WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Види адміністративної діяльності органів внутрішніх справ - Реферат

Види адміністративної діяльності органів внутрішніх справ - Реферат


Реферат
На тему:
Види адміністративної діяльності органів внутрішніх справ.
Основні завдання органів внутрішніх справ щодо гарантування особистої безпеки громадян, охорони порядку, боротьби зі злочинністю передбачають І більш конкретні завдання із забезпечення громадського порядку. Ці завдання визначені Законом України "Про міліцію", Положенням про Міністерство внутрішніх справ України, постановами Кабінету Міністрів, наказами МВС України з питань забезпечення порядку в громадських місцях, додержання паспортного і візового режиму, правил дозвільної системи, безпеки руху транспорту і пішоходів, карантинних заходів.
Виконуючи ці конкретні завдання, міліція здійснює ті чи інші дії відповідно до спеціальних правових актів. Правові відносини, які виникають, наприклад, при відкритті об'єктів дозвільної системи, перебуванні іноземців у нашій країні, забезпеченні порядку під час проведення масових заходів, обумовлюють, з одного боку, необхідність видання відповідних правових актів, що регламентують ці відносини, а з іншого - дії працівників міліції, які втілюють ці акти в життя.
Особливості дій органів внутрішніх справ при виконанні конкретних завдань охорони громадського порядку обумовлюють, в свою чергу, необхідність відповідного створення міліцейського апарату із залученням до нього підрозділів спеціалістів, що здатні виконувати ці завдання.
Для вирішення цих практичних завдань у системі Міністерства внутрішніх справ створюються відповідні підрозділи, як правило, від верху до низу. Але їх функції вдосконалюються, одночасно змінюються і повноваження.
Сукупність зовнішніх адміністративних відносин за участю органів внутрішніх справ може бути розподілена на види адміністративної діяльності міліції. Залежно від цього вважаємо за доцільне виділити такі її види: охорона громадського порядку; здійснення дозвільної системи; забезпечення діяльності спеціальних установ міліції; забезпечення паспортного режиму, а також перебування в державі іноземців та осіб без громадянства, контроль за безпекою дорожнього руху транспорту й пішоходів; забезпечення охорони об'єктів.
Охорону громадського порядку можна схарактеризувати як практичне забезпечення порядку на вулицях, площах, у парках, садах та інших громадських місцях службовими нарядами, працівниками спеціальних апаратів, частинами й підрозділами міліції у формі адміністративного нагляду й застосування адміністративного впливу.
Діяльність служб з охорони громадського порядку доцільно класифікувати за такими групами:
- охорона порядку в громадських місцях;
- попередження й припинення злочинів;
- охорона державної, колективної, індивідуальної власності;
- здійснення карантинних заходів, пов'язаних з епізоотіями;
- надання допомоги громадянам тощо.
Правову регламентацію діяльності служб з охорони громадського порядку дано в Законі України "Про міліцію", Кодексі України про адміністративні правопорушення1, у відомчих актах МВС України.
Сфера конкретних відносин, які виникають у процесі охорони правопорядку, регулюються також спеціальними законами, указами Президента України (наприклад, від 17 вересня 1996 р. "Про комплексну цільову програму боротьби зі злочинністю на 1996-2000 роки"; від 21 липня 1994 р. "Про невідкладні заходи щодо посилення боротьби зі злочинністю"), постановами Кабінету Міністрів України, рішеннями органів місцевої влади.
Важливим відомчим нормативним документом, що регламентує відносини у сфері охорони громадського порядку, є Статут патрульно-постової служби міліції України. У ньому уперше в історії України чітко й докладно визначені основні завдання, порядок організації та несення патрульно-постової служби працівниками міліції з охорони громадського порядку, боротьби з правопорушеннями на вулицях, площах, транспортних магістралях та в інших громадських місцях. У Статуті на підставі загальних положень і принципів управління, а також узагальнення практики викладено обов'язки всіх посадових осіб органів внутрішніх справ щодо керівництва патрульно-постовою службою, визначено порядок її організації, обов'язки і права нарядів міліції, а також особливості забезпечення охорони гро-мадського порядку під час проведення масових заходів при надзвичайних ситуаціях - пожежах, землетрусах, катастрофах або аваріях на транспорті тощо.
Головне управління адміністративної служби міліції МВС України розробило нову концепцію громадського порядку з урахуванням змін, що відбулися у суспільстві, в законодавстві, структурі державних органів, підходах до вирішення цього питання. Ряд положень цієї концепції пройшли експериментальну перевірку в органах ГУМВС-УМВС України в містах Києві, Харкові, у Волинській, Вінницькій та інших областях, Розглянемо деякі правові питання інших видів адміністративної діяльності органів внутрішніх справ. Для їх аналізу треба попередньо з'ясувати такі поняття, як "система", "порядок", "режим" стосовно конкретних інститутів практики охорони громадського порядку.
З метою врегулювання окремих однорідних відносин у сфері громадського порядку держава визначає спеціальні правові норми, сукупність яких складає певну систему: паспортну, дозвільну, карантинних заходів тощо. Цими органами обумовлюється певний порядок прописки й виписки, ліцензування, відкриття і функціонування підприємств дозвільної системи, додержання режиму протиепідемічних, протиепізоотичних заходів. Іноді порядок певних відносин у сфері громадського порядку називають режимом (наприклад, візовий режим). Таким чином, порядок і режим у подібних випадках слід розглядати як ідентичні поняття.
Діяльність міліції щодо забезпечення відповідних установлених правил доцільно іменувати, наприклад, здійсненням

 
 

Цікаве

Загрузка...