WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Правове регулювання обкладання митом товарів та інших предметів - Реферат

Правове регулювання обкладання митом товарів та інших предметів - Реферат

товарів у межах державного контракту та державного замовлення мито не стягується, а при ввезенні предметів дитячого асортименту ставка на мито зменшується на 50 %.
Законом України "Про внесення змін до Декретів Кабінету Міністрів з питань митного регулювання" до Декрету Кабінету Міністрів України від 11 січня 1993 р. було внесено таке доповнення: "Зміна ставок мита, передбачених Єдиним митним тарифом України, здійснюється Кабінетом Міністрів України. Змінювати ставки мита Кабінет Міністрів України має право тільки щодо об'єктів митного оподаткування - товарів та інших предметів, які переміщуються через митний кордон України".
Аналіз змісту Єдиного митного тарифу дає підстави зробити висновок про його надзвичайну важливість у справі митного обкладення товарів та інших предметів.
Товарна класифікаційна схема Єдиного митного тарифу України (товарна номенклатура) базується на Гармонізованій системі (ГС) опису та кодування товарів. Усі предмети, що підлягають контролю, систематизовано у 21 розділі, 97 главах, 1241 товарній позиції і 5019 товарних підпозиціях, найменування і цифрові коди яких уніфіковано за Гармонізованою системою.
У чотиризначний цифровий код товарної номенклатури закладено основні відомості про товар та його місце в товарній номенклатурі. Перші два знаки означають товарну групу, другі два - відповідно товарну позицію. Чотиризначний цифровий код уніфіковано за Гармонізованою системою. У разі застосування детальнішої товарної класифікації за межами чотиризначного цифрового коду використовуються п'ятий, шостий і подальші знаки цифрового коду.
Узагальнена систематизація товарів у Єдиному митному тарифі зроблена через їх поділ на 21 групу, кожну з яких виділено в окремий розділ, а саме:
Розділ І. Живі тварини і продукція тваринництва.
Розділ II. Продукти рослинного походження.
Розділ III. Жири і масла тваринного або олії рослинного походження, продукти їх розщеплення; приготовлені харчові жири; віск тваринного або рослинного походження.
Розділ IV. Продукція харчової промисловості: алкогольні і безалкогольні напої та оцет; тютюн і його замінники.
Розділ V. Мінеральні продукти.
Розділ VI. Продукція хімічної та пов'язаних з нею галузей промисловості.
Розділ VII. Пластмаси і вироби з них: каучук і гумові вироби.
Розділ VIII. Шкіряна сировина, хутро, сировина і вироби з них; шорно-сідельні вироби та упряж; дорожні речі, сумки і подібні їм товари; вироби з кишок (за винятком кетгуту з натурального шовку).
Розділ IX. Деревина і вироби з деревини: деревне вугілля; пробка і вироби з неї; вироби із соломи, альфи та інших матеріалів для плетіння; корзинні та інші плетені вироби.
Розділ X. Паперова маса з деревини або інших волокнистих рослинних матеріалів; паперові і картонні відходи та макулатура; папір, картон і вироби з них.
Розділ XI. Текстиль і текстильні вироби.
Розділ XII. Взуття, головні убори, парасольки, сонцезахисні парасольки, тростини складні, хлисти, батоги та їх частини, оброблене пір'я та вироби з нього, штучні квіти, вироби з людського волосся.
Розділ XIII. Вироби з каменю, гіпсу, цементу, азбесту, слюди і подібних матеріалів; керамічні вироби; скло і вироби з нього.
Розділ XIV. Перли, природні чи культивовані, дорогоцінне чи напівдорогоцінне каміння, дорогоцінні метали, метали, облаковані дорогоцінними металами, вироби з них: біжутерія, монети.
Розділ XV. Недорогоцінні метали і вироби з них.
Розділ XVI. Машини, устаткування і механізми; електротехнічне устаткування, їх частини; звукозаписуюча і звуковідтворювальна апаратура; апаратура для запису і відтворення телевізійних зображень і звуків; їх частини.
Розділ XVII. Засоби наземного, повітряного і водного транспорту, їх частини і приналежності.
Розділ XVIII. Прилади й апарати оптичні, фотографічні, кінематографічні, вимірювальні, контрольні, прецизійні, медичні та хірургічні; годинники, музичні інструменти, їх частини і приналежності.
Розділ XIX. Зброя і боєприпаси, їх частини.
Розділ XX. Різні промислові товари.
Розділ XXI. Твори мистецтва, предмети колекціонування та антикваріат.
Вказані вище розділи поділяються на відповідні розділи (групи) від однієї до декількох. Так, розділ XVII "Засоби наземного, повітряного і водного транспорту, їх частини і приналежності" об'єднує чотири групи: 86, 87, 88, 89. Наприклад, група 88 "Літальні апарати, космічні апарати, їх частини" у Єдиному митному тарифі України має такий вигляд:
Код товару згідно з ГС Опис товару згідно з ГС Одиниця виміру Ставка мита, %
преференційна пільгова повна
88.01 Кулі повітряні і дирижаблі; планери, дельтаплани та інші безмоторні літальні апарати 10 20
88.02 Інші літальні апарати (вертольоти, літаки); космічні кораблі й апарати (включаючи супутники) і ракети-носії 10 20
88.03 Частини літальних апаратів, указаних у позиціях 88.01 або 88.02
88.04.
00.000 Парашути (включаючи парашути дирижаблів) і ротошути, їх частини т 10 20
88.05 Апаратура і пристрої для злітання літаків; гальмувальні пристрої для посадки літаків; наземні тренажери для льотчиків; їх частини 10 20
З наведеного прикладу видно, що ставки ввізного мита поділяються на три різновиди: преференційні, пільгові та повні ставки. Преференційні ставки, у тому числі звільнення від сплати мита, застосовуються до товарів та інших предметів, що походять з країн, які входять разом з Україною до митних союзів або утворюють з нею спеціальні митні зони, і при встановленні будь-якого спеціального преференційного митного режиму згідно з міжнародними договорами з участю України. Преференційні ставки застосовуються до товарів та інших предметів, які походять з країн, що розвиваються.
Пільгові ставки застосовуються до товарів та інших предметів, що походять з країн або економічних союзів, які користуються в Україні режимом найбільшого сприяння. Повні (загальні) ставки застосовуються до решти товарів та інших предметів.
Єдиний митний тариф України включає в себе два додатки. Додаток № 1 - це "Перелік країн, що розвиваються". Він включає 145 країн. До них застосовуються преференційні ставки. Додаток № 2 - це "Перелік країн, для яких застосовуються пільгові ставки". Він включає 30 країн (Австралію, Австрію, Бельгію, Болгарію, США, Францію, Японію та ін.). До товарів, що походять з країн, не зазначених у цих додатках, застосовуються повні ставки мита.
Література
1. Міжнародне співробітництво України у правовій сфері.- Харків: Фоліо, 1975.- 408с.
2. Наукові праці Одеської національної юридичної академії.- Одеса: Юридична література, 2002.- 324с.
3. Проблеми державотворення і захисту прав людини в Україні.- Львів: ЛНУ, 2002.- 312с.
4. Дахно Іван Іванович Міжнародне економічне право.- К.: МАУП, 2000.- 158с.
5. Міжнародне право в схемах і таблицях: Навчальний посібник(для студентів юридичного факультету)/ Укладач Бичківський О.П.- Запоріжжя: ЗДУ, 2002.- 210с.-9.58

 
 

Цікаве

Загрузка...