WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Облік та аналіз дорожньо-транспортних подій. Адміністративна відповідальність за порушення правил, норм і стандартів щодо забезпечення безпеки дорожнь - Реферат

Облік та аналіз дорожньо-транспортних подій. Адміністративна відповідальність за порушення правил, норм і стандартів щодо забезпечення безпеки дорожнь - Реферат


РЕФЕРАТ
На тему:
Облік та аналіз дорожньо-транспортних подій. Адміністративна відповідальність за порушення правил, норм і стандартів щодо забезпечення безпеки дорожнього руху.
Облік та аналіз дорожньо-транспортних подій
В Україні встановлена єдина система обліку показників дорожнього руху і його безпеки: транспортних засобів, водіїв, автомобільних доріг, вулиць та залізничних переїздів, аварійності і дорожньо-транспортного травматизму, адміністративних правопорушень у сфері дорожнього руху.
Дорожньо-транспортна подія - це стан, який виникає під час руху механічних транспортних засобів, що привів до смерті або тілесних пош-коджень людей, пошкодження транспортних засобів, вантажів, шляхів і та іншого майна.
Державна автомобільна інспекція здійснює у встановленому порядку облік дорожньо-транспортних подій, з'ясовує їх причини, аналізує стан аварійсності в кожному територіальному регіоні, в усій державі. Ця діяльність належить також до компетенції державної виконавчої влади, власників автомобільних доріг, вулиць та залізничних переїздів, об'єднань, підприємств, установ, організацій, посадових осіб так, органи державної виконавчої влади в містах і регіонах здійснюють контроль за виявленням дорожньотранспортних подій та вжиттям заходів у місцях концентрації транспорту на аварійно-небезпечних ділянках вулиць, доріг та залізничних переїздах. Щодо власників автомобільних доріг, то останні повинні постійно проводити лінійний аналіз на підвідомчих автомобільних дорогах і вулицях Посадові особи, які відповідають за експлуатацію і технічний стан транспортних засобів, зобов'язані щомісяця проводити лінійний аналіз аварійності.
Встановлена державна звітність про дорожньо-транспортні події, що ведеться на підставі відповідної звітної карточки збирання і опрацювання інформації про дорожньо-транспортні події входить в державну статистичну звітність Облік та аналіз дорожньо-транспортних подій дозволяє здійснювати контроль за станом аварійності, вивчати причини і умови їх виникнення та розобляти заходи щодо попередження дорожньо-транспортних подій у державі.
Адміністративна відповідальність за порушення правил, норм і стандартів щодо забезпечення безпеки дорожнього руху
Правозастосовна діяльність органів внутрішніх справ у сфері за-безпечення безпеки дорожнього руху спрямована на зміцнення дисципліни на транспорті, боротьбу з порушеннями правил, норм і стандартів щодо забезпечення безпеки дорожнього руху, запобігання дорожньо-транспортних пригод, захист особистих прав громадян. Порядок провадження у справах про адміністративні порушення Правил визначається законодавством про дорожній рух, Кодексом України про адміністративні правопорушення та Інструкцією по організації провадження у справах про адміністративні порушення правил, норм і стандартів щодо забезпечення безпеки дорожнього руху. Адміністративна відповідальність за порушення правил настає, якщо ці порушення за своїм характером не тягнуть за собою відповідно до чинного законодавства кримінальної відповідальності.
Про вчинення порушення правил працівник міліції згідно із ст.255 КпАП України складає протокол, роз'яснює порушникові його права і обов'язки у відповідності зі ст.268 КпАП України і вручає йому відривну пам'ятку. У випадках, прямо передбачених законодавством, протокол про адміністративне правопорушення можуть складати також службові особи інших державних органів, представники громадських організацій і органів громадської самодіяльності. Якщо порушення вчинено кількома особами, то протокол складається на кожного порушника.
Якщо порушник оспорює стягнення, що на нього накладається на місці вчинення правопорушення, вимагає залучення до розгляду справи адвоката, перекладача, так само як і в разі несплати ним штрафу на місці події, складається протокол, і провадження у справі здійснюється в порядку, передбаченому КпАП України.
У разі вчинення особою порушення правил, яке у встановленому порядку оформлюється протоколом, у водія вилучається посвідчення водія на строк до винесення постанови по справі та сплати порушником штрафу, що фіксується в талоні до посвідчення водія, який останньому повертається. Якщо посвідчення водія вже було вилучено при оформленні попереднього правопорушення, до винесення постанови у справі та сплати порушником штрафу, вилучається талон до посвідчення водія. Порушнику видається тимчасовий ; дозвіл (на 30 діб) на право керування, куди переносяться відмітки про всі вчинені правопорушення. Відповідно до ч. 5 ст.265 КпАП (України в разі відсутності у порушника посвідчення водія або талону до нього (після його запровадження) транспортний засіб порушника може бути затриманий до сплати ним штрафу. ; Військовослужбовці і призвані на збори військовозобов'язані, а також особи рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ несуть відповідальність за порушення правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, на загальних підставах.
Водії та інші особи, які керують транспортними засобами, щодо яких є достатні підстави вважати, що вони перебувають у стані сп'яніння, підлягають відстороненню від керування цими транспортними засобами та оглядові на стан сп'яніння (ст.266 КпАП України). Якщо водій ухиляється від огляду з метою встановлення стану сп'яніння відповідно до встановленого порядку, то в присутності двох свідків у протоколі про зазначене адміністративне правопорушення вказуються ознаки сп'яніння і дії порушника щодо ухилення від огляду.
При вчиненні правопорушень, передбачених ст.81 (щодо порушень, пов'язаних з використанням автомототранспортних засобів), ч.1, 2, 4 і 5 ст.121, ст.ст.121, 122, 126, ч. 1, 2 ст.130, ч. 2 ст.132, ч. 4 ст.133 КпАП України, працівник ДА] вилучає номерні знаки транспортного засобу або затримує транспортний засіб і доставляє його для тимчасового зберігання на спеціальному майданчику чи стоянці до усунення порушення, а в разі вчинення порушень, передбачених ст.1222 КпАП України, а так само в разі залишення подієм транспортного засобу на порушення правил зупинки і стоянки - до оформлення відповідних документів про правопорушення.
Затримання транспортного засобу або вилучення номерних знаків транспортного засобу при вчиненні особою порушень, передбачених ст.81 (щодо порушень, пов'язаних з використанням автомото-транспортних засобів), ч., 2, 4, 5 ст.121, ст. 121, 122, 126, ч. 1. 2 ст.130, ч. 2 ст.132, ч. 4 ст.133 КпАП України, дозволяється виключно як захід, що забезпечує усунення порушення. Забороняється вилучати номерні знаки транспортного засобу при вчиненні особою порушень, передбачених ет.126, ч. 1, 2 ст.130 КпАП України, так само як і в інших передбачених законодавством випадках, транспорту інших регіонів, коли повернення вилучених номерних знаків буде ускладнено.
Забороняється затримувати транспортний засіб порушника в передбачених цим пунктом інструкції випадках, як захід, що не забезпечує усунення порушення, зокрема, порушення,передбаченого ст.81, а також ч. 1 і 2 ст.121 КпАП України (за винятком випадків, коли подальший рух несправного транспорту заборонено). Недоцільно затримувати транспортний засіб порушника з доставленням на спеціальну стоянку, коли усунення порушення можливо провести безпосередньо на місці виявлення порушення.
За вчинення адміністративних порушень правил відповідними статтями КпАП України передбачено накладення таких адміністративних стягнень:
- штраф;
- позбавлення права керування транспортними засобами;
- оплатне вилучення транспортного засобу.
Справи про порушення правил розглядаються у п'ятнадцятиденний строк з дня одержання органом (службовою особою), правомочним розглядати справу, протоколу про адміністративні правопорушення та інших матеріалів справи (ст.277 КпАП України). Адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через два місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні два місяці з дня його виявлення (ст.38 КпАП України).
У разі відмови в порушенні кримінальної справи або закриття кримінальної справи, але при наявності в діях порушника ознак

 
 

Цікаве

Загрузка...