WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Система податкових складів та режим відстрочення сплати акцизних зборів в законодавстві держав-членів Європейських Співтовариств - Реферат

Система податкових складів та режим відстрочення сплати акцизних зборів в законодавстві держав-членів Європейських Співтовариств - Реферат

вчинення порушення на її території, вона має право на стягнення акцизу за ставкою, яка діяла на час відправлення товару. В такому випадку, раніше сплачений акциз підлягає відшкодуванню.
Держави-члени мають право впроваджувати фіскальні або національні ідентифікаційні позначки для підакцизних товарів, відпущених для реалізації. Такі позначки мають бути доступними для уповноважених власників складів інших держав-членів. Втім, решта держав-членів можуть вимагати надання фіскальних позначок податковим представникам, уповноваженим податковими органами держави-члена, яка впровадила позначки. Фіскальні та національні ідентифікаційні позначки діють виключно в державі-члені, яка їх видала, але можливі ситуації, коли держави-члени визнають їх взаємно.
Як зазначає Г. П. Толстопятенко, "проблема повернення податків може виникнути в зв'язку з тим, що акциз був сплачений в державі, де товар слідувало передати у торговий оборот, але в дійсності ж таким місцем стала територія іншої держави-члена". Порядок відшкодування акцизних зборів встановлений ст. 22 Директиви 92/12/EEC. Акциз, стягнений з підакцизних товарів, відпущених для реалізації, може за зверненням дилера підлягати відшкодуванню державою-членом, в якій товар був відпущений для реалізації, якщо такий товар не був призначений для споживання в даній державі-члені. Критерії визначення достатності підстав для відшкодування акцизу встановлюються державами-членами. Проте, Директива 92/12/EEC зазначає, що для здійснення відшкодування необхідно, щоб:
(1) відправник товарів до їх відправки звернувся до компетентних органів держави-члена з заявою про відшкодування акцизу та надав підтвердження сплати акцизу;
(2) пересування таких товарів відбувалося в режимі відстрочення сплати акцизу;
(3) відправник надіслав компетентним органам своєї держави-члена копію екземпляру товаросупровідного документа, яку йому було повернено для звільнення від податкових зобов'язань, де зазначається, що отримувач поставки надав гарантії сплати або сплатив акциз в державі-члені споживання товару;
(4) податкові органи держави-члена підтвердили знищення фіскальних або ідентифікаційних позначок (марок) на підакцизних товарах, відпущених для реалізації в цій державі-члені.
Податкові органи держав-членів повинні визначити методи здійснення відшкодувань на їх території. Вони повинні забезпечити, щоб відшкодування акцизу не перевищувало сум фактично сплаченого акцизу.
Звільнення від сплати акцизів встановлені в п. 1 ст. 23 Директиви 92/12/EEC і застосовуються до підакцизних товарів, які призначені для:
(1) поставок в рамках дипломатичних та консульських відносин;
(2) міжнародних організацій, визнаних приймаючою державою-членом, та для членів таких організацій, в межах та у відповідності до вимог, встановлених міжнародними конвенціями, на підставі яких такі організації функціонують;
(3) озброєних сил будь-якої держави, яка є членом Північно - Атлантичного Альянсу, крім озброєних сил держави-члена, в якій акциз підлягає сплаті, а також для озброєних сил, визначених ст. 1 Рішення 90/640/ЕЕС, в цілях використання цих товарів такими силами та їх супроводжуючим цивільним штатом;
(4) споживання відповідно до угод, укладених з державами - не членами ЄС або міжнародними організаціями, за умови, що поставки по цих угодах звільнені від ПДВ.
Вищезгадані озброєні сили та організації мають право отримувати від держав-членів підакцизні товари в режимі відстрочення сплати податку, якщо крім товаросупровідних документів на ці товари виписаний сертифікат про їх звільнення від сплати акцизу.
Стаття 29 Директиви 92/12/EEC дозволяє державам-членам звільнити невеликих виробників вин від вимог, передбачених ст.ст. 11-21 Директиви 92/12/EEC, та вимог до пересування та контролю за підакцизними товарами. Якщо такі виробники самостійно залучені до поставок між державами-членами, вони повинні про це повідомити компетентним органам своєї держави. "Невеликими виробниками вин" є особи, які виробляють в середньому менш за 1000 гектолітрів вина на рік. Одержувач поставки повинен поінформувати про отриману партію вина державу-члена призначення поставки шляхом надання відповідних товаросупровідних документів.
Висновок
Таким чином, розглянувши ретельно законодавство ЄС про акцизні збори, можна зробити висновок, що гармонізація законодавства України про акцизні збори з законодавством ЄС вимагає, насамперед, впровадження в законодавстві України податкових складів та режиму відстрочення сплати податку для товарів, які пересуваються між такими складами як в межах території України, так і між Україною та державами-членами ЄС. Відправним пунктом таких нововведень має стати розроблення порядку набуття діючими виробниками підакцизної продукції статусу уповноважених власників податкових складів. Наявність податкових складів є обов'язковою умовою вільного в майбутньому пересування підакцизних товарів між Україною та державами-членами. Система податкових складів покликана спростити перетинання підакцизними товарами митних кордонів України, оскільки вона, з одного боку, зменшує випадки відшкодування раніше сплаченого акцизу при вивезенні товарів, а з іншого, - відстрочує сплату акцизу до звільнення товарів з-під її дії. Відтак, підакцизні товари, "необтяжені акцизним збором", можуть пересуватися з податкового складу однієї держави-члена до податкового складу іншої держави-члена доти, доки вони нарешті не будуть відпущені для реалізації. Існування податкових складів на етапі отримання Україною асоційованого членства в ЄС, фактично, означатиме приєднання до європейської системи податкових складів, а при набутті повноправного членства в ЄС дозволить підакцизним товарам вільно пересуватися в режимі відстрочення сплати податку між Україною та державами-членами.
Література
1. Закон України "Про Концепцію Загальнодержавної програми адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу" від 21 листопада 2002 р. № 228-IV // Офіційний вісник України. - 2002, № 50(27.12.2002). - С. 2233.
2. Угода про партнерство та співробітництво від 16 червня 1994 року. К., 1998. - 69 с.
3. Council Directive 92/12/EEC of 25 February 1992 on the general arrangements for products subject to excise duty and on the holding, movement and monitoring of such products // Official Journal L 076, 23.03.1992. - P.1.
4. Case No. C-437/97, Judgment of the Court (Fifth Chamber) of 9 March 2000, Evangelischer Krankenhausverein Wien v. Abgabenberufungskommission Wien et Wein & Co. HandelsgesmbH v Ober?sterreichische Landesregierung, [2000] European Court Reports, P. 01157.
5. Case No C-325/99, Judgment of the Court (Sixth Chamber) of 5 April 2001, G. van de Water v. Staatssecretaris van Financien, [ 2001] European Court Reports, P. I-02729.
6. Case No C-296/95, Judgment of the Court of 2 April 1998, The Queen v. Commissioners of Customs and Excise, [1998] European Court Reports, P. I-01605.
7. Толстопятенко Г. П. Европейское налоговое право. Сравнительно-правовое исследование. М.: Издательство НОРМА, 2001. - С. 199.
8. Стаття 1 Рішення 90/640/EEC дозволяє ФРН звільнити від оподаткування ПДВ поставки товарів та послуг, а також імпорт обладнання, товарів та послуг для Радянських збройних сил.

 
 

Цікаве

Загрузка...