WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Безпека ігрового бізнесу України - Реферат

Безпека ігрового бізнесу України - Реферат

гральних автоматів, що поєднані комп'ютерною мережею); іподроми і спортивні арени з тоталізатором.
2. Гральні заклади додаткового характеру - гральні зали, розташовані в культурно-розважальних центрах; невеликі зали гральних автоматів при барах, торговельних центрах, на вулицях; каси букмекерських компаній.
3. Гральні заклади, що не мають постійного місця базування - лотереї, інтернет-казино.
У табл. 1 наведено класифікацію гральних закладів (закономірності розташування, характеристика клієнтури, організаційної структури фірм власників, запропонованих ігор залежно від типу грального закладу).
Таблиця 1. Класифікація гральних закладів
Тип грального закладу Характерзапропонованих ігор Місце розташування закладу Організаційна структура фірми власника Характеристика клієнтури
Великі спеціалізовані гральні заклади Рулетка, карти, кості, сучасні гральні автомати, тоталізатор Спеціалізовані споруди Володіє одним чи кількома гральними закладами Солідна, матеріально забезпечена клієнтура; представники середнього класу, яким понад 30 років, і які шукають розваг
Гральні заклади додаткового характеру Рулетка, прості карточні ігри (блек-джек, покер), автономні гральні автомати, укладання парі, більярд, боулінг Культурно-розважальні центри, кінотеатри, бари, торговельні центри, павільйони, розташовані в людних місцях Власники проводять активну експансію на ринку, створюють великі мережі Представники середнього класу; молодь; особи, психологічно залежні від азартних ігор
Ігрові заклади, що не мають постійного місця розташування Лотереї, лото, електронні азартні ігри Роздрібна торговельна мережа, система розповсюджувачів, Інтернет-мережа Власники намагаються залишитися "в тіні" (часто офшорні зони). Проводять активну рекламу бренду, не створюючи власних дорогих мереж розповсюдження Особи, які звикли вирішувати всі життєві питання за допомогою Інтернету; особи психологічно залежні від азартних ігор; малозабезпечені верстви населення; неповнолітні особи
Для діяльності гральних закладів найсуттєвішу загрозу становить недобросовісна конкуренція, яка найчастіше використовується у таких формах:
o порушення ритму діяльності грального закладу через часті перевірки його державними структурами (різноманітні перевірки, ревізії, комісії тощо);
o переманювання працівників з одного грального закладу в інший з метою використання інсайдерської інформації, носіями якої вони є;
o використання конфіденційної інформації грального закладу з метою спричинення йому збитків;
o шантаж і компрометація керівництва та провідних працівників грального закладу;
o компрометація діяльності грального закладу через засоби масової інформації;
o зловживання домінуючою позицією грального закладу на ринку.
У деяких випадках прийоми недобросовісної конкуренції можуть бути використані партнерами грального закладу, особливо в інтересах третіх осіб. Передусім це може бути передавання інформації про клієнтів, співвласників і партнерів грального закладу.
Слід зазначити, що складні умови переходу України до ринкових відносин, недостатнє їх законодавче забезпечення зумовили виникнення сприятливої ситуації для здійснення економічних злочинів, здебільшого великих за масштабами.
Підприємницька діяльність дедалі частіше зазнає впливу кримінальних структур, а іноді буває цілком криміналізованою. Організована злочинність активно і наполегливо продирається до найприбутковіших сфер діяльності. Проникнення у сферу ігрового бізнесу є однією з найбажаніших цілей злочинних угруповань, адже захоплення позицій у цьому виді діяльності може дати можливості для здійснення великих махінацій, відмивання "брудних" грошей, трансферту їх за кордон і здійснення інших дій, здатних принести злочинним елементам надприбутки.
Феномен економічної злочинності не є новим явищем для нашої держави. При цьому жертвами може стати чимало осіб: підприємці, висококваліфіковані та добре інформовані працівники фірм, державні чиновники і пересічні споживачі.
За сучасних умов державні правоохоронні органи не в змозі самостійно вести ефективну боротьбу із зростаючим рівнем злочинності й забезпечувати якісний захист прав та інтересів громадян. За значних темпів зростання економіки держава перестає бути гарантом безпеки діяльності підприємців, втрачає контроль над управлінням соціальними процесами.
Отже, гарантування безпечної діяльності закладів ігрового бізнесу власними силами стає засадничим чинником його виживання та успішного функціонування.
Методи розв'язання проблеми
На підставі власного досвіду та аналізу літературних джерел автор ідентифікує такі складові безпеки грального закладу, що їх повинна гарантувати служба власної безпеки букмекерської компанії:
1. Економічна безпека передбачає безперешкодне виконання підприємством своїх ділових функцій: проведення переговорів, укладання контрактів, закупівля сировини і комплектуючих, реалізація продукції та надання послуг.
2. Фінансова безпека охоплює комплекс заходів, що дають змогу гральному закладу вести безперервну фінансову діяльність: проводити платежі через розрахункові рахунки, отримувати кредити і необхідну фінансову інформацію, вчасно здійснювати взаєморозрахунки з клієнтами, контрагентами, персоналом.
3. Інформаційна безпека має на меті збереження конфіденційної інформації, необхідної для діяльності грального закладу, а також забезпечення безперервної роботи внутрішніх інформаційних систем (офісних і тих, що працюють в єдиному комплексі з гральним устаткуванням).
4. Кадрова безпека передбачає захист закладу від спроб з боку ворожих структур упровадити свою агентуру у гральний заклад, забезпечення довгострокової та стабільної роботи персоналу, його відданість справі, забезпечення профілактики агресивних дій щодо грального закладу з боку звільнених працівників.
5. Фізична безпека передбачає заходи для охорони об'єктів ігрового бізнесу, офісів, складів, а також особисту охорону керівників і провідних фахівців закладу, інкасацію готівкових коштів.
У табл. 2 наведено підсистеми безпеки грального закладу, подано класифікацію складових безпеки грального закладу.
Таблиця 2. Підсистеми безпеки грального закладу
Підсистеми безпеки грального

 
 

Цікаве

Загрузка...