WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Відповідальність за порушення правил дозвільної системи - Реферат

Відповідальність за порушення правил дозвільної системи - Реферат

громадян із зброєю та боєприпасами. За придбання, зберігання, передачу іншим особам або продаж вогнепальної гладкоствольної мисливської чихолодної зброї, а також пневматичної зброї калібру понад 4,5 мм й швидкістю польоту кулі понад 100 м/сек без дозволу органів внутрішніх справ передбачено накладення штрафу від 3 до 5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією зброї або без такої, а за повторне протягом року вчинення таких дій штраф може бути накладено від 4 до 7 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією зброї. Порушення правил зберігання, носіння або перевезення зазначеної зброї та боєприпасів громадян, які мають дозвіл на їх зберігання, тягне накладення штрафу від 3 до 5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з оплатним вилученням зброї і боєприпасів або без такого. За ті самі дії, вчинені повторно, штраф застосовується від 4 до 7 неоподатковуваних мінімумі" доходів громадян з конфіскацією зброї і боєприпасів або без такої. Попередження або накладення штрафу від 1 до 3 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян тягне порушення встановлених строків реєстрації (перереєстрації) зброї або взяття її на облік в органах внутрішніх справ у разі зміни місця прожинання. В тих же розмірах, що і за порушення правил зберігання, штраф застосовується за ухилення від реалізації зброї і боєприпасів громадянами, у яких органами внутрішніх справ анульовано дозвіл на їх зберігання і носіння, але з обов'язковим оплатним вилученням цих предметів (ст.ст. 190-193 КпАП України).
За два види порушень, пов'язаних Із зазначеними видами зброї та боєприпасами, до адміністративної відповідальності можуть притягатися працівники різних організацій. Так, ст. 194 КпАП України передбачає накладення штрафу від 4 до 7 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на працівників торговельних підприємств (організацій) за продаж зброї і боєприпасів підприємствам, установам, організаціям та громадянам, що не мають на це відповідного дозволу органів внутрішніх справ. У разі повторного вчинення цього правопорушення штраф накладається від 5 до 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Такі ж самі розміри штрафу в ст. 195 КпАП України встановлено за порушення правил зберігання або перевезення зброї та боєприпасів працівниками підприємств, установ, організацій, відповідальними за їх охорону, або використання ними зброї та боєприпасів не за призначенням.
Нарешті, адміністративну відповідальність тягнуть кілька пра-вопорушень, предметом яких є спеціальні засоби. Статтею 195 КпАП України передбачено накладення штрафу від 3 до 5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією спеціальних засобів самооборони або без такої за порушення порядку їх розробки, виготовлення чи реалізації. Повторне вчинення цього правопорушення тягне застосування штрафу від 4 до 7 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з обов'язковою конфіскацією спеціальних засобів. Відповідно до ст. 195 КпАП України за порушення порядку придбання, зберігання, реєстрації або обліку газових пістолетів та револьверів і набоїв до них може бути накладено штраф на громадян від 1 до 3 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а на посадових осіб - від 2 до 5 з конфіскацією газової зброї чи без такої. Порушення правил застосування спеціальних засобів самооборони, згідно зі ст. 195 КпАП України, тягне накладення штрафу від 4 до 7 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією цих засобів, а повторне - від 5 до 10 неоподатковуваних мінімумів також з обов'язковою конфіскацією. Спеціально передбачено відповідальність за порушення порядку виробництва, придбання, зберігання чи продажу електрошокових пристроїв та інших спеціальних засобів, що застосовуються правоохоронними органами. За вчинення такого правопорушення вперше ст. 194 КпАП України передбачає накладення штрафу від 4 до 7 неоподат-ковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією електрошокових пристроїв і спеціальних засобів, а за повторне - від 5 до 10 не-оподатковуваних мінімумів з конфіскацією.
Протоколи про адміністративні правопорушення, предметом яких є зброя, боєприпаси чи спеціальні засоби, складають посадові особи органів внутрішніх справ, вони ж розглядають справи про ці правопорушення. Від імені органів внутрішніх справ такі справи вирішують начальники (заступники начальників) міськрайорганів.
Заходи кримінальної відповідальності застосовуються в судовому порядку за найбільш небезпечні порушення правил дозвільної системи, які становлять склад злочину. Кримінальний кодекс України злочинами в цій сфері визнає порушення правил зберігання, використання, обліку або перевезення, а також пересилання вибухових речовин (ст.221), незаконне перевезення повітряним судном вибухових або легкозаймистих речовин (ст. 221), носіння, зберігання, придбання, виготовлення або збут вогнепальної зброї (крім гладкоствольної мисливської), бойових припасів або вибухових речовин без відповідного дозволу, а також носіння, виготовлення або збут без відповідного дозволу кинджалів, фінських ножів чи Іншої холодної зброї (ст.222), недбале зберігання вогнепальної зброї та боєприпасів, якщо це призвело до людських жертв чи інших тяжких наслідків (ст.224). Крім цього, кримінальну відповідальність встановлено за ряд злочинів, предметами яких є об'єкти, дозвільну систему щодо яких органи внутрішніх справ не здійснюють, але саме на них покладається виявлення та припинення цих злочинів, забезпечення притягнення винних до відповідальності. Такими предметами Кримінальним кодексом України названо радіоактивні мате-ріали (ст.ст. 228, 228), отруйні і сильнодіючі речовини (ст.229) та наркотичні засоби (ст.ст. 229, 229,229, 229).
ЛІТЕРАТУРА
1. Конституція України.
2. Закон України "Про міліцію'7/Відомості Верховної Ради УРСР. 1991. №4. Ст.20.
3. Закон України "Про державну службу" //Відомості Верховної Ради України. 1993. №52. Ст.490.
4. Закон України "Про боротьбу з корупцією" //Відомості Верховної Ради України. 1995. №34. Ст.266.
5. Закон України "Про дорожній рух" // Відомості Верховної Ради України. 1993. №31. Ст.338.
6. Положення про Міністерство внутрішніх справ України: Затв. розпорядженням Президента України від 7 жовтня 1992 р. // Голос України. 1992. 20 жовтня.
7. Положення про проходження служби рядовим та начальницьким складом ОВС: Затв. Постановою Кабінету Міністрів України від 29.07.1991р. №114.
8. Кодекс України про адміністративні правопорушення: Офіційний текст X., 2000.
9. Збірник нормативних актів України з питань правопорядку. К., 1993. Підручники, навчальні посібники, монографії.
10. Адміністративна діяльність органів внутрішніх справ. Загальна частина: Підручник. К., 1995.
11. Адміністративна відповідальність в Україні: Навч. посібник/За ред. А.Т.Комзюка. X.. 1998.

 
 

Цікаве

Загрузка...