WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Контроль за дорожніми умовами і регулювання руху. Контроль за допуском до управління транспортними засобами - Реферат

Контроль за дорожніми умовами і регулювання руху. Контроль за допуском до управління транспортними засобами - Реферат


РЕФЕРАТ
На тему:
Контроль за дорожніми умовами і регулювання руху. Контроль за допуском до управління транспортними засобами
Контроль за дорожніми умовами і регулювання руху
Роботи по будівництву, реконструкції і ремонту автомобільних ; доріг, вулиць та залізничних переїздів повинні здійснюватися згідно з проектами та вимогами правил, нормативів і стандартів України з безпеки дорожнього руху. Нормативи дорожнього руху повинні відповідати вимогам безпеки, економічності та комфортності дорожнього руху, охорони навколишнього природного середовища та здоров'я людей. Приймання цих робіт проводиться за участю органів державного нагляду за дотриманням законодавства, правил, норм та стандартів. Обладнання вулиць та доріг, їх утримання регламентується також рядом стандартів, інструкцій і правил.
Державтоінспекція бере участь у прийманні в експлуатацію об'єктів житлово-комунального будівництва стосовно питань облаштування вулиць і доріг. Представники ДАІ МВС України входять до складу робочих і державних комісій по прийманню в експлуатацію автомобільних доріг та інших споруд.
На державтоінспекції покладено широке коло завдань: контроль щодо утримання у справному і безпечному для руху стані вулиць, автомобільних доріг та інших шляхових споруд, залізничних переїздів та їх облаштування. Цю роботу здійснюють підрозділи дорожнього нагляду, що входять до відповідних апаратів ДАІ. Організація дорожнього руху здійснюється із застосуванням первинних засобів і автоматизованих систем: дорожніх знаків, світлофорної техніки, розміток, жестів, які подаються працівниками державтоінспекції, а також автоматизованих систем керування дорожнім рухом.
Дежавтоінспекція вивчає кількісні та якісні характеристики тран-спортних і пішохідних потоків, виявляє місця транспортних затримок, аналізує дорожньо-транспортні пригоди, що пов'язані з дорожніми умовами, та вносить конкретні пропозиції щодо покращення дорожніх умов.
Зміни в організації дорожнього руху з метою підвищення Інтенсивності руху транспортних засобів за рахунок зниження рівня безпеки не допускається. Якщо виникає загроза безпеки дорожнього руху, то відповідні особи державтоінспекції, дорожніх і комунальних служб мають право вносить оперативні зміни в організацію дорожнього руху.
Правову основу організації дорожнього руху складають Правила дорожнього руху. В Україні встановлено правосторонній рух транспортних засобів. Порядок початку руху, зміни руху за напрямком, розташування транспортних засобів і пішоходів, вибір швидкості руху та дистанції, обгону та стоянки, проїзду перехресть, пішохідних переходів і залізничних переїздів, зупинок транспортних засобів загального користування, користування зовнішніми світловими приладами, правил користування пішоходів, проїзду велосипедистів, а також питання організації руху та його безпеки регулюються Правилами дорожнього руху, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 31.12.1993 р.
Учасники дорожнього руху зобов'язані знати і неухильно виконувати вимоги цих правил. Згідно з Законом України "Про дорожній рух" учасниками дорожнього руху є особи, які використовують автомобільні дороги, вулиці, залізничні переїзди або інші місця, призначені для пересування людей та перевезення вантажів за допомогою транспортних засобів.
Учасниками дорожнього руху є водії та пасажири транспортних засобів, пішоходи, велосипедисти, погоничі тварин.
Вони мають право на безпечні умови дорожнього руху, на відш-кодування збитків, завданих внаслідок невідповідності стану автомобільних доріг та інших місць вимогам безпечного руху, вивчення норм і правил дорожнього руху; отримання від гідрометеорологічних, дорожніх, комунальних та Інших організацій, а також органів Державтоінспекції інформації про умови дорожнього руху; оскарження дій працівника органів ДАІ у разі порушення ним чинного законодавства.
Одночасно учасники дорожнього руху зобов'язані знати і неухильно дотримуватися вимог Закону України "Про дорожній рух", Правил дорожнього руху та інших нормативних актів з питань безпеки дорожнього руху; створювати безпечні умови для дорожнього руху, не завдавати своїми діями або бездіяльністю шкоди підприємствам, установам, організаціям і громадянам; виконувати розпорядження органів державного нагляду та контролю щодо дотримання законодавства "Про дорожній рух".
Нагляд за дорожнім рухом має на меті забезпечення виконання учасниками дорожнього руху встановлених правил. Для її здійснення у великих містах створюються спеціальні підрозділи дорожнього нагляду міліції. Нагляд за рухом здійснюється Інспекторами дорожнього нагляду. У тих органах внутрішніх справ, де немає інспекторів дорожнього нагляду або їх чисельність недостатня, нагляд здійснюється державтоінспекторами. Служба цих підрозділів регламентується відомчою Настановою щодо нагляду за рухом транспорту і пішоходів.
Контроль за допуском до управління транспортними засобами
Сучасний період характеризується швидким збільшенням авто-мобільного парку. А це, в свою чергу, особливо позначилось на обсягах роботи підрозділів державтоінспекції щодо реєстрації і обліку транспортних засобів, а також на прийнятті іспитів від осіб, які у встановленому порядку бажають отримати права на керування транспортними засобами, стати водіями. Громадяни, які хочуть отримати права на керування транспортними засобами, зобов'язані пройти спеціальну підготовку у передбаченому програмою обсязі.
Підготовка та підвищення кваліфікації здійснюється в учбових закладах з різними формами власності та господарювання, які отримали у встановленому порядку ліцензію на цю діяльність. Права на керування транспортними засобами підтверджуються відповідним посвідченням. На території України діють національні і міжнародні посвідчення, що відповідають Конвенції про дорожній рух. Порядок видачі цих посвідчень регулює Положення про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами, затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 8.05.1993р. Вказане Положення є обов'язковим для всіх міністерств і відомств, підприємств (об'єднань), установ, організацій незалежно від форм власності та громадянства. Існують певні умови допуску до керування транспортними засобами. Право на керування транспортними, мототранспортними засобами і мотоциклами надається з 16-річного віку; автомобілями всіх видів і категорій (за винятком автобусів і вантажних автомобілів, обладнаних для перевезення більше восьми пасажирів), трамваями і тролейбусами - з 18-річного віку; автобусами і вантажними автомобілями, обладнаними для перевезення більше восьми пасажирів - з 19-річного віку.
Право на керування транспортними засобами, що обладнані спеціальними звуковими і світловими сигналами або призначені для перевезення небезпечних вантажів, а також автобусами міжміських і міжнародних маршрутів, мають громадяни, які останні три роки працювали водіями відповідної категорії транспортних засобів.
Посвідченняна право керування однією із категорій транспортних засобів видається особі, яка пройшла медичний огляд, а також підготовку або перепідготовку та склала відповідні іспити у реєстраційно-екзаменаційному підрозділі державтоінспекції. Для виконання цієї роботи створена сітка реєстраційно-екзаменаційних підрозділів. Документом, що засвідчує проходження підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації водіїв є свідоцтво.
Іспити на одержання посвідчення водія приймаються

 
 

Цікаве

Загрузка...