WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Конституційно-правові основи національної безпеки і оборони України - Реферат

Конституційно-правові основи національної безпеки і оборони України - Реферат

контрактом курсантів (слухачів) військово-навчальних закладів і студентів кафедр військової підготовки (факультетів, відділень) вищих цивільних навчальних закладів; військова служба за контрактом офіцерського складу.
У період перебування на військовій службі службово-правове становище військовослужбовця може істотно мінятися. Тому зміни службово-правового стану військовослужбовців, обумовлені відповідними юридичними фактами (явищами, подіями), в період перебування на військовій службі прийнято називати проходженням військової служби. Умови й порядок проходження військової служби визначається військовим законодавством і встановлюється диференційовано щодо складу військо-вослужбовців і залежно від того, чи зараховані громадяни на військову службу за призовом, чи на основі добровільного вступу - за контрактом.
До основних моментів і фактів, які врегульовані юридичне й утворюють у своїй сукупності порядок проходження військової служби, належать такі: визначення початку, тривалості і закінчення перебування на військовій службі; правила присвоєння військових звань, підвищення й зниження у військових званнях та позбавлення цих звань; умови призначення на посади й звільнення від них; порядок просування військовослужбовців по службі; умови переміщення, відрядження й відпусток військовослужбовців.
Стабільність юридичних основ проходження військової служби створюють міцність правового становища військовослужбовців й важливі умови зміцнення законності та військового правопорядку, охорони прав і за-конних інтересів військовослужбовців.
Граничний вік перебування на військовій службі встановлюється: для солдатів і матросів, сержантів і старшин строкової служби - до 29 років; для військово-службовців-жінок на посадах рядового, сержантського і старшинського складу, а також прапорщиків і мічманів - до 40 років; для молодших офіцерів - до 40 років; для старших офіцерів: майор і підполковник - до 45 років; полковник - 50 років; для вищих офіцерів: у військових званнях до генерал-лейтенанта включно і до них прирівняних - до 55 років; генерал-полковника і до нього прирівняних - до 60 років; генерала армії України - до 65 років.
Строки військової служби в календарному обчисленні встановлюються: для солдатів і сержантів, які проходять строкову військову службу в Збройних Силах України, інших військових формуваннях - 24 місяці (для осіб, які мають вищу освіту, - 12 місяців); для матросів і старшин, які проходять строкову військову службу на кораблях, суднах і в берегових частинах бойового забезпечення ВМС України та в морських частинах Прикордонних військ України, - 24 місяці (для осіб, які мають вищу освіту - 18 місяців); для солдатів і матросів, сержантів і старшин, які проходять військову службу за контрактом, - 3 роки; для військовослужбовців-жінок на посадах солдатів і матросів, сержантів і старшин - не менше 3-х років; для прапорщиків і мічманів - не менше 5-ти років; для офіцерів - від 5 до 10-ти років за першим контрактом; для офіцерів, призваних на військову службу із запасу, - 2 роки, а для тих, які добровільно вступили на військову службу із запасу, - не менше 3-х років.
Після закінчення зазначених строків військової служби вона може бути продовжена за новим контрактом на строк не менше 3 роки щоразу до досягнення граничного віку перебування на військовій службі (ст. 22, 23 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу").
Служба в запасі, категорії, граничний вік та розради запасу. Громадяни, звільнені з військової служби, а також звільнені від призову на строкову військову службу(крім знятих з військового обліку за станом здоров'я), зараховуються в запас, який поділяється на першу і другу категорії.
До запасу першої категорії належать військове зобов'язані, які служили на військовій службі та одержали в період її проходження військово-облікову спеціальність.
До запасу другої категорії належать військовозобов'язані, які не одержали військово-облікової спеціальності щд час проходження військової служби або не призивалися на військову службу.
Військовозобов'язані, зараховані до запасу другої категорії, в разі одержання за час перебування в запасі військово-облікової спеціальності на навчальних зборах або за відповідною цивільною професією, переводяться до запасу першої категорії. Жінки, взяті на військовий облік, перебувають в запасі другої категорії.
Запас військовозобов'язаних за віком поділяється на три розряди, які встановлюються на підставі якраз перебування в резерві; граничний вік перебування в запасі третього розряду є граничним віком в запасі взагалі.
Солдати, матроси, сержанти й старшини, прапорщики й мічмани перебувають в запасі до такого граничного віку: першого розряду - до 35 років; другого розряду - до 45 років; третього розряду - до 50 років.
Офіцери перебувають в запасі до такого граничного віку:
а) в запасі першого розряду: молодші офіцери - до 45 років; старші офіцери - до 50 років; вищі офіцери - до 55 років;
б) в запасі другого розряду: молодші офіцери - до 50 років; старіші офіцери - до 55 років; вищі офіцери - до 60 років;
в) в запасі третього розряду: молодші офіцери - до 55 років; старіші офіцери - до 60 років; вищі офіцери - до 65 років, а ті, що мають військове звання генерала армії України, - до 70 років.
Військовозобов'язані-жінки незалежно від присвоєних їм військових звань зараховуються до запасу третього розряду. Граничний вік перебування їх в запасі встановлюється: для осіб офіцерського складу - 50 років; для інших військовозобов'язаних-жінок - 45 років.
Військовозобов'язані за час перебування в запасі призиваються на збори: навчальні (або перевірочні) та спеціальні. Права й обов'язки військовозобов'язаних, призваних на збори, що випливають з умов військової служби, встановлюються Законом України "Про військовий обов'язок і військову службу".
Військовозобов'язані, які досягли граничного віку перебування в запасі, а також ті, яких військове-лікарські комісії визнали непридатними до військової служби, знімаються з військового обліку і переводяться у від-ставку,
Військовий облік військовозобов'язаних і призовників.
Усі військовозобов'язані та призовники підлягають військовому облікові, який є загальнодержавною системою обліку та аналізу призовних ресурсів у державі, придатних до військової служби. Функціонування системи військового обліку забезпечується Міністерством оборони України, органами МВС України, місцевої державної адміністрації та органами місцевого самоврядування.
Військовий облік усіх військовозобов'язаних та призовників провадиться за місцем їх проживання і поділяється на загальний, спеціальний, персонально-якісний та персонально-первинний.
Військовий облік громадян України, що тимчасово проживають за кордоном, провадиться дипломатичними і консульськими представництвами України, які зобов'язані забезпечити прибуття громадян чоловічої статі, що досягли 18-річного віку, до військових комісаріатів за місцем постійного проживання для призову на військову службу.
Для оформлення взяття на військовий облік усі військовослужбовці та особи, які служили за призовом і звільнені в запас, після повернення до місця проживання, зобов'язані у триденний строк прибути до районних (міських)

 
 

Цікаве

Загрузка...