WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Адміністративно-правові заходи боротьби з пияцтвом та алкоголізмом - Реферат

Адміністративно-правові заходи боротьби з пияцтвом та алкоголізмом - Реферат

спиртні напої домашнього вироблення у виді накладення штрафу.
Виготовлення самогону сприяє розповсюдженню пияцтва, що загрожує громадському порядку, приводить до вчинення дисциплінарних і адміністративних проступків. На самогоноваріння при цьому витрачається багато харчових продуктів, що викликає серйозну громадську небезпеку і завдає значної шкоди економіці країни.
До самогону та інших спиртних напоїв домашнього виготовлення відносяться спиртні напої, які зроблені шляхом виділення перегоном або іншим способом алкогольної маси від продуктів бродіння цукру, картоплі, зерна, буряка, винограду, цукерок та інших продуктів.
До апаратів по виготовленню самогону та інших міцних спиртних напоїв відносяться саморобні апарати, а також різноманітні предмети і пристосування, які мають на меті відокремлення алкогольної маси.
Згідно зі ст. 176 КпАП України відповідальність наступає в разі здійснення будь-якої дії - виготовлення або зберігання, без мети збуту самогону чи інших спиртних напоїв домашнього вироблення виготовлення або зберігання без мети збуту апаратів для їх вироблення. Виготовлення спиртних напоїв полягає у приготуванні алкогольної маси та її відділення шляхом перегону або іншим шляхом від продуктів бродіння. Під зберіганням самогону або апаратів для його виготовлення слід розуміти дії, направлені на їх зберігання, утримування у будь-якому місці, виконані як особою, що його виготовила, так і іншими особами, що прийняли ці предмети від виконавця. Зберігання самогону та інших міцних спиртних напоїв, які придбані для особистого вживання тягне за собою адміністративну відповідальність. Слід відмітити, що закінченим правопорушенням буде навіть приготування самогонної маси для виготовлення самогону або інших міцних напоїв.
Небезпечність такого правопорушення, як придбання самогону чи Інших міцних спиртних напоїв полягає в тому, що воно створює умови для збуту самогону та інших спиртних напоїв домашнього вироблення, а також заважає вести боротьбу з поширенням пияцтва та алкоголізму.
Придбання спиртних напоїв домашнього вироблення слід розуміти не тільки як купівлю, але і інші способи їх одержання, зокрема методом обміну на товари і матеріальні цінності натомість грошової винагороди за виконану роботу або зроблену послугу, або покриття боргу і т. ін.
Предметами даних правопорушень є самогон, чача, тутова горілка, брага, цукор, зерно, буряк, картопля, виноград і інші продукти, а також апарати для виготовлення спиртних напоїв. До міцних спиртних напоїв не відносяться вино, пиво, квас і інші напої, вироблені у домашніх умовах шляхом натурального бродіння.
Об'єктом названих вище правопорушень є громадський порядок, зокрема, діяльність держави, яка спрямована на формування здорового способу життя людей, монополії держави на виготовлення, торгівлю спиртними напоями.
Об'єктивна сторона проступку, зв'язаного з виготовленням самогону, апарату для одержання міцних спиртних напоїв домашнього виготовлення, полягає не тільки у створенні спеціального виробу але й у пристосуванні будь-якого апарату для виготовлення самогону шляхом відділення алкогольної маси від продуктів бродіння Зберігання самогону чи інших міцних напоїв полягає у тому, що виготовлювач самогону тримає міцні спиртні напої у себе вдома або укриває в іншому приміщенні (погребі, коморі тощо).
Об'єктивна сторона правопорушення, передбаченого ст. 177 КпАП України, полягає у здійсненні дій по придбанню різними способами і за будь-які еквіваленти міцних спиртних напоїв домашнього вироблення без мети збуту.
Суб'єктом є осудна особа, яка досягла шістнадцятирічного віку. Суб'єктивна сторона правопорушень виражається умислом. Особа притягається до адміністративної відповідальності за придбання, виготовлення, зберігання без мети збуту самогону та інших міцних спиртних напоїв, а також за виготовлення і зберігання апаратів для їх вироблення у тому випадку, коли вона усвідомлювала протиправний характер своєї дії, передбачала її шкідливі наслідки і бажала їх або свідомо допускала настання цих наслідків.
Протокол про придбання, виготовлення, зберігання самогону і апаратів складає уповноважена посадова особа органів внутрішніх справ (ст. 255 КпАП України).
Справи про указані вище правопорушення розглядаються та за їх здійснення штраф накладається начальниками, заступниками начальників відділів (управлінь) внутрішніх справ. Вони можуть розглядатися також начальниками або їх заступниками органів внутрішніх справ на транспорті, інших органів внутрішніх справ, а також начальниками відділів міліції, що входять в систему органів внутрішніх справ (ст. 222 КпАП України). Крім того, у випадках значної віддаленності населених пунктів від районного центру такі справи, як виняток, розглядаються також виконавчими комітетами селищних, сільських Рад або адміністративними комісіями, утвореними при названих вище виконавчих комітетах (ст.ст. 218, 219 КпАП України).
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника посадова особа органів внутрішніх справ, яка розглядає справу може прийняти рішення про звільнення від адміністративної відповідальності і передати матеріали на розгляд товариського суду громадській організації або трудовому колективу для застосування заходів громадського впливу (ст. 21 КпАП України). При цьому зазначена посадова особа виносить постанову про закриття справи (ст. 284 КпАП України).
Самогон та Інші міцні спиртні напої домашнього вироблення, апарати для їх виготовлення вилучаються працівниками органів внутрішніх справ, про що окремо складається протокол або ж робиться запис у протоколі про адміністративне правопорушення чи у протоколі про огляд речей. Одночасно приймається рішення про . знищення вилучених міцних напоїв домашнього виробництва та апаратів для їх виготовлення.
Законодавством, зокрема ст. 12 Указу та ст. 156 КпАП України, встановлена також адміністративна відповідальність за дії, які сприяють пияцтву. Так, за порушення правил торгівлі спиртними напоями на працівників підприємств і організацій торгівлі або громадського харчування накладається штраф.
Об'єктом даного правопорушення є правильна діяльність підприємств торгівлі та громадського харчування, незалежно від форми власності, а також Інтереси громадян. Крім того, порушення вищеназваних правил перешкоджають здійсненню боротьби з пияцтвом та алкоголізмом.
Об'єктивна сторона - це порушення працівником торговельногопідприємства чи підприємства громадського харчування установлених державою правил торгівлі водкою та іншими напоями. Суб'єктивна сторона характеризується прямим умислом. Суб'єктом є працівники підприємств торгівлі і громадського харчування (включаючи і ті підприємства, де продаж спиртних напоїв не передбачено), які згідно посади зобов'язані виконувати установлені правила торгівлі спиртними напоями.
Протокол складає уповноважена на те посадова особа органів внутрішніх справ (п. 1 ст. 255 КпАП України) і направляє на розгляд адміністративним комісіям при виконавчих комітетах районних, міських, районних у містах, селищних, сільських Рад або у комісію по боротьбі з пияцтвом при виконавчих комітетах районних, міських, районних у містах Рад (ст. ст. 218, 219, 220 КпАП України).
Органам внутрішніх справ

 
 

Цікаве

Загрузка...