WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Види міжнародних економічних договорів - Реферат

Види міжнародних економічних договорів - Реферат


Реферат на тему:
Види міжнародних економічних договорів
?
Основою поділу будь-яких договорів, зокрема і міжнародних економічних, є їх класифікація. Найчастіше зустрічаються такі види договорів: 1) односторонні, двосторонні та багатосторонні; 2) оплатні й безоплатні; 3) формальні, реальні й консенсуальні.
При поділі на односторонні й двосторонні договори береться до уваги те, що одна чи дві сторони мають відповідні обов'язки. Якщо договірні зобов'язання має лише одна сторона, то це - односторонній договір, якщо дві - двосторонній договір. Більшість договорів є двосторонніми. До односторонніх належать лише окремі види договорів, наприклад договір дарування.
Двосторонні договори - це такі договори, в яких обидві сторони мають взаємні зобов'язання і відповідні права, тобто коли кожна зі сторін виступає і як кредитор, і як боржник.
Як уже зазначалося, міжнародні економічні договори (угоди) мають в основному двосторонній характер. Прикладом двостороннього договору є Угода між Урядом України і Урядом Турецької Республіки про торговельне співробітництво, текст якої наводиться нижче.
Угода
між Урядом України
і Урядом Турецької республіки
про торговельно-економічне співробітництво
Уряд України і Уряд Турецької Республіки, що надалі іменуються Договірні Сторони, прагнучи зміцнювати та розширювати взаємовигідні торговельно-економічні відносини між своїми країнами на стабільній і збалансованій основі, підтверджуючи своє бажання зміцнювати історичні відносини дружби та добросусідства, що базуються на принципах рівності та взаємної поваги і вигоди, вирішили укласти угоду про торговельно-економічне співробітництво між своїми країнами.
Договірні Сторони вживатимуть усіх необхідних заходів для розвитку і розширення торговельно-економічних зв'язків на довгострокових, стабільних і збалансованих засадах і зміцнюватимуть економічне співробітництво в межах існуючих можливостей і відповідно до чинного національного законодавства.
З цією метою Договірні Сторони створюватимуть сприятливі умови для стабільного співробітництва між відповідними установами та організаціями двох країн.
Стаття 2
Договірні Сторони надаватимуть одна одній режим найбільшого сприяння відповідно до системи мита та митних зборів кожної країни, пов'язаних з імпортом та експортом. Ці положення не будуть поширюватись на: а) переваги, що надаються будь-якою з Договірних Сторін сусіднім країнам з метою полегшення прикордонної торгівлі; б) переваги, що виникають при укладенні угод, які ведуть до створення митного союзу або зони вільної торгівлі, членом яких є або може стати кожна зі Сторін;
в) переваги, що припускаються при укладенні спеціальних угод у сфері торговельно-економічних відносин із країнами, що розвиваються.
Стаття 3
Договірні Сторони, відповідно до своїх законів, правил і встановленого порядку, сприятимуть через свої відповідні установи полегшенню та прискоренню видачі експортних та імпортних ліцензій для виконання контрактів, підписаних на основі положень цієї Угоди.
Стаття 4
Договірні Сторони з метою сприяння доступу на ринки одна одної та розвитку двосторонньої торгівлі домовилися підтримувати і прискорювати процес обміну інформацією, заохочувати контакти між представниками ділових кіл, обмін делегаціями, сприяти їх участі в міжнародних виставках та ярмарках, що проводяться в обох країнах.
Вони будуть заохочувати відкриття представництв зовнішньоторговельних організацій, компаній, фірм, банків тощо на територіях одна одної відповідно до своїх законів та встановленого порядку.
Стаття 5
Імпорт та експорт товарів і послуг буде здійснюватись на основі контрактів, що укладатимуться між фізичними та юридичними особами обох країн із застосуванням світових цін і відповідно до їх законів і правил та міжнародної торговельної практики. Жодна з Договірних Сторін не буде нести відповідальності за зобов'язаннями фізичних та юридичних осіб, які виникатимуть щодо таких комерційних контрактів.
Стаття 6
Договірні Сторони робитимуть усе необхідне для звільнення від мит-них податків і платежів імпортованих зразків продукції, а також товарів, що експонуються на ярмарках і виставках.
Усі розрахунки і платежі, які стосуються імпорту та експорту товарів і послуг між двома країнами, здійснюватимуться у вільно конвертованих валютах відповідно до чинного у кожній з країн валютного законодавства.
Стаття 8
Договірні Сторони заохочуватимуть інвестиційне та технічне співробітництво між двома країнами, зокрема шляхом створення спільних підприємств на їх територіях для потреб як своїх внутрішніх ринків, так і ринків третіх країн.
Крім названих напрямів співробітництва, Договірні Сторони визнали можливим взаємодіяти у таких сферах: сільське господарство і харчова промисловість; модернізація легкої промисловості; суднобудівництво; виробництво медичного устаткування; засоби зв'язку; транспорт; будівництво; туризм.
Стаття 9
Беручи до уваги важливість банківської сфери у розвитку взаємної економічної і торговельної діяльності, Договірні Сторони домовилися підтримувати співробітництво між своїми банками.
Стаття 10
Договірні Сторони вирішили створити українсько-турецьку міжурядову економічну комісію для сприяння виконанню цієї Угоди, розгляду питань, які виникають у ході її реалізації і для підготовки рекомендацій своїм Урядам щодо подальшого розширення двосторонніх економічних і торговельних зв'язків.
Комісія складатиметься з представників Урядів обох країн. Її засідання відбуватимуться почергово в Україні і Туреччині у взаємно погоджені строки.
У разі необхідності Договірні Сторони можуть залучати до роботи комісії експертів і радників.
Стаття 11
При закінченні строку дії цієї Угоди застосування її положень продовжуватиметься стосовно всіх невиконаних зобов'язань по контрактах, укладених у період чинності цієї Угоди.
Стаття 12
Ця Угода набирає чинності з того часу, коли Договірні Сторони повідомлять одна одну по дипломатичних каналах про виконання необхідних національних процедур для її затвердження.
Ця Угода укладається

 
 

Цікаве

Загрузка...