WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Організація обліку та контролю за об'єктами дозвільної системи - Реферат

Організація обліку та контролю за об'єктами дозвільної системи - Реферат

спускові гачки мисливської вогнепальної зброї повинні бути замкнені курковими замками безпеки. У всіх випадках власник зобов'язаний виключити можливість доступу до зброї сторонніх осіб, особливо дітей.
Крім регулярних, планових обстежень об'єктів дозвільної системи, органи внутрішніх справ можуть здійснювати також позапланові, несподівані їх перевірки. Необхідність в них може виникнути з різних причин: поширеність певних правопорушень з використанням предметів та матеріалів, на які поширюється дозвільна система, виявлення фактів розкрадання зазначених предметів та матеріалів, наявність оперативних даних про порушення на таких об'єктах . певних правил, завдання вищих органів тощо. В таких випадках до перевірок можуть залучатися не тільки працівники дозвільної системи та дільничні інспектори міліції, але й співробітники інших служб органів внутрішніх справ.
Попередня перевірка осіб, з якими укладаються трудові договори для виконання робіт, пов'язаних з виготовленням, ремонтом, придбанням, обліком, охороною, перевезенням і використанням предметів та матеріалів, на які поширюється дозвільна система, є важливим засобом попередження розкрадання цих предметів та матеріалів, а також використання їх не за призначенням або із протиправною метою. Керівники підприємств, установ і організацій приймають громадян для виконання зазначених видів робіт тільки за попередньою згодою органу внутрішніх справ, який дає таку згоду після всебічної і ретельної перевірки відповідних осіб. Підставою для перевірки є лист власника підприємства або уповноваженого ним органу, який подає до органу внутрішніх справ всі необхідні дані (список осіб із зазначенням їх призвіщ, імен та по батькові, дати та місця народження і проживання, даних про попередню трудову діяльність, висновки (довідки) медичної установи про те, що за станом здоров'я вони можуть виконувати зазначені роботи), сертифікати про проходження наркологічного огляду і довідки про складання заліків.
Орган внутрішніх справ не має права давати згоду на укладання трудового договору з громадянами у разі наявності ряду обставин. Ці обставини Ідентичні з тими, за яких громадянам не може бути
видано дозвіл на придбання і зберігання (носіння) зброї (стан здоров'я, систематичні порушення громадського порядку, судимість тощо). Якщо під час перевірки органом внутрішніх справ буде виявлено будь-яку із згаданих обставин, то він в письмовій формі у місячний строк сповіщає про це відповідних керівників та громадян.
Зміст профілактичної роботи визначається на основі аналізу обстановки на об'єктах, що характеризує стан дотримання правил дозвільної системи. З метою попередження порушень цих правил керівні працівники органів внутрішніх справ запрошують до себе представників адміністрації підприємств, установ і організацій, на об'єктах яких виявлено суттєві недоліки, і проводять з ними, а також з особами, безпосередньо відповідальними за порядок зберігання, обліку, використання і перевезення предметів та матеріалів, на які встановлено дозвільну систему, наради, бесіди, заняття. Успішному проведенню профілактичних заходів значною мірою сприяє тісна взаємодія з органами освіти, військовими комісаріатами, комітетами товариств сприяння обороні України, громадськістю.
Значна роль в профілактиці порушень правил дозвільної системи належить узгодженим діям працівників дозвільної системи з іншими службами органів внутрішніх справ. Взаємодія з апаратами карного розшуку, ДСБЕЗ, боротьби з організованою злочинністю може здійснюватись шляхом використання їх оперативних можливостей для виявлення порушень. Слідчі можуть виявляти громадян, які незаконно зберігають предмети та матеріали, на які встановлено дозвільну систему. Працівники ДАІ, перевіряючи автотранспорт на шляхах, виявляють випадки порушень правил перевезення цих предметів та матеріалів, а працівники органів внутрішніх справ на транспорті - порушення правил їх перевезення залізничним, водним та повітряним транспортом.
Здійснюючи профілактичні заходи, працівники органів внутрішніх справ виявляють і вилучають у населення зброю, боєприпаси, вибухові матеріали, сильнодіючі отруйні, наркотичні та радіоактивні речовини, печатки і штампи, що зберігаються незаконно. Для виявлення таких предметів та речовин, а також добиваючись їх добровільної здачі, співробітники органів внутрішніх справ використовують допомогу позаштатних працівників, громадськості. Організація цієї роботи вимагає здійснення різнобічних і умілих дій, наприклад, виступів перед населенням, в засобах масової інформації, проведення роз'яснювальної роботи з різними категоріями громадян тощо.
Важливе значення в профілактиці порушень правил дозвільної системи має виявлення і усунення (нейтралізація) причин та умов, які їм сприяють. Органи внутрішніх справ можуть вимагати від керівників підприємств, установ та організацій, де є об'єкти дозвільної системи, вжиття конкретних заходів для усунення порушень її-правил, а також їх причин та умов.
В разі виявлення порушень правил дозвільної системи відповідно до Закону України "Про міліцію" та інших нормативних актів органам внутрішніх справ надано право:
- анулювати виданий підприємству, установі та організації дозвіл на придбання, зберігання і використання зброї, боєприпасів, вибухових речовин і матеріалів, інших предметів у випадку невиконання встановлених правил користування і поводження з ними або недоцільності їх подальшого зберігання, вилучати в разі необхідності зазначені предмети;
- опечатувати склади, бази і сховища, закривати стрілецькі тири і стенди, зброємайетерні та піротехнічні підприємства, магазини, що торгують зброєю і боєприпасами;
- анулювати або зупиняти дію ліцензій на зайняття підприємницькою діяльністю, виданих органами внутрішніх справ;
- анулювати дозволи на придбання, зберігання і носіння зброї та боєприпасів,видані громадянам, які зловживають спиртними напоями, вживають наркотичні засоби без призначення лікаря, інші одурманюючі засоби, хворіють на психічні захворювання та в інших випадках, передбачених законодавством;
- давати керівникам підприємств, установ, організацій, господарських товариств обов'язкові для них письмові вказівки щодо усунення порушень правил виготовлення, ремонту, придбання, зберігання, обліку, охорони, перевезення і використання спеціально визначених предметів і матеріалів, відкриття та функціонування підприємств і майстерень, на які поширюється дозвільна система;
- вимагати звільнення з роботи осіб, які порушують встановлені правила дозвільної системи.
З метою попередження та припинення порушень правил дозвільної системи органам внутрішніх справ надано право застосовувати і такі заходи, як відмову у видачі дозволу, недопущення до роботи На об'єктах окремих осіб тощо. У випадках, коли порушення правил дозвільної системи містить склад того чи іншого правопорушення, винні притягуються до передбаченої законом відповідальності.
ЛІТЕРАТУРА
1. Конституція України.
2. Закон України "Про міліцію'7/Відомості Верховної Ради УРСР. 1991. №4. Ст.20.
3. Закон України "Про державну службу" //Відомості Верховної Ради України. 1993. №52. Ст.490.
4. Закон України "Про боротьбу з корупцією" //Відомості Верховної Ради України. 1995. №34. Ст.266.
5. Закон України "Про дорожній рух" // Відомості Верховної Ради України. 1993. №31. Ст.338.
6. Положення про Міністерство внутрішніх справ України: Затв. розпорядженням Президента України від 7 жовтня 1992 р. // Голос України. 1992. 20 жовтня.
7. Положення про проходження служби рядовим та начальницьким складом ОВС: Затв. Постановою Кабінету Міністрів України від 29.07.1991р. №114.
8. Кодекс України про адміністративні правопорушення: Офіційний текст X., 2000.
9. Збірник нормативних актів України з питань правопорядку. К., 1993. Підручники, навчальні посібники, монографії.
10. Адміністративна діяльність органів внутрішніх справ. Загальна частина: Підручник. К., 1995.
11. Адміністративна відповідальність в Україні: Навч. посібник/За ред. А.Т.Комзюка. X.. 1998.

 
 

Цікаве

Загрузка...