться до працівників охорони. До спецпідрозділів приймаються переважно особи чоловічої статі віком від 20-ти до 50-ти років. Особи, що були засуджені за корисні злочини, а також звільнені зі служби в Збройних силах і правоохоронних органах за проступки, які компроментують звання співробітника цих органів, на роботу не приймаються. На співробітників цих підрозділів поширюється загальне законодавство про працю та державне соціальне страхування.
Охорона об'єктів, відокремлених приміщень силами воєнізованих та сторожових підрозділів забезпечується залежно від їх дислокації, технічної укріпленості, оснащенності засобами охоронної сигналізації шляхом встановлення стаціонарних і обхідних постів із застосуванням службових собак.
В необхідних випадках Державна служба охорони забезпечує охорону деяких об'єктів. З метою запобігання диверсіям, відбиття збройного нападу на об'єкти охорони або виникнення інших надзвичайних обставин

 
 

Цікаве

Загрузка...