WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Адміністративно-правові заходи боротьби з пияцтвом та алкоголізмом - Реферат

Адміністративно-правові заходи боротьби з пияцтвом та алкоголізмом - Реферат


РЕФЕРАТ
На тему:
Адміністративно-правові заходи боротьби з пияцтвом та алкоголізмом
В сучасних умовах, коли в Україні відбуваються корінні соціально-економічні зміни все більш нетерпимим стає пияцтво. Воно завдає шкоду здоров'ю людей, нерідко призводить до руйнування сім'ї, згубно позначається на вихованні дітей. Під впливом алкоголю люди втрачають почуття відповідальності перед суспільством і Державою, вчиняють дрібне хуліганство та інші правопорушення. Пияцтво завдає шкоди виробництву, призводить до прогулів та інших порушень трудової дисципліни, аварій і загибелі людей.
З метою подолання пияцтва і алкоголізму, викоренення само-гоноваріння 20 травня 1985 р. Президія Верховної Ради УРСР прийняла Указ "Про заходи по посиленню боротьби проти пияцтва і алкоголізму, викорененню самогоноваріння", яким була встановлена відповідальність за розпивання спиртних напоїв у громадських місцях і появу в громадських місцях у п'яному вигляді; за розпиванням спиртних напоїв на виробництві; за втягнення неповнолітніх у п'янство; за порушення правил торгівлі спиртними напоями, за виготовлення, зберігання і придбання міцних спиртних напоїв домашнього вироблення; за керування транспортними засобами у стані сп'яніння.
Так, ст. 1 названого Указу передбачає за розпивання спиртну напоїв на вулицях, на стадіонах, у скверах, парках, у всіх видах громадського транспорту та в інших громадських місцях, крім підприємств торгівлі і громадського харчування, в яких продаж спиртна напоїв на розлив дозволений місцевими Радами, або поява в громадських місцях у п'яному вигляді, що ображає людську гідність громадську мораль, накладення адміністративного стягнення у вигляді попередження або штрафу.
Ті ж дії , вчинені повторно на протязі року після застосування заходів адміністративного стягнення, тягнуть за собою накладення штрафу. Ця норма закріплена також в ст. 178 КпАП України і передбачає по суті два правопорушення: розпивання спиртних напоїв у громадських місцях і появу в громадських місцях у п'яному вигляді, що ображає людську гідність і громадську мораль. Тому адміністративна відповідальність може наступати за кожне здійснене з названих дій окремо або за два одночасно.
Розпивання спиртних напоїв слід розглядати не тільки як їх вживання (повністю або частково), а і як дії, пов'язані з безпосередньою підготовкою до цього, зокрема відкупорювання пляшки зі спиртним, розлив його в склянки. Відповідальність згідно зі ст. 178 КпАП України наступає за розпивання будь-яких спиртних напоїв.
Разом з тим слід відзначити, що в ст. 178 КпАП України не дається вичерпний перелік громадських місць. Крім зазначених, до них відносяться також під'їзди та двори будинків, магазини, їдальні, театри, клуби, пляжі, місця масового відпочинку.
Поява у п'яному вигляді у громадських місцях утворює склад адміністративного проступку незалежно від того, у якому місці і що саме вживав винний (вино, пиво чи водку), проте обов'язковою умовою відповідальності є знаходження винного у такому стані, яке ображає людську гідність, громадську мораль. Якщо ця ознака відсутня, то особа, яка знаходиться у громадському місці у п'яному вигляді, адміністративної відповідальності не підлягає.
Об'єктом цього правопорушення є відношення у сфері громадського порядку, тобто соціальна діяльність по забезпеченню спокою громадян, їх особистої та громадської безпеки, громадської моралі.
Об'єктивна сторона даного правопорушення полягає у розпинанні спиртних напоїв на вулицях, стадіонах, в скверах, парках, у всіх видах громадського транспорту та в інших громадських місцях, крім підприємств торгівлі і громадського харчування, в яких продаж спиртних напоїв на розлив дозволена органами місцевих Рад. Слід розглядати і як розпиття спиртних напоїв, вживання медичних, парфумерних і хімічних препаратів у громадських місцях з метою досягнення ефекту алкогольного або наркотичного сп'яніння.
Суб'єктом даного правопорушення є осудна особа, яка досягла на момент вчинення адміністративного правопорушення шістнадцятирічного віку.
Суб'єктивна сторона цього правопорушення виражається умисним вчиненням протиправних дій. Вона характеризується тим, що особа, яка розпивала спиртні напої у громадських місцях, усвідомлювала протиправний характер своєї дії, передбачала її шкідливі наслідки і бажала їх або свідомо допускала настання цих наслідків. Необхідно кваліфікувати як розпивання спиртних напоїв у громадських місцях і такі випадки, коли особа, ще не встигла випити спиртних напій, однак у матеріалах справи достеменно встановлено, що умис був направлений на це.
Доказом цього може бути поведінка особи напередодні здійснення правопорушення (підготовка до розпиття, активна участь у розподілі спиртного напою і т. ін.).
Протокол за ці правопорушення складають уповноважені на те посадові особи органів внутрішніх справ (дільничні інспектори, працівники медичних витверезників та ін.) (ст. 255 КпАП України). Справа про правопорушення розглядається за місцем його вчинення або за місцем проживання порушника протягом доби начальником або заступником начальника відділу (управління) внутрішніх справ (ст. 222 КпАП України) начальником або заступником начальника органів внутрішніх справ на транспорті, іншими керівниками органів внутрішніх справ, а також начальники відділів мІлі-Ц11. які знаходяться в системі органів внутрішніх справ (наприклад, Державна автомобільна інспекція).
Згідно зі ст.ст. 218 і 219 КпАП України у разі значної віддаленості населених пунктів від районного центру справи за розпивання спиртних напоїв у громадських місцях і за появу в громадських місцях у п'яному вигляді можуть розглядати з дозволу вищестоячої адміністративні комісії при виконавчих комітетах селищних рад. За названі вище правопорушення застосовується попередження або штраф. Разом з тим необхідно звернути увагу на те, що в pазі здійснення правопорушення особою, яка двічі протягом року притягалася до адміністративного стягнення за розпивання спиртних напоїв у громадських місцях і появу в громадських місцях у п'яному вигляді, то у цьому випадку посадові особи органів внутрішніх справ мають право накласти штраф або протягом доби направити справу до суду з забезпеченням явки правопорушника для застосування до нього більш суворого стягнення.
Статті 3 і 4 названого Указу та ст. 179 КпАП України передбачено відповідальність за розпивання спиртних напоїв на виробництві. Розпивання спиртних напоїв на виробництві (на робочих місцях, у приміщеннях на території підприємств, установ, організацій) або перебування на роботі у нетверезому стані тягне за собою накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу.
Участь майстрів, начальників дільниць, змін, цехів та інших керівників у розпиванні з підлеглими їм працівниками спиртних напоїв на виробництві або невжиття ними заходів до відсторонення від роботи осіб, які перебувають у нетверезому стані, або приховування ними випадків розпивання спиртних напоїв чипояви на роботі у нетверезому стані підлеглих їм працівників, піддаються адміністративному стягненню у вигляді штрафу.
Встановлення адміністративної відповідальності за розпивання спиртних напоїв на виробництві спрямовано на посилення боротьби з порушеннями трудової

 
 

Цікаве

Загрузка...