WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Адміністративно-правові заходи боротьби з дрібним хуліганством - Реферат

Адміністративно-правові заходи боротьби з дрібним хуліганством - Реферат

умов, що сприяють вчиненню правопорушень. Такі подання вносяться відповідним державним органам, громадським об'єднанням або посадовим особам, підприємствам, установам, організаціям і вони обов'язкові до розгляду (п.19 ст.11).
7. Тимчасове обмеження або заборона доступу на окремі ділянки місцевості чи об'єкти з метою забезпечення громадського порядку, громадської безпеки, охорони життя і здоров'я людей (п.20 ст. 11).
8. Обмеження або заборона руху транспорту і пішоходів на окремих ділянках вулиць і автомобільних шляхів, а також право зупиняти транспортні засоби, відвідувати підприємства, установи й організації для виконання контрольних і профілактичних функцій щодо забезпечення безпеки дорожнього руху (п.21 ст. 11).
9. Здійснення адміністративного нагляду за особами, щодо яких він установлений, а також контролю за засудженими до кримінальних покарань, не пов'язаних з позбавленням волі (п.7 ст. 10, п.15 ст. 11). Порядок здійснення адміністративного нагляду встановлений Законом України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі"1. В Законі дається перелік осіб, до яких може бути застосовано адміністративний нагляд.
10. Примусовий привід для медичного обстеження. Органи міліції зобов'язані у встановленому порядку виявляти і повідомляти закладам охорони здоров'я про осіб, які становлять групу ризику на СНІД, здійснювати за поданням закладу охорони здоров'я цих осіб, а також інфікованих вірусом імунодефіциту людини, хворих на венеричні захворювання та хронічний алкоголізм Для обов'язкового обстеження і лікування (п.21 ст.10) Закону України "Про міліцію"; ст. 14 Закону України "Про запобігання захворюванню на СНІД та соціальний захист населення".
До заходів адміністративного запобігання, які можуть бути застосовані міліцією, слід також віднести право анулювати дозволи придбання, зброї та боєприпасів, виданих громадянам, підприємствам, установам і організаціям; оглядати з участю адміністрації приміщення, де знаходиться зброя; оглядати зброю та боєприпаси, знаходяться у громадян, а також місця їх зберігання; вимагати усунення порушень правил зберігання і використання; проведення за участю адміністрації огляду виробничих, складських та інших приміщень з метою перевірки виконання правил охорони державного та колективного майна; направлення повідомлень з метою профілактичного впливу на порушника в державні та громадські органи за місцем його проживання; вилучення у громадян і посадових осіб предметів і речей, заборонених або обмежених в обороті, а також документів з ознаками підробки, знищення їх або передачі за призначенням.
Слід зазначити, що деякі із заходів запобігання дуже близькі по характеру до заходів припинення, що пов'язано з їх направленністю на захист інтересів громадян, держави і громадських об'єднань. Деякі із заходів запобігання можуть бути попередніми для використання засобів припинення та адміністративних стягнень (наприклад, привід для обов'язкового медичного обстеження, а потім примусове лікування).
Протиправна поведінка може найти свій прояв у конкретному адміністративному правопорушенні або у неодноразових, систематичних протиправних діях, антигромадській поведінці окремих осіб. Це зумовлює необхідність застосування посадовими особами органів внутрішніх справ (міліції) до певних суб'єктів різноманітних заходів припинення антигромадських діянь, а також адміністративних проступків. Серед видів адміністративного примусу заходи адміністративного припинення, що використовуються в адміністративному порядку, є найбільш численними. їх застосування зумовлено необхідністю швидкого і ефективного припинення посягань На 1нтереси окремих громадян, держави та громадських об'єднань.
Заходи припинення - це примусове припинення протиправних діянь, що носять ознаки адміністративного проступку, а в деяких випадках і злочинну, спрямоване на недопущення шкідливих наслідків та забезпечення застосування до винної особи адміністративного стягнення, а у виключних випадках кримінального покарання.
У чинному законодавстві та спеціальній літературі немає переліку, чіткої класифікації цих заходів і єдиної думки, саме заходи слід вважати заходами адміністративного припинення чи можуть вони бути направленими на припинення кримінальних діянь. Разом з тим слід зазначити достатньо повне врегулювання в даному законодавстві заходів припинення та умов застосування.
Аналіз чинного законодавства дає підстави віднести такі заходи щодо припинення протиправних діянь.
1. Вимоги від громадян та посадових осіб припинити дії, щ0 порушують громадський порядок. При цьому працівникам міліції надано право виносити на місці усне попередження особам, які допустили малозначні адміністративні порушення, а в разі невиконання зазначених вимог застосовувати примусові заходи, передбачені Законом України "Про міліцію" (п.1 ст. ІІ).
2. Адміністративне затримання, тобто примусове короткочасне обмеження свободи дій і пересування громадян, що вчинили ад-міністративний проступок. Цей захід використовується з метою - припинення адміністративних правопорушень, коли вичерпано інші заходи впливу, встановлення особи, складання протоколу про адміністративне правопорушення у разі неможливості складання його на місці вчинення правопорушення, якщо складання протоколу є обов'язковим, забезпечення своєчасного і правильного розгляду справ та виконання постанов по справах про адміністративні правопорушення, особистого огляду, огляду речей і вилучення речей та документів (ст. 260 КпАП України).
Адміністративне затримання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, може тривати не більше як три години. У виняткових випадках, у зв'язку з особливими потребами, законодавчими актами встановлено інші строки адміністративного затримання (відповідно ст.ст. 260-263, 267 КпАП України та п.5 ст. ІІ Закону України "Про міліцію".
3. Вилучення речей і документів. Ця дія правоохоронних органів провадиться в адміністративному порядку у осіб, що порушують норми адміністративного законодавства, а в деяких випадках і інші правові норми. Вилученню згідно з чинним законодавством підлягають речі і документи, що є знаряддям або безпосереднім об'єктом правопорушення. Порядок та умовивилучення речей і документів регулюються ст. 265 КпАП України, ст. 128 Митного кодексу України та іншими законодавчими актами.
4. Особистий огляд і огляд речей. Цей захід здійснюється упов-новаженими на те посадовими особами органів внутрішніх справ, воєнізованої охорони, цивільної авіації, митних органів і прикордонних військ, а у випадках, прямо передбачених законодавчими актами, також і інших органів з метою забезпечення впровадження справах про адміністративні правопорушення. В даному разі складається окремий протокол або про це робиться відповідний запис у протоколі про адміністративне правопорушення або в протоколі про адміністративне затримання (ст. 264 КпАП України).
5. Примусове лікування. Примусове лікування застосовується до осіб, яких є достатні підстави вважати, що вони хворі на венеричну хворобу або були у контакті з хворими на венеричну хворобу і потребують профілактичного лікування, коли ці особи ухиляються від обстеження. Цей захід використовується також по відношенню до наркоманів, злісних алкоголіків, хворих на СНІД і деяких інших осіб (п. 21 ст. 10 Закону України "Про міліцію").
6. Заходи фізичного впливу, використання спеціальних засобів і вогнепальної зброї. Ці засоби має право застосовувати міліція, а також інші працівники органів внутрішніх справ, які залучаються до виконання завдань міліції по охороні громадського порядку, громадської безпеки і боротьбі із злочинністю (ст. 9 Закону України "Про міліцію").

 
 

Цікаве

Загрузка...