WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Адміністративно-правові заходи боротьби з дрібним хуліганством - Реферат

Адміністративно-правові заходи боротьби з дрібним хуліганством - Реферат

Застосуванню сили, спеціальних засобів і вогнепальної зброї повинно передувати попередження про намір їх використання, якщо дозволять обставини. Забороняється застосовувати заходи фізичного впливу, спеціальні засоби і вогнепальну зброю до жінок з явними ознаками вагітності, осіб похилого віку або з вира-женими ознаками інвалідності та малолітніх дітей, крім випадків групового нападу, що загрожує життю і здоров'ю людей, працівників міліції або збройного нападу чи збройного опору. Якщо уникнути застосування сили неможливо, то вона не повинна перевищувати міри, яка необхідна для виконання покладених на міліцію обов'язків і має зводитись до мінімуму можливості завдання шкоди здоров'ю правопорушників та інших громадян. Умови і межі застосування заходів фізичного впливу, спеціальних засобів і вогнепальної зброї врегульовано в розділі III Закону України "Про міліцію" (ст.ст. 12-15).
Приведений перелік заходів адміністративного припинення, що застосовуються органами внутрішніх справ (міліції) не є вичерпним оскільки, як раніше зазначалось, вони досить численні і різноманітні.
лід звернути увагу на той факт, що заходи припинення тісно язані з заходами запобігання, яким останні часто передують, та адміністративними стягненнями, для яких самі являються попереками, оскільки забезпечують умови для їх використання.
При використанні як заходів адміністративного запобігання так і заходів припинення адміністративних проступків, а також всій діяльності органи внутрішніх справ повинні суворо дотримуватись принципу законності. Згідно зі ст.7 КпАП України ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законодавством. Додержання вимог законодавства при застосуванні заходів адміністративного примусу забезпечується систематичним контролем з боку вищих органів і посадових осіб, прокурорським наглядом, правом адміністративного та судового оскарження, Іншими встановленими законодавством способами.
Серед правопорушень, які посягають на громадський порядок перш за все слід виділити дрібне хуліганство. Як соціальне явище воно завдає великої шкоди суспільству, посягає на його моральні устої та звичаї, ображає честь та гідність громадян.
Дрібне хуліганство є слідством поганого виховання, низького рівня культури, зневажання громадської моралі, байдужого відношення до оточуючих. Законодавством встановлено, що дрібне хуліганство - це нецензурна лайка в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та Інші подібні дії. що порушують громадський порядок і спокій громадян (ст. 173 КпАП України).
Об'єктом цього правопорушення є відношення, які складають громадський порядок і охороняються законом. Хуліганські вчинки здійснюються не тільки у громадських місцях або в присутності других осіб, а можуть здійснюватися навіть скрито, з розрахунком на те, що виражена в цих діях зневага до суспільства або людської гідності стане відома. Для кваліфікації дрібного хуліганства достатньо здійснення однієї групи дій, які характеризують об'єктивну сторону названого правопорушення. Об'єктивна сторона характеризується здійсненням активних дій, що можуть дезорганізувати громадський порядок і спокій громадян. Так, нецензурна лайка в громадських місцях - це прояв неповаги до людей і громадської моралі й завжди порушує громадський порядок та спокій громадян.
Під образливим чіплянням слід розуміти дії, які принижують честь і гідність інших громадян, наприклад, чіпляння з пропозиціями познайомитися, кидання різноманітних предметів, які можуть заподіяти шкоду здоров'ю, одежі тощо. До інших подібних дій що порушують громадський порядок і спокій громадян необхідно віднести систематичне або неодноразове катання на мотоциклах без заглушки у дворах вночі, непристойні рисунки, написи на парканах, викидання предметів з вікон, крик і т. ін.
До громадських місць відносяться всі ті, де складаються, змінюються або припиняються прилюдні відношення людей (парки, вулиці, площі, підприємства, міський транспорт і т. ін.).
Адміністративній відповідальності за дрібне хуліганство підлягають особи, які досягли шістнадцятирічного віку.
Суб'єктивна сторона дрібного хуліганства виражається лише умислом здійснення антигромадських дій. Особа усвідомлює антигромадський характер своєї поведінки і дає звітність того, що зневажає інтереси суспільства. Якщо ж особа порушила спокій громадян з необережності, тобто легковажно і не усвідомлювала антигромадський характер своєї поведінки, то її дії посадові особи органів внутрішніх справ повинні кваліфікувати як порушення тиші у громадських місцях (ст. 182 КпАП України).
Стаття 173 КпАП України встановлює, що за дрібне хуліганство може бути накладено штраф або виправні роботи на строк від одного до двох місяців з відрахуванням 20% заробітку, а у разі, якщо за обставинами справи, з урахуванням особи порушника, застосування цих заходів буде визнано недостатнім, - адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб.
Протокол за дрібне хуліганство складають уповноважені на те посадові особи органів внутрішніх справ (ст. 255 КпАП України).
Справи про дрібне хуліганство розглядаються за місцем їх скоєння, а вчинені на причалах, в портах, в аеропортах, на станціях, віддалених на значну відстань від місць дислокації органів внутрішніх справ на транспорті оформлюються і розглядаються територіальними органами внутрішніх справ, перелік яких визначає МВС України, ГУМВС України Автономної Республіки Крим, УМВС України увідповідних областях з відповідними управліннями внутрішніх справ на транспорті.
Справи про дрібне хуліганство розглядаються начальниками (їх наступниками) органів внутрішніх справ протягом доби, які з урахуванням характеру вчиненого правопорушення, особи порушника, майнового стану, обставин, що пом'якшують чи обтяжують відповідальність накладають штраф, або направляють матеріали у районні (міські) суди з доставкою затриманого. Осіб, затриманих за дрібне хуліганство, до розгляду справи начальником органу внутрішніх справ або суддею тримають у місці тимчасового тримання. Режим утримання цих осіб визначено доповнень до постанови Президії Верхову Ради СРСР від 26 липня 1966 р. "Про посилення відповідальності за хуліганство". Строк адміністративного затримання включається строк адміністративного арешту, що назначається суддею.
Спеціальний приймальник відкривається при умові повного покриття витрат на його утримання за рахунок прибутків від використання на фізичних роботах заарештованих, а також стягнення з цих осіб установлених законодавством грошових сум (у безперечному порядку вартість їх утримання і ін.). Цей заклад утворюється не тільки з метою виховання порушників, профілактики правопопереджень, але і сприяє поліпшенню трудового використання адміністративно заарештованих осіб, створює необхідні умови для забезпечення встановленого законодавством режиму їх утримання.
Організація і діяльність спецприйомників регулюється положенням про них, а також іншими відомчими нормативними актами. Що стосується функцій, спецприйомники здійснюють прийом, реєстрацію адміністративно заарештованих; забезпечують режим їх утримання; організують використання цих осіб на фізичних роботах і їх звільнення.
Медичне обслуговування заарештованих та санітарний нагляд за спецприйомником здійснюються штатними медичними працівниками органів внутрішніх справ.
Загальне керівництво роботою спецприиомників здійснюють відповідні органи внутрішніх справ, при яких вони влаштовані. Безпосереднє керівництво спецприйомником виконує його начальник. До штату входять також заступник начальника, черговий, інспектор по трудовому вихованню, інспектор спецчастини, командир стройового

 
 

Цікаве

Загрузка...