WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Безпека ігрового бізнесу України - Реферат

Безпека ігрового бізнесу України - Реферат

закладу Складова безпеки Особи, які створюють загрозу безпеці грального закладу
Економічна безпека Безперешкодне виконання ділових функцій підприємства Конкуренти; постачальники; державні органи контролю (на замовлення)
Фінансова безпека Безперервна фінансова діяльність Конкуренти; банківські працівники (на замовлення); державні органи контролю (на замовлення)
Інформаційна безпека Збереження конфіденційної інформації, забезпечення стабільної роботи внутрішніх інформаційних систем Конкуренти; клієнти; журналісти; злочинні угруповання
Кадрова безпека Захист від спроб впровадження агентів; забезпечення відданості справі персоналу; контроль за звільненими працівниками Конкуренти; клієнти; профспілки; представники злочинних угруповань
Фізична безпека Гарантування безпеки об'єктів грального закладу Конкуренти; представники злочинних угруповань
На рис. 1 наведено схему принципів, на яких ґрунтується робота служби безпеки грального закладу.
Система охорони, сформована з урахуванням наведених принципів, зможе забезпечити захист об'єктів на необхідному рівні і створити ефективну систему протидії потенційним загрозам.
1. Успіх діяльності підприємства, яке працює у сфері ігрового бізнесу, передусім залежить відуміння розпоряджатися таким цінним товаром як інформація. За сучасних умов інформація має певну вартість. Головним перспективним напрямом у цих умовахє створення цільових структур безпеки для захисту інформації від зазіхань представників кримінального середовища, недобросовісної конкуренції, для забезпечення зберігання конфіденційної інформації, забезпечення фізичної безпеки суб'єктів підприємницької діяльності [3].
2. Основним чинником ефективності служби безпеки є її системність. Тобто до сфери інтересів охоронного підрозділу належить не лише фізична охорона об'єктів бізнесу, а весь спектр проблем, що можуть завдати бізнесу значних матеріальних збитків. Тому підприємцям, які приймають рішення про інвестування коштів в ігровий бізнес, слід бути готовими до досить значних витрат, необхідних для забезпечення ефективного захисту їхнього бізнесу [1; 2].
3. Система гарантування безпеки українських закладів ігрового бізнесу суттєво відрізняється від тих, що існують в економічно розвинених країнах. Але основні принципи роботи, напрями діяльності служб безпеки в Україні і за кордоном схожі. Вони мають однакові підсистеми безпеки грального закладу, тобто економічну, фінансову, інформаційну, кадрову, фізичну безпеку.
Організація безпеки діяльності букмекерської компанії (БК) є досить складним завданням (навіть порівняно з іншими видами гральних закладів), оскільки мережа кас, через які букмекерська компанія контактує зі своїми клієнтами, розгорнута на значній території. На думку провідних українських і зарубіжних фахівців, які спеціалізуються на гарантуванні безпеки бізнесу, власники більшості українських букмекерських компаній приділяють недостатньо уваги гарантуванню безпеки свого бізнесу. Під час проведення низки перевірок рівня безпеки бізнесу кількох українських букмекерських компаній було виявлено багато недоліків у забезпеченні всіх складових безпеки грального закладу (економічної, фінансової, інформаційної, кадрової, фізичної).
Основне завдання топ-менеджерів - визначити заходи для засекречування інформації задля економічної вигоди і безпеки букмекерської компанії.
До переліку відомостей, які мають бути утаємничені, належать такі: система управління букмекерською компанією; стратегічне планування (розширення, ліквідація, створення дочірніх підприємств та ін.); система оперативного управління; фінансовий стан букмекерської компанії; маркетингові дослідження; партнерські зв'язки та угоди; відомості про підготовку, тактику і результати переговорів; умови конфіденційності контрактів і угод; методи обчислення ставок букмекерської компанії; система безпеки і механізми її реалізації.
За даними провідних зарубіжних фірм, витрати на збереження власних комерційних таємниць становлять 15-20% усіх операційних витрат.
Відповідно до концепції автора дослідження, з метою забезпечення ефективної безпеки букмекерської компанії як багатоступеневої системи пропонуємо структуру служби безпеки (СБ) букмекерської компанії (рис. 2).
Отже, у гарантуванні безпеки ігрового бізнесу необхідно врахувати такі моменти:
1. Ігровий бізнес є однією з найприбутковіших сфер діяльності, що поповнює бюджети не лише підприємців, що ним займаються, але й держави. Створення гральних закладів позитивно впливає на розвиток низки інших суміжних галузей бізнесу: туристичного, транспортного, готельного, рекламного та шоу-бізнесу, громадського харчування, роздрібної торгівлі та ін. Це сприяє створенню багатьох робочих місць і зростанню надходжень до державного та місцевого бюджетів. Отже, ігровий бізнес має великий потенціал для розвитку на території України.
2. Оскільки сьогодні в Україні немає науково-методичної літератури, в якій були б висвітлені ґрунтовні наукові дослідження щодо захисту ігрового бізнесу та управління ним, автор значною мірою використовував матеріали періодичних видань, інтернет-сайтів, законодавчі акти України, а також власний досвід роботи і досвід зарубіжних фахівців щодо гарантування безпеки ігрового бізнесу.
3. Створення власних структур безпеки гральних закладів є важливим чинником забезпечення його життєдіяльності.
4. Основним чинником ефективності служби безпеки є її системність. Тобто у сферу інтересів охоронного підрозділу повинна входити не лише фізична охорона об'єктів бізнесу, а й увесь спектр проблем, що можуть завдати бізнесу значних матеріальних збитків. Найважливішими завданнями служби безпеки грального закладу є захист від недобросовісної конкуренції, всіх видів промислового та економічного шпіонажу, потенційних джерел втрати комерційної інформації. Складові підсистеми безпеки класифікують як економічну, фінансову, інформаційну, кадрову, фізичну безпеку.
Література
1. Кормич Б. А. Інформаційна безпека: організаційно-правові основи: Навч. посіб. - К.: Кондор, 2004.
2. Хойер В. Как делать бизнес в Европе. - М.: Прогресс, 1990.
3. Чернявский А. А. Промышленный шпионаж и безопасность предпринимательства: Учеб.-метод. пособие. - К.: МЗУУП, 1994.

 
 

Цікаве

Загрузка...