WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Митний кодекс України — основа правового регулювання митної справи в Україні - Реферат

Митний кодекс України — основа правового регулювання митної справи в Україні - Реферат


Реферат на тему:
Митний кодекс України - основа правового регулювання митної справи в Україні
?
Як уже зазначалося, перший митний кодекс України був ухвалений Верховною Радою України 12 грудня 1991 р. Він складався з 11 розділів і врегульовував питання організації митної служби, митного контролю та митного оформлення, порядок переміщення і пропуску через державний кордон товарів та інших предметів, порядок перевезення, зберігання товарів та інших предметів, що перебувають під митним контролем, і розпорядження ними. Окремі розділи його стосувалися питань контрабанди, порушення митних правил, відповідальності митних органів України, їх посадових осіб та ін.
Зміни, які відбулися більш як за 10 років, що минули з часу його прийняття, у нашій державі і суспільстві, в економіці України, її зовнішньоекономічній діяльності тощо зумовили необхідність розроблення нового митного кодексу, що, як уже зазначалося, був прийнятий Верховною Радою України 11 липня 2002 р.
Митний кодекс України визначає засади організації та здійснення митної справи в нашій державі, регулює економічні, організаційні, правові, кадрові та соціальні аспекти діяльності митної служби України. Кодекс спрямований на забезпечення захисту економічних інтересів нашої держави, створення сприятливих умов для розвитку її економіки, захисту прав та інтересів суб'єктів підприємницької діяльності та громадян, а також забезпечення дотримання законодавства України з питань митної справи. Порівняно з попереднім Кодексом він значно більший за обсягом, регулює набагато ширший спектр суспільних правовідносин. Навіть загальна порівняльна характеристика цих двох кодексів дає змогу сказати, що в останньому майже у 2 рази більше розділів (11 і 21) і майже втричі більше статей (164 і 432). Певне уявлення про зміст Митного кодексу України дає назва його розділів. Як зазначалося, він має 21 розділ, а саме:
Розділ I. Загальні положення (статті 1-39).
Розділ II. Митний контроль (статті 40-69).
Розділ III. Митне оформлення (статті 70-90).
Розділ IV. Переміщення та пропуск товарів і транспортних засобів через митний кордон України (статті 91-109).
Розділ V. Митні процедури при переміщенні товарів через митний кордон України різними видами транспорту (статті 110-153).
Розділ VI. Розпорядження товарами, що перебувають під митним контролем (статті 154-175).
Розділ VII. Підприємницька діяльність із надання послуг з декларування товарів і транспортних засобів за перевезення товарів, що переміщуються через митний кордон України або перебувають під митним контролем (статті 176-184).
Розділ VIII. Митний режим щодо товарів і транспортних засобів, які переміщуються через митний кордон України (статті 185-246).
Розділ IX. Особливості пропуску та оподаткування товарів, що переміщуються через митний кордон України громадянами (статті 247-254).
Розділ X. Контроль за переміщенням через митний кордон України товарів, що містять об'єкти права інтелектуальної власності (статті 255-258).
Розділ XI. Митна вартість товарів, методи визначення митної вартості товарів (статті 259-275).
Розділ XII. Країна походження товару (статті 275-285).
Розділ XIII. Митні пільги (статті 286-302).
Розділ XIV. Митна статистика (статті 303-310).
Розділ XV. Українська класифікація товарів зовнішньоекономічної діяльності (статті 311-314).
Розділ XVI. Верифікація сертифікатів про походження товарів з України (статті 315-316).
Розділ XVII. Запобігання контрабанді (статті 317-318).
Розділ XVIII. Порушення митних правил і відповідальність за них, відповідальність осіб, які беруть участь у провадженні в справах про порушення митних правил (статті 319-355).
Розділ XIX. Провадження у справах про порушення митних правил (статті 356-406).
Розділ XX. Працівники митних органів, спеціалізованих митних установ та організацій (статті 407-432).
Розділ XXI. Прикінцеві положення.
Далі розглянуто найбільш суттєві риси нового Кодексу, а також проаналізовано зміст його найважливіших розділів.
У Кодексі розкривається зміст термінів і понять, що в ньому вживаються. Зокрема "валютні цінності (валюта України)", "іноземна валюта", "платіжні документи" та інші цінні папери; "банківські метали"); "ввезення товарів і транспортних засобів на митну територію України"; "вивезення товарів і транспортних засобів за межі митної території України"; "вільний обіг"; "громадяни"; "декларант"; "декларація митної вартості"; "експрес-перевізник"; "зона митного контролю"; "зона спрощеного митного контролю"; "контрафактні товари"; "культурні цінності"; "митна декларація"; "митне забезпечення"; "митне оформлення"; "митний контроль"; "митний режим"; "митні органи"; "митні правила"; "митні процедури"; "нерезиденти"; "перевізник"; "переміщення товарів через митний кордон України у вантажних відправленнях"; "переміщення товарів через митний кордон України у міжнародних поштових відправленнях"; "переміщення товарів через митний кордон України у міжнародних експрес-відправленнях"; "переміщення товарів через митний кордон України у несупроводжуваному багажі"; "переміщення товарів через митний кордон України у ручній поклажі"; "переміщення товарів через митний кордон України у супроводжуваному багажі"; "підприємство"; "посадові особи підприємств"; "посадові особи представництв іноземних держав та міжнародних організацій"; "право інтелектуальної власності"; "суб'єкти права та об'єкти права інтелектуальної власності"; "предмети"; "представництво іноземної фірми"; "пропуск товарів і транспортних засобів через митний кордон України"; "резиденти"; "спеціально виготовлене сховище (тайник)"; "судно каботажного плавання"; "транспортні засоби"; "уповноважена особа". Крім того, Кодекс визначає поняття митної політики як систему принципів та напрямів діяльності держави у сфері забезпечення своїх економічних інтересів та безпеки за допомогою митно-тарифних та нетарифних заходів регулювання зовнішньої торгівлі, а також поняття митної справи, тобто порядку переміщення через митний кордон України товарів і транспортних засобів, митного регулювання, пов'язаного з установленням та справлянням податків і зборів, процедури митного контролю та оформлення, боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил, спрямованими на реалізацію митної політики України.
Митне регулювання здійснюється на основі принципів: 1) виключної юрисдикції України на її митній території; 2) виключної компетенції митних органів України щодо здійснення митної

 
 

Цікаве

Загрузка...