WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Контроль за дорожніми умовами і регулювання руху. Контроль за допуском до управління транспортними засобами - Реферат

Контроль за дорожніми умовами і регулювання руху. Контроль за допуском до управління транспортними засобами - Реферат

місцевими підрозділами державтоінспекції тільки від осіб, які проживають у даній місцевості. Військовослужбовці строкової служби до складання іспитів у державтоінспекції допускаються за місцем дислокації військових частин. Під час іспитів застосовується апаратура та інші засоби, що виключають можливість суб'єктивної оцінки знань. Теоретичні і практичні іспити на право керування транспортними засобами усіх категорій приймаються екзаменаційними комісіями РЕП ДАІ. Іспити проводяться в такій послідовності: спочатку - теоретичний, потім - практичний. Особи, які після закінчення учбового закладу по підготовці водіїв транспортних засобів категорій "В", "С" або "Д" успішно склали іспити в ДАІ можуть одночасно допускатися до здачі практичного іспиту для відкриття нижчої категорії "А", "В", "С" або "АВ", або "ABC". Особи, які не склали теоретичного іспиту, до практичного іспиту не допускаються. Позитивна оцінка, одержана після складання теоретичного іспиту, вважається дійсною протягом трьох місяців. Після цього строку кандидату у водії знову призначається теоретичний іспит. Особам, які склали теоретичний і практичний іспити виписуються посвідчення водія відповідної категорії та талони до них , а також в екзаменаційну картку водія. В графі "Для особливих відміток" дублюється серія і номер посвідчення водія.
Записи у посвідченнях водія і талонах до них робляться спеціальним чорнилом або кульковою авторучкою від руки, друкарськими машинками або ЕОМ державною мовою. Крім того, записи прізвища, імені та місця проживання в посвідченні водія дублюються літерами латинського алфавіту. У посвідченнях водія, які видаються особам що мають обмеження в періодах медичного огляду, встановлених медичними комісіями, в графі "Для особливих відміток" проставляється штамп "Меддовідка обов'язкова".
Посвідчення водія нового зразку при їх видачі підлягають ламі-нуванню (покриваються захисною плівкою).
Обмін посвідчення водія проводиться на підставі заяви медичної довідки про придатність водія до керування транспортними засобами відповідних категорій, картки водія або підтвердження із ДАІ МВС, УМВС, яка видала попереднє посвідчення.
Особам, які керували транспортними засобами протягом останніх 12 місяців, обмін посвідчень водія проводиться без відповідних іспитів..
Документами, які стверджують управління транспортними засобами, можуть бути:
- для працюючих водіїв - виписка із трудової книжки або довідка з місця роботи, де вказується закріплений вид транспорту, його реєстраційний номер І номер наказу. Довідка стверджується підписом керівника підприємства і печаткою;
- для водіїв власного транспорту - реєстраційні документи на цей транспорт;
- для осіб, які експлуатують автомобілі за дорученням - реєстраційні документи на автомобіль і доручення на право користування і розпорядження ним, свідоцтво на право спільної власності на транспортний засіб або свідоцтво про реєстрацію (технічний паспорт), де є запис про право керування дружиною (чоловіком).
Особам, які протягом останніх 12 місяців взагалі не керували транспортними засобами, обмін посвідчень водія проводиться після складання теоретичного і практичного іспитів.
Замість загубленого посвідчення подія нове, з відміткою "Дублікат", видається підрозділом РЕП ДАІ за місцем проживання власника на підставі заяви, медичної довідки, а у разі необхідності пред'являється свідоцтво про закінчення учбового закладу або підтвердження із ДАІ МВС, УМВС, що видала попереднє посвідчення. На період оформлення дублікату посвідчення водія видається тимчасовий талон на право керування транспортними засобами строком на один місяць талон до посвідчення водія, якщо він є, ви-лучається . При необхідності (направлення і одержання відповіді на запит, з'ясування окремих обставин, які пов'язані з втратою посвідчення і т. ін.) строк дії талону може бути продовжений до З місяців. При видачі тимчасового талону, якщо немає талону до поспідчення водія від заявника приймаються теоретичний і практичний іспити. Обмін такого талону на посвідчення проводиться тільки після відмітки на ньому працівником підрозділу ДАІ міськрайвідділу за місцем проживання про те, що посвідчення водія не вилучалось. Особам, які загубили тимчасовий талон, одержаний на період оформлення дублікату посвідчення водія, новий талон видається на загальних умовах. Знайдені посвідчення водія, замість яких видані дублікати, вважаються не дійсними і здаються в підрозділи РЕП ДАІ для знищення.
Позбавлення водіїв права на керування транспортними засобами можливе через погіршення стану здоров'я, якщо воно перешкоджає безпечному керуванню транспортними засобами, а також за невиконання встановлених обов'язків, передбачених законодавством (ст.ст. 122 ч. 11, 122 ч. ІІ, 122 ч. 11, 124 ч. 1, 130 ч. 1,11, 131 ч. 1 КпАП України). Якщо водій позбавлений права на керування не всіма категоріями транспортних засобів, то в посвідченні водія і
талоні до нього компостером відмічаються категорії транспортних засобів, яких він позбавлений права керувати, а посвідчення повертається водієві. Після закінчення строку позбавлення права керування, посвідчення водія та талон до посвідчення водія обмінюються на нові.
Особам, які відбувають покарання у виді позбавлення волі і не позбавлені судом права на керування транспортними засобами, вилучені у них посвідчення водія можуть бути повернуті підрозділом ДАІ за місцем відбуття покарання на клопотання адміністрації виправно-трудової установи відповідно до встановленого порядку.
Бланки посвідчень водія, талони до них і тимчасові талони на право керування транспортним засобом зберігаються як документи суворої звітності. Зіпсовані під час заповнення бланки при чергових перевірках знищуються таким чином, щоб виключити їх повторне використання. На предмет цього складаються відповідні акти. Аналогічно знищуються посвідчення водія, якщо їх власникам заборонено керувати транспортними засобами за висновком медичної комісії; знайдені, якщо замість них видані дублікати, а також не забрані власником протягом двох років після закінчення строку позбавлення, про що проставляється відмітка в книзі видачі посвідчень водія і тимчасових талонів. Про анульовані посвідчення водія, які були видані іншими підрозділами РЕП ДАІ, останнім направля-ється протягом 10 днів повідомлення.
ЛІТЕРАТУРА
1. Конституція України.
2. Закон України "Про міліцію'7/Відомості Верховної Ради УРСР. 1991. №4. Ст.20.
3. Закон України "Про державну службу" //Відомості ВерховноїРади України. 1993. №52. Ст.490.
4. Закон України "Про боротьбу з корупцією" //Відомості Верховної Ради України. 1995. №34. Ст.266.
5. Закон України "Про дорожній рух" // Відомості Верховної Ради України. 1993. №31. Ст.338.
6. Положення про Міністерство внутрішніх справ України: Затв. розпорядженням Президента України від 7 жовтня 1992 р. // Голос України. 1992. 20 жовтня.
7. Положення про проходження служби рядовим та начальницьким складом ОВС: Затв. Постановою Кабінету Міністрів України від 29.07.1991р. №114.
8. Кодекс України про адміністративні правопорушення: Офіційний текст X., 2000.
9. Збірник нормативних актів України з питань правопорядку. К., 1993. Підручники, навчальні посібники, монографії.
10. Адміністративна діяльність органів внутрішніх справ. Загальна частина: Підручник. К., 1995.
11. Адміністративна відповідальність в Україні: Навч. посібник/За ред. А.Т.Комзюка. X.. 1998.

 
 

Цікаве

Загрузка...