WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Адміністративно-правові заходи боротьби з пияцтвом та алкоголізмом - Реферат

Адміністративно-правові заходи боротьби з пияцтвом та алкоголізмом - Реферат

дисципліни, які пагубно відображаються на якості виробничої продукції, приводять до нещасних випадків, аварій на підприємствах і в будівництві.
Для правильної кваліфікації правопорушення важливе значення має місце його здійснення. Під виробництвом розуміють, по-перше, будь-яке робоче місце: службовий кабінет, біля станка, будівний майданчик, інше робоче місце, навіть якщо виконується робота у зв'язку з "відрядженням" в інший район міста або ділянку, куди згідно письмового розпорядження направляється працівник чи бригада. По-друге, це поняття включає як основні і допоміжні приміщення, так і всю територію підприємства, установи, організації, де розпивалися спиртні напої або з'явилася особа у п'яному вигляді. Перебування на роботі у п'яному вигляді означає з'явлення п'яної особи на робоче місце, у приміщення або на територію підприємства, установи, організації незалежно від того, де вона вживала спиртні напої. У випадку розлиття спиртних напоїв або перебування на роботі в стані сп'яніння не має значення, які спиртні напої вживав правопорушник. Адміністративна відповідальність у вигляді штрафу за такі дії наступає при здійсненні їх як у робочий час так і поза роботою. Особи, що не є працівниками даного підприємства або установи, але розпивали спиртні напої на його території або з'явилися на ній у п'яному вигляді, несуть відповідальність за пияцтво у громадському місці.
Об'єктом правопорушення є нормальне функціонування підприємств, установ і організацій, випуск якісної продукції та товарів, моральний і психологічний клімат у колективі та діяльність по усуненню виробничого травматизму.
Об'єктивна сторона нього правопорушення полягає у дії по роз-пиванню спиртних напоїв на робочих місцях, у приміщеннях і на території підприємств, установ, організацій або перебування на роботі у нетверезому стані, в участі майстрів, начальників дільниць, змін, цехів та інших керівників у розпиванні з підлеглими їм працівниками спиртних напоїв на виробництві.
Об'єктивна сторона даного правопорушення може виражатися також і в бездіяльності, зокрема у не вживанні заходів до відсторонення від роботи осіб, що перебувають у нетверезому стані, або у прихованні випадків розпивання спиртних напоїв чи появи на роботі у нетверезому стані підлеглих їм працівників. Для притягнення до відповідальності за це правопорушення не має значення, здійснене воно у робочий час чи ні, але важливо те, що відбувалося на робочому місці.
Для цього складу правопорушення характерним є наявність спеціального суб'єкту. Ним є осудна особа, яка досягла шістнадцятирічного віку, постійно чи тимчасово працює на даному підприємстві, установі чи організації, включаючи "відряджених" на них для виконання певної роботи, або до того ж є і керівником виробництві який відповідає за трудову дисципліну на виробництві шляхом здійснення контролю за організацією праці та використанням робочого часу. Склад проступку керівників (майстрів, начальників, учасників, цехів та інших керівників) може бути у випадку участі розпиванні спиртних напоїв на виробництві з підлеглими їм праниками, коли не вжили заходів до відсторонення від роботи тих, перебувають у стані сп'яніння, або приховали випадки розпиття спиртних напоїв чи появи на роботі у нетверезому стані підлеглих їм працівників. Відповідальність наступає при здійсненні якого з указаних дій (бездіяльності), але необхідною умовою є відношення підлеглості між керівником і учасником пияцтва на виробництві.
Перебування особи на роботі у нетверезому стані слід вважати будь-яку ступінь алкогольного сп'яніння, що визначається як наочно, так і медичним посвідченням, якщо останнє є обов'язковим згідно закону або ж його здійснення вимагає порушник.
Суб'єктивна сторона правопорушення характеризується умислом. Суб'єкти усвідомлюють протиправний характер своєї дії чи бездіяльності, передбачають її шкідливі наслідки і бажають їх або свідомо допускають настання цих наслідків.
Протокол про вчинення правопорушення складається адміністрацією, працівниками, які здійснюють охорону підприємств, установ, організацій, а також посадовими особами органів внутрішніх справ (ст. 255 КпАП України).
Посадові особи органів внутрішніх справ у разі складання протоколу про вище назване правопорушення згідно з діючим законодавством можуть направити протокол на розгляд адміністративних комісій, створених при районних, міських, районних в містах, селищних, сільських Рад або комісій по боротьбі з пияцтвом виконавчих комітетів районних, городських, районних у містах Рад.
Стаття 7 зазначеного Указу та ст. 180 КпАП України передбачають відповідальність за втягнення неповнолітніх у пияцтво. Батьки або інші особи, винні у доведенні неповнолітнього до стану сп'яніння піддаються адміністративному стягненню у вигляді штрафу. Ця норма встановлена з метою відмежування неповнолітніх від згубного впливу дорослих по вживанню спиртних напоїв, які можуть привести до захворювання алкоголізмом. Доведення до стану сп'яніння означає спонукання особистим прикладом чи психічний або фізичний примус неповнолітнього, тобто особи, яка не досягла 18-ти річного віку, до вживання спиртних напоїв, в результаті чого неповнолітній знаходиться у стані сп'яніння. Для адміністративної відповідальності не має значення ступінь сп'яніння. При наявності будь-якого (легкого чи значного) ступеня сп'яніння на правопорушників накладається штраф. Склад правопорушення буде навіть при одноразовому здійсненні вищеназваних дій.
Об'єктом названого правопорушення є громадський порядок, а також здоров'я та нормальний розвиток неповнолітніх.
Об'єктивна сторона полягає в тому, що дія батьків або осіб що їх заміняють, доводить неповнолітнього до стану сп'яніння.
Суб'єктами правопорушення є батьки, особи, які їх заміняють, будь-яка доросла людина, що довела неповнолітнього до стану сп'яніння (за винятком посадових осіб, викладачів та вихователів учбових закладів, начальників цехів, бригад, змін та інших, які згідно з діючим законодавством та посадовими інструкціями відповідають за організацію або безпосередньо організують роботу, навчання або виховання неповнолітніх).
Суб'єктивна сторона характеризується прямим умислом, тобто винна особа усвідомлює, що доводить неповнолітнього до стану сп'яніння і бажає цього або байдуже відноситься до того, що неповнолітній буде п'яний.
Протокол про правопорушення, передбачене ст. 180 КпАП України, складається уповноваженими на те посадовими особами органів внутрішніх справ (ст. 255 КпАП України), а справи у відношенні других осіб (крім батьків або осіб, що їх заміняють) розглядають адміністративні комісії при виконавчих комітетах районних, міських, районних в містах, селищних,сільських Рад (ст.ст. 218, 219 КпАП України).
Законодавством передбачена відповідальність за виготовлення, зберігання і придбання самогону та інших міцних спиртних напоїв домашнього вироблення. Так, згідно зі ст. 14 Указу та ст. 176 КпАП України виготовлення або зберігання без мети збуту самогону чи інших міцних спиртних напоїв домашнього вироблення, виготовлення або зберігання без мети збуту апаратів для їх вироблення тягнуть за собою накладення штрафу. Ст. 177 КпАП України встановлена відповідальність для осіб, що придбають самогон та інші

 
 

Цікаве

Загрузка...