WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Зміст та основи організації служби охорони громадського порядку та громадської безпеки - Реферат

Зміст та основи організації служби охорони громадського порядку та громадської безпеки - Реферат


РЕФЕРАТ
На тему:
Зміст та основи організації служби охорони громадського порядку та громадської безпеки
Служба охорони громадського порядку - це галузевий структурний підрозділ МВС України, який об'єднує ряд міліцейських формувань та апаратів управління ними. На неї покладено забезпечення охорони правопорядку на вулицях, площах та в інших громадських місцях, здійснення паспортної й дозвільної систем, дотримання правил перебування в Україні іноземних громадян та осіб без громадянства, охорона, конвоювання затриманих та взятих під варту осіб. Таким чином, служба охорони громадського порядку є комплексною і складається із зазначених лінійних служб, які здійснюють основне завдання органів внутрішніх справ - охорону громадського порядку й громадської безпеки.
Основними завданнями цієї служби є:
- забезпечення правопорядку на вулицях, площах, транспортних магістралях та в інших громадських місцях;
- попередження, припинення злочинів та інших правопорушень в громадських місцях, активна участь у розкритті злочинів та затриманні злочинців;
- охорона всіх видів власності;
- охорона прав, честі та гідності громадян від злочинних посягань та інших протиправних дій.
Забезпечення належного громадського порядку у містах та інших населених пунктах є одним з головних завдань органів внутрішніх справ. Виконуючи це завдання, підрозділи зазначеної служби забезпечують громадський порядок на вулицях, площах та в інших громадських місцях як в звичайних умовах, так і при проведенні масових заходів, стихійних лихах та інших надзвичайних обставинах.
З цією метою вони здійснюють контроль за виконанням всіма громадянами й посадовими особами правил, що регулюють громадський порядок; подають в межах наданих прав допомогу народним депутатам, представникам державних органів і об'єднань
громадян в здійсненні їх законної діяльності, якщо ним чиниться протидія або загрожує небезпека з боку правопорушників; здійснюють заходи щодо забезпечення виконання загальнообов'язкових рішень місцевих Рад, прийнятих ними в межах своєї компетенції, з питань охорони громадського порядку і організації торгівлі; забезпечують громадський порядок під час проведення масових заходів комерційного характеру на кошти організацій та осіб, які їх проводять.
Працівники служби охорони громадського порядку спільно з іншими державними й громадськими організаціями ведуть боротьбу з пияцтвом, алкоголізмом і наркоманією, порушеннями правил паспортної й дозвільної системи, хуліганством та іншими порушеннями громадського порядку. Служба веде також велику роботу щодо запобігання і припинення злочинів, затримання осіб, які скоїли злочини або підозрюються в їх скоєнні, розшуку осіб, які переховуються від слідства та суду, охорони та конвоювання взятих під варту, виявлення причин та умов, що сприяли скоєнню злочинів та вжиття заходів до їх усунення.
Охороняючи державну, колективну та Інші види власності, права та законні інтереси підприємств, установ та організацій, служба охорони громадського порядку запобігає розкраданням майна та інших цінностей з об'єктів, прийнятих під охорону, вживає заходів до охорони природних багатств, припиняє браконьєрство, порушення правил полювання та рибальства, веде боротьбу зі спекуляцією та порушеннями правил ведення валютних операцій.
У сфері захисту прав та законних інтересів громадян від злочинних посягань та інших протиправних дій ця служба вживає у встановленному порядку заходів за заявами та повідомленнями громадян для забезпечення недоторканості їх особи та житла, захисту честі та гідності, здоров'я та життя, особистої волі та майна.
Служба охорони громадського порядку має подавати негайну допомогу особам, які постраждали в результаті аварій та нещасних випадків, а також тим, які перебувають в громадських місцях у безпорадному стані, забезпечує зберігання знайдених речей, документів та цінностей,
Для здійснення цих завдань та обов'язків апарати, підрозділи та працівники зазначеної служби мають певні права. Загальні права міліції по охороні громадського порядку закріплюються законодавчими актами України; спеціальні права підрозділів і працівників служби охорони громадського порядку - відомчими нормативними актами (наказами, інструкціями тощо), які регулюють їх діяльність.
Виконуючи свої завдання, ця служба виступає від імені держави і представляє інтереси останньої. її працівники мають право в межах своїх повноважень давати обов'язкові до виконання розпорядження громадянам й посадовим особам та використовувати в разі необхідності заходи адміністративного примусу.
Охорона громадського порядку здійснюється рядовим та на-чальницьким складом стройових частин та підрозділів органів внутрішніх справ, спеціальних закладів, підрозділів міліції швидкого реагування; міліцією державної охорони, а також інспекторським складом апаратів управління цієї служби.
У виконанні завдань служби охорони громадського порядку беруть участь дільничні інспектори міліції, служби виконання покарань, не пов'язаних з позбавленням волі. При ускладненні оперативної обстановки для охорони громадського порядку можуть залучатися працівники інших служб органів внутрішніх справ, слухачі та курсанти учбових закладів, особовий склад внутрішніх військ МВС України.
Організація служби охорони громадського порядку органів внут-рішніх справ спирається на систему її підрозділів, які перебувають між собою у певному зв'язку, що базується на підпорядкуванні нижчих апаратів вищим, координації й взаємозв'язку з іншими службами органів внутрішніх справ. Ця система складається з трьох ланок. Вищою ланкою є Головне управління адміністративної служби міліції (ГУАСМ) МВС України, яке здійснює в межах своєї компетенції загальне керівництво підвідомчою службою, забезпечує управління діяльністю всіх нижчих апаратів. При цьому ГУАСМ МВС України організує діяльність апаратів лінійних служб охорони громадського порядку та здійснення дозвільної і паспортної систем, а також забезпечення режиму перебування в Україні іноземних громадян та осіб без громадянства.
Друга ланка цієї служби охоплює апарати охорони громадського порядку УМВС (ГУМВС) в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.
Третю ланку служби охорони громадського порядку становлять підрозділи в міських, районних відділах внутрішніх справ.
Структура конкретного

 
 

Цікаве

Загрузка...