WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Приватна охоронна структура як соціальна необхідність держави - Реферат

Приватна охоронна структура як соціальна необхідність держави - Реферат

інтересам; ступінь участі приватного охоронного підприємства в державній політиці боротьби зі злочинністю; незалучення об'єкта до сфери кримінального бізнесу.
Можливі два варіанти державного регулювання діяльності приватних охоронних організацій:
1. Приватну охоронну діяльність цілком віддати "на відкуп" роз'єднаним приватнопідприємницьким структурам, кожна з яких на основі власних поглядів та власних "нормативних" актів розвиватиме "правову" базу певного виду діяльності, що вже реально існує.
2. Ввести державний контроль, який дасть змогу на основі спеціально розробленого, вивіреного і затвердженого в установленому порядку законодавства здійснювати контрольно-наглядові функції за діяльністю приватних охоронних організацій щодо виконання загальнодержавної правоохоронної функції, адже приватні охоронні підприємства - важлива і необхідна частина правоохоронної системи правової держави.
Беручи до уваги вітчизняний досвід, неважко зрозуміти, що неправильно відділяти такі структури від держави. Необхідно враховувати, що сучасні організації, які займаються приватною охоронною діяльністю, - це організації перехідного періоду, їх необхідно суттєво змінити, що сприятиме переходу звичайних розрізнених приватнопідприємницьких організацій у сферу загальнодержавної правоохоронної системи на засадах реальної допомоги і партнера. Не варто робити докорінних розмежувань між державною і недержавною правоохоронною діяльністю у суспільстві; ми всі працюємо на одне суспільство, на його благо. І сьогодні як ніколи держава зобов'язана управлятиправоохоронною діяльністю відповідно до Конституції України.
В умовах постійного збільшення кількості приватних охоронних організацій, криміналізації суспільних відносин особливо доцільне вивчення процедур і методик підбору кандидатів на роботу у приватні охоронні підприємства. Так, за останні роки внаслідок загострення конкурентної боротьби на внутрішньому і зовнішньому ринках та відповідно розширення масштабів промислового шпигунства щоразу більше комерційних підприємств та організацій користуються послугами приватних детективних і охоронних підприємств або створюють власні служби безпеки. На чолі зазначених підприємств та служб, як правило, стоять колишні співробітники державних правоохоронних органів. Значна частина персоналу раніше мала безпосереднє відношення до питань забезпечення безпеки в державних установах.
Усе ж глобальне поширення сучасних технологій, виникнення нових способів і методів збору "безпаперової" інформації вимагає, у свою чергу, введення до штату приватних охоронних підприємств досвідчених фахівців у галузі захисту інформації і засобів зв'язку. Висококласних спеціалістів у цих досить специфічних напрямах науки небагато. Тому назріла проблема підготовки їх у значно більшій кількості, ніж за минулі роки [2].
Основні функції відділу кадрів приватних охоронних організацій із підбору кандидатів на роботу:
o здійснювати заходи щодо оформлення нових співробітників для роботи в приватній охоронній організації;
o забезпечувати надання кожним кандидатом необхідних документів, передбачених чинним законодавством України, що підтверджують придатність особи для роботи на посаді приватного охоронця;
o здійснення перевірки достовірності даних, наданих кандидатами на роботу;
o проведення тестових перевірок на професійну придатність і психологічну сумісність кандидатів;
o надання рекомендацій керівникам відповідних підрозділів стосовно того чи іншого кандидата.
Крім того, існують обмеження залежно від стану здоров'я для роботи на посаді приватного охоронця.
Протипоказаннями є:
o відсутність кінцівки, кисті, стопи;
o захворювання периферичних судин;
o хронічне захворювання периферійної нервової системи;
o хронічні, що часто загострюються, захворювання шкіри;
o гострота зору з корекцією нижче 0,5 на одному оці, нижче 0,2 на другому;
o стійке зниження слуху;
o захворювання центральної нервової системи;
o алкоголізм, наркоманія, токсикоманія [4].
На підставі викладеного вище вважаємо за доцільне так регламентувати правовий статус і правовий захист працівників приватних охоронних організацій: приватні охоронці під час виконання ними службових обов'язків є представниками клієнтів приватних охоронних підприємств, з якими вони перебувають у трудових відносинах, а також під захистом держави. Ніхто, крім державних органів і посадових осіб, уповноважених на те законами України, не має права втручатися в їхню службову діяльність.
Недержавна охоронна діяльність потребує досконалішого правового регулювання, зокрема необхідно розробити і прийняти Закон України "Про недержавну охоронну діяльність", який повністю визначав би принципи, засади та компетенцію діяльності приватних охоронних організацій.
Література
1. Конституція України. - К.: Україна, 1996.
2. Пятницький В. Ми робимо все, щоб допомогти правоохоронним органам у забезпеченні майнової безпеки // Іменем закону. - 1995. - 7 липня. - № 27. - С. 10.
3. Управління органами внутрішніх справ: російсько-український словник термінів та визначень / Укл. В. П. Лисюченко; під ред. В. М. Плішкіна. - К.: НАВСУ, 1997.
4. Сомов В. Высокая проба: Профессионально-психологический отбор частных охранников // Частный сыск. Охрана. Безопасность. - 1996. - № 6. - С. 36-38.

 
 

Цікаве

Загрузка...