WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Організація охорони об'єктів підрозділами Державної служби охорони - Реферат

Організація охорони об'єктів підрозділами Державної служби охорони - Реферат


РЕФЕРАТ
На тему:
Організація охорони об'єктів підрозділами Державної служби охорони
Стосунки підрозділів служби охорони з юридичними особами і громадянами, відповідальність, права та обов'язки сторін визначаються договорами. Договори на охорону укладаються відповідно до типових договорів після виконання замовником обов'язкових вимог служби охорони стосовно технічної укріпленості об'єкта та обладнання його засобами охоронної сигналізації. Обов'язковою умовою для укладання договору є надання службі охорони необхідних службових та допоміжних приміщень з оснащенням та інвентарем, забезпечення їх засобами зв'язку, водопостачанням, освітленням та опаленням, забезпечення норм техніки безпеки, передбачених законодавством про охорону праці. Вартість охорони визначається, виходячи з принципу самоокупності і договірних цін.
Укладенню договору передує обстеження об'єкта, в якому беруть участь представники відділу (відділення) охорони та власник майна, яке передбачається передати для охорони. В необхідних випадках до участі в комісії залучаються спеціалісти держпожнагляду, карного розшуку та інших спеціалізованих служб. За результатами цього обстеження в довільній формі складається акт, який затверджується начальником УДСО. Договір укладається лише після виконання усіх заходів по технічному укріпленню об'єкта, передбачених актом міжвідомчої комісії, та завершення робіт по обладнанню його засобами зв'язку, сигналізації, а також надання службових приміщень для розміщення особового складу охорони.
Охорона міліції на об'єктах виставляється не пізніше 4-х місяців після затвердження договору. З моменту виставлення поста (наряду) міліції об'єкт вважається взятим під охорону. Якщо сторони по договору за два місяці до закінчення строку його дії не повідомили одна одну про припинення договірних стосунків, то чинність договору автоматично продовжується на тих же умовах і на той же термін. Про зняття охорони також складається відповідний акт.
Як вже зазначалося, договір укладається лише після виконання власником об'єкта вимог акту обстеження його технічної укріпленності. Устаткування та оснащенність об'єктів, що охороняються відповідно до вимог нормативних документів з технічної укріпленності даної категорії об'єктів з метою забезпечення зовнішньої охорони та встановлення пропускного режиму. Існують вимоги до технічної укріпленності установ банків, приміщень, де зберігаються гроші, наркотики, дорогоцінні метали, об'єкти торгівлі і т. ін. Обладнання об'єктів, що охороняються, включає:
- створення огороджувальних споруд, зон відлучення, стежок для пересування постових (сторожі, дротяні загороди, грати на віконні пройоми, підсилення міцності дверей, засувів тощо);
- застосування приладів та засобів охоронно-пожежної та тривожної сигналізації, зв'язку і інших технічних засобів;
- освітлення підходів до території об'єктів, що охороняються.
Вмикнення освітлювальних приладів має здійснюватись з караульного приміщення або з поста. Освітлення встановлюється таким чином, щоб постовий міг пересуватися по території, перебуваючи поза зоною освітлення. Постовому мають бути створені всі необхідні умови для несення служби шляхом безперебійного обходу території поста та спостереження з місця.
Місця несення служби особовим складом охорони забезпечується службовою документацією, а також обладнуються засобами та приладами пожежогасіння, засобами зв'язку, оглядовою технікою, дверима, що міцно закриваються, засобами охоронної сигналізації. Залежно від категорії об'єкта, що охороняється, на ньому можуть встановлюватися спеціальні засоби: прилади нічного бачення, кнопки тривожної сигналізації, укриття для працівники! охорони і т. ін.
Залежно від характеру об'єктів, їх розташування та інших особ-ливостей охорона може бути організована так:
- на контрольно-пропускних пунктах;
- по периметру огорожі об'єкта, який обладнується периметральною сигналізацією, коли наряди міліції виставляються по кордону території, що охороняється, перекривають доступ на неї поза
з перепускними пунктами:
і - по окремих дільницях (відокремлених приміщеннях), коли наряди міліції виставляються безпосередньо на об'єктах, що охороняються, або навколо них;
- змішаним способом, тобто по периметру та на окремих об'єктах одночасно.
Питання про вибір виду та способу організації охорони об'єктів, як правило, вирішується за згодою з власником об'єкта, що охороняється, та майна. Порядок організації охорони об'єктів підрозділами міліції охорони визначається Настановою по організації служби міліції охорони, затвердженою наказом МВС України N 743 від 14.11.1992 р. Згідно з Настановою, підрозділи міліції охорони утворюються для охорони за договорами об'єктів усіх форм власності юридичних та фізичних осіб від злочинних посягань і утримуються за рахунок коштів, що надходять за договорами. Головним завданням зазначених підрозділів міліції є забезпечення надійної охорони цих об'єктів.
Працівники міліції зазначених підрозділів, виконуючи завдання по охороні об'єктів, вживають необхідних заходів для забезпечення громадського порядку, недопущенню та запобіганню злочинам в районі постів (маршрутів) патрулювання.
Залежно від кількості укладених договорів і об'єктів охорони створюються такі стройові підрозділи міліції: полки, батальони, роти, взводи, відділення тощо, які відповідно до штатного розпису комплектуються міліцією груп затримання пунктів централізованої охорони, кінологами, міліцією піших маршрутів та постів, міліцією по охороні установ банків та інших особливо важливих об'єктів з утриманням за рахунок відомств та організацій, молодшим начальницьким та командним складом цих підрозділів.
Організація служби по охороні банків здійснюється відповідно до Інструкції по охороні установ банків підрозділами міліції охорони при органах внутрішніх справ, затвердженої наказом МВС України та Національного банку України № 372/32 від 12.06.1992 р. Служба охорони об'єктів нарядами міліції охорони організується начальником управління, відділу, відділення охорони. Вони є старшими оперативними начальниками для командного складу стройових підрозділів міліції з питань організації охорони об'єктів.
Дислокація постів і маршрутів патрулювання нарядів міліції за-тверджується з урахуванням розташування об'єктів охорони І включається в план комплексного використання сил та засобів територіального органу внутрішніх справ.
Наряди міліції несуть службу по охороні об'єктів на автомототранспорті або в пішому порядку в кількості не менше двох чоловік відповідно до розроблених маршрутних карток, що мають декілька варіантів порядку огляду об'єктів, то охороняються і за годинним графіком. Поодиноке патрулювання допускається лише міліціонером-кінологом зі службовою собакою.
При наявності технічних можливостей, відповідальної технічної укріпленості, охорона об'єктів може бути організована за допомогою технічних засобів. Об'єктобладнується технічними засобами, які вводяться на пункт централізованого спостереження, де черговий пункту управління здійснює контроль за станом їх роботи. Реагування на спрацювання сигналізації з об'єктів охорони забезпечується групою затримання пункту централізованої охорони (ПЦО). Групи затримання ПЦО комплектуються, як правило, з трьох працівників міліції (старшого групи, міліціонера-кінолога і міліціонера-водія) і несуть службу на автомобілі або мотоциклі в місцях найбільшої концентрації об'єктів, підключених до ПЦО за спеціально розробленими маршрутами. При визначенні зони діяльності забезпечується можливість прибуття групи затримання до об'єкту за сигналами тривоги протягом трьох

 
 

Цікаве

Загрузка...