WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Організаційно-тактичні форми боротьби із злочинністю, охорони громадського порядку - Реферат

Організаційно-тактичні форми боротьби із злочинністю, охорони громадського порядку - Реферат

створюються спеціальні оперативні наряди з числа молодших інспекторів карного розшуку, які працюють разом із щодобовими постами, виставленими біля входу до цих камер. Для цього широко використовуються промислові телевізійні установки для спостереження за підходами та внутрішніми приміщеннями АКЗ. Це дозволяє своєчасно виявити і припинити діяльність . осіб, що наміряються викрасти речі пасажирів із АКЗ. Телевізійна апаратура розміщується Із врахуванням специфіки роботи транс-портного вузла. Особлива увага при цьому приділяється ретельному огляду залів чекання, перонів, квиткових кас, приміщень оформлення багажу та АКЗ, а також підходів до пунктів реєстрації та догляду пасажирів. Пульти управління розміщуються в приміщеннях чергових частин ВМВСТ, що дозволяє черговим не тільки безпосередньо спостерігати за пасажиропотоками, але й контролювати дії пошукових груп і Інших видів міліцейських нарядів. При наявності двостороннього радіозв'язку така замкнута система може практично негайно реагувати на зміни оперативноїобстановки.
Накопичений останнім часом досвід використання науково-технічних засобів дозволяє зробити висновок про ефективність застосування електронно-пошукової апаратури, яка є у служби огляду, для одержання інформації, що дозволяє припиняти і розкривати такі злочини, як контрабанда, порушення правил про валютні операції, спекуляція, виготовлення і збут наркотичних засобів.
Групи таємного супроводження рухомого складу і водних суден створюються з числа молодших інспекторів та оперуповноважених карного розшуку в тих випадках, коли є підстави припускати, що злочинні посягання на вантажі здійснюються самими працівниками транспорту чи стрільцями воєнізованої охорони, однак для остаточного висновку наявної інформації недостатньо.
Таємне супроводження повітряних лайнерів здійснюється інспекторами в спеціально передбачених випадках з метою виявлення на борту літака осіб, які наміряються захопити судно, заложників, посягають на життя пасажирів, і стати на перешкоді цій злочинній діяльності. Рішення про супроводження повітряного судна цивільної авіації приймається начальником УМВС на повітряному транспорті разом з начальником авіапідприємства.
Запобігання злочинним посяганням на пасажирів і членів екіпажів повітряних суден, припинення контрабанди, розповсюдження наркотиків, спекуляції та деяких інших сьогодні вже не уявляються без діяльності спеціальних підрозділів карного розшуку по огляду пасажирів і багажу, озброєних такими ефективними засобами контролю, як металошукачі, рентгеновські установки тощо, а також спеціально підготовленими на виявлення вибухових речовин і наркотиків службовими собаками.
Для запобігання злочинним посяганням на вантажі із рухомого складу та зміцнення правопорядку на дільниці залізниці з ускладненою оперативною обстановкою створюються рухомі відділення (відділи) внутрішніх справ на транспорті. До цих підрозділів включаються представники всіх служб ВМВСТ, які розміщуються у спеціальному вагоні, прямують на найбільш "уражену" дільницю залізниці, де ведуть масовану попереджувальну роботу від декількох діб до декількох тижнів, після чого перекидаються на іншу дільницю. Ця організаційна форма роботи викликана перш за все тим, що в країні є велика кількість станцій, на які здійснюють різні операції з вантажами, але не на всіх них є підрозділи міліції.
З метою посилення охорони громадського порядку на залізничних платформах, причалах в години "пік" та припинення хуліганських вчинків, кишенькових крадіжок, пограбувань використовується така форма роботи, як створення посадочних груп із числа працівників міліції, представників адміністрації залізниці, порту. Виконання ж аналогічних завдань у рухомому складі покладено на спеціально сформовані підрозділи по супроводженню поїздів. Ці підрозділи охороняють громадський порядок і припиняють будь-які злочинні прояви та інші правопорушення в пасажирських і приміських поїздах у вечірній і нічний час, а в предвихідні, вихідні, святкові дні і в умовах проведення масових заходів, пов'язаних з використанням транспорту, попереджувальній діяльності зазначених підрозділів надається особливе зазначення. Крім цього, створюються також оперативні групи спеціального призначення. Завданням цих груп є, окрім безпосереднього супроводження роботи щодо виявлення серед залишених, забутих речей вибухових пристроїв та інших речовин і предметів, які можуть завдати шкоди суспільству.
Розглянуті організаційно-тактичні форми реалізації функцій у сфері охорони громадського порядку і боротьби із злочинністю до зволяють об'єднати зусилля різноманітних служб і підрозділів органів внутрішніх справ на транспорті, а також активно використовувати сили громадськості у вирішенні завдань щодо зміцнення правопорядку на об'єктах транспорту.
ЛІТЕРАТУРА
1. Конституція України.
2. Закон України "Про міліцію'7/Відомості Верховної Ради УРСР. 1991. №4. Ст.20.
3. Закон України "Про державну службу" //Відомості Верховної Ради України. 1993. №52. Ст.490.
4. Закон України "Про боротьбу з корупцією" //Відомості Верховної Ради України. 1995. №34. Ст.266.
5. Закон України "Про дорожній рух" // Відомості Верховної Ради України. 1993. №31. Ст.338.
6. Положення про Міністерство внутрішніх справ України: Затв. розпорядженням Президента України від 7 жовтня 1992 р. // Голос України. 1992. 20 жовтня.
7. Положення про проходження служби рядовим та начальницьким складом ОВС: Затв. Постановою Кабінету Міністрів України від 29.07.1991р. №114.
8. Кодекс України про адміністративні правопорушення: Офіційний текст X., 2000.
9. Збірник нормативних актів України з питань правопорядку. К., 1993. Підручники, навчальні посібники, монографії.
10. Адміністративна діяльність органів внутрішніх справ. Загальна частина: Підручник. К., 1995.
11. Адміністративна відповідальність в Україні: Навч. посібник/За ред. А.Т.Комзюка. X.. 1998.

 
 

Цікаве

Загрузка...