WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Адміністративно-правові заходи боротьби з дрібним хуліганством - Реферат

Адміністративно-правові заходи боротьби з дрібним хуліганством - Реферат

відділу, постові міліціонери по охороні камер, чергові міліціонери по КПП, медичні працівники та бухгалтер.
Начальник спецприйомника здійснює контроль за виконанням обов'язків підлеглих працівників, підтримує зв'язок з підприємствами і організаціями, де заарештовані виконують фізичну роботу-Він несе персональну відповідальність за організацію роботи спецприйомника, дисципліну, службову підготовку підлеглих. До обов'язків начальника законодавством віднесено також участь У розробці і проведенні органами внутрішніх справ заходів, спрямованих на посилення боротьби з дрібним хуліганством, забезпечення арештованих харчуванням згідно встановлених норм, стягнення коштів за утримання і харчування, проведення індивідуальних бесід виховного та профілактичного характеру, розгляд заяв та скарг, дотримання штатної і фінансової дисципліни, створення умов для збереження коштів та матерільних цінностей, організацію матеріально-технічного постачання спецприйомника, ремонту приміщень і транспорту.
У разі відсутності начальника його обов'язки виконує заступник, який несе відповідальність за режим управління і трудове використання заарештованих, проводить заходи по виявленню серед них осіб, які розшукуються та розкриттю здійснених ними злочинів.
До обов'язків чергового віднесено реєстрація і облік доставлених, особистий їх огляд, фотографування і дактилоскопіювання (у разі необхідності), розподіл заарештованих по камерах, забезпечення збереження їх документів і речей, підтримка установленого режиму утримання заарештованих, забезпечення медичного огляду, санітарної обробки та харчування, а також перевірка у разі необхідності по оперативному обліку осіб, які знаходяться у спецприйомнику, підготовка заарештованих для виводу на роботу і прийом їх після повернення, ведення і зберігання службових документів за встановленим переліком.
Підставою прийому особи до спецприйомнику є постанова судді, протокол особистого огляду з вилученням речей і документів, що засвідчуюють особу заарештованого. Протягом доби начальник спецприйомнику повинен сповістити близьких чи рідних заарештованого. Відносно кожної особи оформлюється особиста справа. Правові норми визначають, що заарештовані в прийомнику утримуються у закритих камерах під постійною охороною та наглядом. Поміщаються вони на тапчанах або нарах, їм не видаються постільні речі, настільні ігри. Заарештованим забороняється палити; їх не виводять на прогулянку; харчування їм видається як для засуджених, що находяться на загальному режимі утримання у тюрмі, причому гаряча їжа видається через день. У дні, коли не видається гаряча їжа, вони одержують тільки хліб по нормі, сіль і кип'яток (виняток існує відносно заарештованих, які сумлінно працюють). Їм заборонена переписка, прийом передач, посилок, придбання продуктів харчування. Заарештовані повинні виконувати установлені в спецприйомнику правила їх утримання, розпорядок дня, чергувати по черзі, постійно підтримувати в ній чистоту, мати охайний зовнішній вигляд та бути ввічливими з працівниками спецприйомника.
Заарештованим забороняється порушувати установлений порядок і тишу в приміщенні спецприйомника, викидати будь-які предмети із камери, ставати на підвіконня, висовуватися у фрамугу, закривати очко на дверях, робити написи на стінах і предметах камери, мати при собі гроші, вживати алкогольні напої, наркотичні речовини, мати гральні карти та займатися азартними іграми, проводити між собою обмін речей і їх продаж. До осіб, які проявляють буйство, вчиняють фізичний опір, або здійснюють інші насильницькі дії, застосовуються наручники або їх зв'язують на строк не більше двох годин. Разом з тим цім особам дозволяється мати при собі деякі речі (мило, рушник, зубну пасту, окуляри і т. ін.), квитанцію на речі та гроші, які вони здали. Заарештованим дозволяється читати газети, журнали, через адміністрацію спецприйомника подавати скарги та заяви.
Заарештовані притягаються до виконання фізичних робіт на підставі адміністративних договорів, які заключаються з державними підприємствами, будівельними організаціями. Кошти, що надходять від підприємств та організацій за виконану заарештованими роботу, перераховуються до місцевого бюджету відповідних місцевих Рад. Слід відмітити, що заарештовані можуть притягатися до роботи (по прибиранню громадських місць, вулиць, упорядкування спецприйомника та інші фізичні роботи) без оплати їх праці. На роботу такі особи виводяться тільки під конвоєм міліції, а у спеціальній книжці ведеться їх облік. У випадку недобросовісного відношення до роботи конвоїри подають рапорт начальнику спецприйомника для застосування відповідних заходів, а у випадку утікання заарештованого з спецприйомника приймаються заходи по його розшуку і поверненню та одночасно про це повідомлюються органи внутрішніхсправ, які оформляли матеріали відносно притягнення даної особи до відповідальності. Звільнення заарештованого здійснюється по закінченню строку відбування арешту. При цьому проводиться перевірка особи, яка звільнюється, особистий огляд і повернення йому вилучених речей і документів, а також профілактична бесіда, спрямована на необхідність припинення в майбутньому антигромадської поведінки.
Органи внутрішніх справ ведуть боротьбу з дрібним хуліганством не тільки застосовуючи заходи адміністративного примусу, але і проводять організаційно-профілактичні заходи, направлені на запобігання даного правопорушення, активно використовують методи переконання. З цією метою посилюють патрульно-постову службу міліції у місцях найбільшого здійснення дрібного хуліганства, активізують боротьбу з пияцтвом, розробляють і провадять комплекс заходів разом з державними та громадськими об'єднаннями. Так з метою профілактики дрібного хуліганства начальник органу внутрішні справ зобов'язаний довести про здійснений проступок до відома адміністрації або громадської організації за місцем ро-боти, проживання, навчання правопорушника. Адміністрація підприємства, організації, закладу, крім застосованих заходів адміністративного примусу, може по відношенню до правопорушника застосувати заходи дисциплінарного впливу згідно з діючим законодавством (наприклад, позбавлення премії, перенесення відпустки і т. ін.). Громадська організація зі свого боку також може застосувати до правопорушника свої заходи громадського впливу.
В десятиденний строк з дня повідомлення адміністрація чи . громадська організація повинні повідомити органи внутрішніх справ, які ведуть облік та аналіз одержаних повідомлень про заходи, застосовані до правопорушника.
ЛІТЕРАТУРА
1. Конституція України.
2. Закон України "Про міліцію'7/Відомості Верховної Ради УРСР. 1991. №4. Ст.20.
3. Закон України "Про державну службу" //Відомості Верховної Ради України. 1993. №52. Ст.490.
4. Закон України "Про боротьбу з корупцією" //Відомості Верховної Ради України. 1995. №34. Ст.266.
5. Закон України "Про дорожній рух" // Відомості Верховної Ради України. 1993. №31. Ст.338.
6. Положення про Міністерство внутрішніх справ України: Затв. розпорядженням Президента України від 7 жовтня 1992 р. // Голос України. 1992. 20 жовтня.
7. Положення про проходження служби рядовим та начальницьким складом ОВС: Затв. Постановою Кабінету Міністрів України від 29.07.1991р. №114.
8. Кодекс України про адміністративні правопорушення: Офіційний текст X., 2000.
9. Збірник нормативних актів України з питань правопорядку. К., 1993. Підручники, навчальні посібники, монографії.
10. Адміністративна діяльність органів внутрішніх справ. Загальна частина: Підручник. К., 1995.
11. Адміністративна відповідальність в Україні: Навч. посібник/За ред. А.Т.Комзюка. X.. 1998.

 
 

Цікаве

Загрузка...