WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Взаємодія органів внутрішніх справ на транспорті з територіальними органами, адміністрацією і громадськими організаціями транспортних підприємств (реф - Реферат

Взаємодія органів внутрішніх справ на транспорті з територіальними органами, адміністрацією і громадськими організаціями транспортних підприємств (реф - Реферат


РЕФЕРАТ
На тему:
Взаємодія органів внутрішніх справ на транспорті з територіальними органами, адміністрацією і громадськими організаціями транспортних підприємств
В організації охорони громадського порядку та боротьбі із зло-чинністю на транспортних магістралях важливе місце традиційно займає взаємодія органів внутрішніх справ на транспорті з територіальними органами внутрішніх справ, а також з органами державної безпеки, митними органами, адміністрацією, громадськими формуваннями транспортних підприємств.
МВС України, приділяючи цьому питанню значну увагу, самостійно і разом з іншими відомствами видало ряд наказів, спрямованих на подальше удосконалення взаємодії органів внутрішніх справ на транспорті з територіальними органами внутрішніх справ, іншими правоохоронними органами та адміністрацією транспортних організацій.
Необхідність такої взаємодії викликана рядом обставин, серед яких найбільш характерними є наявність злочинців-гастролерів, осіб, які розшукуються і намагаються переховатися на об'єктах транспорту або використати транспорт як засіб руху для здійснення злочинів в різних містах і районах; особливості поведінки окремих злочинців, які здійснюють злочини в містах, районах і на об'єктах транспорту поза районом проживання; місцеві особливості, що іноді вимагають за умовами оперативної обстановки посилення одного органу внутрішніх справ за рахунок сил і засобів інших.
Взаємодія органів внутрішніх справ на транспорті з територіальними органами полягає у взаємозв'язку інформуванні, плануванні та здійсненні спільних заходів. Обмін Інформацією здійснюється з таких основних питань і подій: про злочини, які готуються (наприклад, про наміри захоплення та викрадення повітряного судна, напади на об'єкти, пов'язані з постійним обслуговуванням інкасаторами, та на інкасаторів, втечі із установ по виконанню покарань, СІЗО, ІТЗ і т. ін.); про всі скоєні та нерозкриті тяжкі злочини; про злочинців, які розшукуються; про осіб, які пропали без вісті; про виявлення неопізнаних трупів; про доставлених правопорушників, особу яких не встановлено; про затриманих правопорушників, коли є достатні підстави припустити, що вони причетні до злочинів, скоєних на території органу, з якими здійснюється взаємодія; про аварії та катастрофи поїздів, суден, літаків; про інші пригоди, коли виникає необхідність спільного вирішення оперативно-службових питань.
Органи внутрішніх справ на транспорті надсилають до відповідних органів внутрішніх справ матеріали на правопорушників, які і раніше систематично відвідують об'єкти транспорту і раніше засуджених осіб для постановки на облік, вирішення питання про встановлення адміністративного нагляду із застосуванням заборони відвідування вокзалів, портів, аеропортів у певний час. Санкції за порушення такого обмеження застосовуються територіальними органами за інформацією, яка надходить з органів внутрішніх справ на транспорті.
З метою своєчасної та швидкої передачі інформації встановлюються прямі телефони і канали між органами, які взаємодіють, чергові частини оснащуються радіостанціями, що працюють на одних і тих же діапазонах хвиль.
Транспортні та територіальні органи внутрішніх справ здійснюють спільні заході щодо розкриття злочинів і розшуку злочинців, охорони громадського порядку під час прибуття поїздів, проведення масових заходів по боротьбі з бродяжництвом, пияцтвом, правопорушеннями неповнолітніх і дитячою безпритульністю.
Залежно від мети і завдань, які вирішуються в процесі взаємодії, з особового складу транспортних і територіальних органів внутрішніх справ створюються спільні слідчо-оперативні, оперативно-пошукові групи, оперативні заслони, посилені міліцейські пости та патрульні групи.
Під час розшуку та затримання особливо небезпечних і озброєних злочинців розстановка сил і засобів територіальних і транспортних органів внутрішніх справ здійснюється за єдиним планом. Начальник органу внутрішніх справ на транспорті або його заступник входить до складу оперативного штабу МВС, УМВС по керівництву операцією.
Для транспортних і територіальних органів внутрішніх справ характерна спільна діяльність при надзвичайних обставинах (катастрофах, аваріях на транспорті). Особовий склад зазначених органів залучається для виконання таких завдань: блокування району катастрофи, охорона громадського порядку; забезпечення збереження документів і предметів, які стосуються повітряної чи іншої пригоди; збирання відомостей про потерпілих і створення умов для нормальної діяльності комісії з службового розслідування причин катастрофи або аварії.
Необхідність спільних дій органів внутрішніх справ на транспорті та органів Служби безпеки обумовлюється рядом обставин. По-перше, багато державних злочинів (наприклад, порушення правил безпеки руху та експлуатації транспорту і т. ін.), боротьба з якими безпосередньо покладена на органи внутрішніх справ на транспорті, об'єктивно мають схожість з особливо небезпечними державними злочинами, а іноді відрізняються від них тільки суб'єктивною стороною. Це не дозволяє одразу ж після одержання сигналу з достатньою впевненістю визначити, до компетенції якого відомства належить припинення та розкриття такого злочину. Тому на зазначеному етапі роботи потрібна спільна участь органів внутрішніх справ на транспорті та органів Служби безпеки.
По-друге, схожість окремих завдань цих органів вимагає узгодженого їх використання з метою недопущення розшифрування інформації, яка не може бути розголошеною.
По-третє, взаємодія дозволяє маневрувати силами та засобами, максимально використовувати специфічні для зазначених органів методи та форми роботи.
Найбільш поширеною формою взаємодії органів внутрішніх справ на транспорті з органами Служби безпеки є обмін інформацією про осіб і факти, які становлять оперативний інтерес. Характер такої інформації, звичайно, вимагає якнайшвидшого реагування. Це перш за все стосується випадків припинення особливо небезпечних державних злочинів, попередження спроб захоплення та крадіжки . повітряного судна, припинення виявлених спроб незаконного перевезення повітряним транспортом зброї, вибухових речовин, інших небезпечних вантажів і предметів.
Ефективною формою взаємодії органів внутрішніх справ на , транспорті з органами Служби безпеки є спільна розробка та реалізація заходів щодо охорони громадського порядку та

 
 

Цікаве

Загрузка...