WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Організаційно-тактичні форми боротьби із злочинністю, охорони громадського порядку - Реферат

Організаційно-тактичні форми боротьби із злочинністю, охорони громадського порядку - Реферат


РЕФЕРАТ
На тему:
Організаційно-тактичні форми боротьби із злочинністю, охорони громадського порядку
Органи внутрішніх справ на транспорті виконують покладені на них завдання по охороні громадського порядку і боротьбі із злочинністю в таких межах:
а) на залізничному транспорті - в рухомому складі, що перебуває на коліях, на залізничних станціях і дислокованих в їх межах стаціонарних об'єктах, призначених для забезпечення перевезення пасажирів і вантажів, на залізничних коліях в межах полоси відведення;
б) на водному транспорті - на судохідних шляхах в межах експ-луатаційних магістралей і плавзасобах, що перебувають на них, акваторіях портів, річкових вокзалах, причалах і інших подібних об'єктах, відстійних пунктах плавзасобів, підприємствах морського та річкового транспорту (судоремонтних, судобудівельних і т. ін.), які розташовані на прибережній території;
в) на повітряному транспорті - в межах аеродромів, аеровокзалів і в розташованих на їх території підприємствах зв'язку, торгівлі та громадського харчування, базах, промислових, ремонтних, будівельних і інших організаціях, а також на цивільних повітряних лайнерах.
Промислові та інші об'єкти залізничного, повітряного та водного транспорту, підприємства торгівлі та громадського харчування Міністерства транспорту обслуговуються ВМВСТ по лініях ДСБЕЗ незалежно від їх місця розташування.
На організаційно-тактичні форми діяльності ВМВСТ впливають не тільки характер і межі профільних правоохоронних завдань, але й хронічне не виконання органами Міністерства транспорту своїх обов'язків. Незважаючи на директивні вказівки Уряду, умови, які сприяють розкраданням, пошкодженням та втраті, або не ліквідуються, або це робиться недостатньо ефективно. До найбільш характерних умов належать відсутність огородження, недостатнє освітлення, невідповідний перепустковий режим на деяких об'єктах транспорту; невиконання (порушення) правил перевезення вантажів; технічна недосконалість рухомого складу та контейнерів; відсутність належної охорони вантажів при їх перевезенні та переробці; незадовільний підбір, розстановка та виховання кадрів транспортних підприємств; відсутність суворої особистої відповідальності за збереження державного майна з боку керівників транспортних організацій.
Це ставить керівників УМВСТ, ВМВСТ перед необхідністю відволікання значних людських і часових ресурсів на виконання прямих функцій транспортних організацій і пошуку оптимальних організаційно-тактичних форм їх забезпечення.
Одним із найбільш дійових засобів підвищення ефективності роботи ВМВСТ визнано створення в органах внутрішніх справ на транспорті спеціалізованих структурних підрозділів по боротьбі із злочинними посяганнями на вантажі. До цих спеціалізованих відділів, відділень (груп) включаються працівники карного розшуку та ДСБЕЗ, а в окремих випадках - і спеціалісти служби охорони громадського порядку.
В загальному колі завдань, які вирішуються цією спеціалізованою службою, слід виділити здійснення комплексу оперативно-розшукових і профілактичних заходів до запобігання та розкриття злочинних посягань на вантажі безпосередньо на об'єктах транспорту; розробку та здійснення разом з адміністрацією підприємств і служб транспорту, воєнізованою охороною профілактичних заходів, спрямованих на усунення причин і умов, які сприяли незбереженню вантажів, впровадження технічних засобів їх захисту; аналіз комерційної роботи транспорту, динаміки і структури злочинності у сфері вантажних перевезень на залізничному, повітряному та водному транспорті, узагальнення результатів оперативно-розшукової та профілактичної діяльності в цій сфері, підготовка і подання пропозицій у виконавчі комітети місцевих Рад, вищестоящі органи внутрішніх справ і організацій транспорту щодо усунення причин і умов, які сприяють здійсненню крадіжок матеріальних цінностей при перевезеннях.
Створення спеціалізованої служби по боротьбі із злочинними по-сяганнями на вантажі поєднується з іншими організаційними формами програмно-цивільного типу, які запроваджуються за наказами начальників УМВСТ (ВМВСТ). Однією з таких форм, що одержала загальнодержавне поширення, є заслони, які частіше всього створюються на стикових станціях однієї залізниці з іншою для огляду вантажного та пасажирського рухомого складу з метою виявлення комерційних недоліків, бродяг, неповнолітніх, які їздять на гальмових площадках і у вантажних вагонах, злочинців-гастролерів та осіб, яких розшукують органи внутрішніх справ.
Заслони створюються за наказом начальників двох відповідних УМВСТ (ВМВСТ), причому старшим оперативним начальником є той, на дільниці якого функціонує заслон. До заслонів входять працівники міліції, стрільці воєнізованої охорони і працівника залізниці, які беруть участь в технологічному процесі прийому та здачі вантажів. При заслонах можуть утворюватися спеціальні групи, до яких входять інспектори, слідчі та спеціаліст-криміналіст. Ці групи здійснюють попередню перевірку інформації про злочин, а в разі необхідності вирішують питання про порушення кримінальної справи.
На крупних вантажних станціях і в портах із значним обсягом перевезень створюються спеціалізовані оперативні групи для боротьби із злочинними посяганнями на вантажі. До складу групи входять два-три працівника міліції та п'ять-вісім стрільців воєнізованої охорони; керує групою працівник карного розшуку. Основним завданням групи є припинення та розкриття крадіжок вантажів на вантажних дворах, контейнерних площадках, інших об'єктах залізничного та водного транспорту. В роботі груп використовуються такі форми, як здійснення спільних пошукових заходів, організація засад, таємне супроводження вантажних поїздів в межах відділення залізниці, підтримання встановленого на об'єктах транспорту перепусткового режиму.
З метою запобігання та припинення крадіжок багажу із автоматичних камер зберігання (АКЗ) на залізничних вокзалах, у повітряних та водних портах

 
 

Цікаве

Загрузка...