WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Система податкових складів та режим відстрочення сплати акцизних зборів в законодавстві держав-членів Європейських Співтовариств - Реферат

Система податкових складів та режим відстрочення сплати акцизних зборів в законодавстві держав-членів Європейських Співтовариств - Реферат

встановлених маршрутів. При цьому відправник підакцизних товарів зобов'язаний до їх відправки повідомити про таке податкові органи за місцем відправлення поставки, а одержувач поставки повинен підтвердити отримання товарів у відповідності до правил, встановлених податковими органами місця призначення поставки, і разом вони (відправник та отримувач) мають надати відповідну інформацію податковим органам своїх держав-членів при проведенні перевірок таких поставок.
По товарах, придбаних приватними особами і транспортованих ними для власного використання, акциз сплачується в державі-члені, в якій такі товари було придбано. Перевезення вважається здійсненим в комерційних цілях, якщо кількість товарів перевищує наступні ліміти: сигарети - 800 штук, сигарили - 400 штук, сигари - 200 штук, тютюн для паління - 1 кг., спиртові напої - 10 літрів, проміжні алкогольні продукти - 20 літрів, вино - 90 літрів (шампанське - 60), пиво - 110 літрів. В разі наявності домовленостей між державами-членами, акциз на мінеральні мастила, які було придбано та відпущено для реалізації в іншій державі-члені, підлягатиме сплаті в державі-члені їх вживання при їх придбанні, якщо ці мастила були перевезені приватними особами або від їх імені нетиповими видами транспорту, тобто інакше, ніж у баках транспортних засобів або каністрах, а рідкі опалювальні товари інакше, ніж за допомогою танкерів.
Підакцизні товари, придбані особами, які не є уповноваженими власниками складів або зареєстрованими чи незареєстрованими дилерами, та поставка яких здійснена продавцем або від його імені оподатковуються акцизами в державі-члені призначення поставки. Держава-член призначення поставки стягує акцизний збір з продавця товару на час поставки. Проте, якщо це передбачено законодавством держави-члена призначення поставки, акциз може сплачуватися податковим представником продавця, заснованим в цій державі-члені та зареєстрованим її податковими органами. В даному випадку держава-член місця заснування продавця повинна вимагати від продавця до здійснення ним поставки гарантій сплати акцизів в державі-члені призначення поставки та підтвердження сплати акцизу після здійснення поставки, а також ведення ним обліку поставлених товарів. Якщо акциз було сплачено в державі-члені відправлення товару до їх поставки в інші держави-члени, він підлягає відшкодуванню. Але у справі The Queen v. Commissioners of Customs and Excise, Суд ЄС постановив, що Директива 92/12/EEC має розумітися як така, що не перешкоджає стягненню акцизу в державі-члені А з товарів, відпущених для реалізації у державі-члені Б, коли такі товари були придбані для споживання приватними особами держави-члена А у компанії X через компанію Y, яка за оплату виступила комісіонером для таких осіб, та якщо транспортування товарів з держави-члена В до держави-члена А було організовано компанією Y від імені таких осіб і здійснено платно професійним перевізником.
Обов'язки уповноважених власників складів та звільнення втрат підакцизної продукції від сплати акцизів
Директива 92/12/EEC зобов'язує держав-членів визначити власні правила виробництва, переробки і зберігання підакцизних товарів, проте ці правила повинні враховувати встановлені Директивою вимоги. Підакцизні товари, з яких акциз не був стягнений, вважаються такими, що вироблені, перероблені та збережені на податковому складі. Відкриття та діяльність податкових складів регламентуються відповідними органами держав-членів. Разом з тим, ст. 13 Директиви 92/12/EEC встановила наступні обов'язки для уповноважених власників складів:
(1) за необхідності надавати гарантії щодо виробництва, переробки та збереження товарів, а також обов'язкові гарантії щодо пересування товарів згідно порядку, встановленого державою-членом, яка надала дозвіл на роботу складу;
(2) виконувати вимоги, встановлені державою-членом, на території якої розташований податковий склад;
(3) на кожному податковому складі вести облік наявних товарів та їх пересування;
(4) виробляти товари, коли це вимагається;
(5) надавати згоду на моніторинг та перевірки сировини.
Ці обов'язки уповноважених власників складів держави-члени зобов'язані впровадити до національного законодавства таким чином, щоб уникнути дискримінації операцій, які проводяться з іншими державами-членами, по відношенню до операціях, які проводяться всередині їх території.
Питання звільнення від оподаткування акцизами втрат регулюється ст. 14 Директиви 92/12/EEC. Уповноважені власники складів звільняються від сплати акцизів по понесених в режимі відстрочення сплати податків втратах, які є форс-мажорними або випадковим, а також втратах, викликаних властивостями виробництва, переробки, зберігання та транспортування товарів. Цим звільненням по втратах, понесених під час транспортування, користуються також дилери. Умови звільнення від акцизів таких втрат визначаються державами-членами. Втрати, понесені при міждержавних перевезеннях товарів в режимі відстрочення сплати податків з однієї держави-члена в іншу, визначаються відповідно до законодавства держави-члена призначення поставки. Будь-яка інша нестача товарів, крім перерахованих вище втрат, на час її виникнення або констатації компетентними органами держави-члена підлягає оподаткуванню акцизом за встановленою в даній державі-члені ставкою.
При встановленні факту нестачі товарів або втрат, на які не поширюється звільнення, під час перевезення товарів в режимі відстрочення сплати податків з однієї держави-члена в іншу, компетентні органи держави-члена, в якій такі нестача або втрати констатовані, роблять відповідну позначку на зворотній стороні товаросупровідного документа. По прибутті товарів до держави-члена призначення поставки її компетентні органи визначаються щодо надання або відмові у наданні часткового звільнення від сплати акцизів по таких втратах чи нестачі. Держава-член призначення поставки надсилає копію зворотної сторони товаросупровідного документа державі-члену, яка встановила втрату/нестачу.
Пересуватися в режимі відстрочення сплати податку підакцизні товари можуть лише між податковими складами. Також можуть пересуватися між податковими складами держав-членів підакцизні товари, які оподатковуються за ставкою нуль, не відпущені для реалізації.
Ризики, які можуть виникнути в процесі перевезень товарів між державами-членами, покриваються гарантією уповноваженого власника складу або солідарною гарантією відправника та перевізника товарів. Держави-члени можуть дозволити надання гарантій перевізником, власником або одержувачем товарів заміть гарантій від уповноваженого власника складу. Директива 92/12/EEC передбачає можливість звільнення уповноваженоговласника складу відправки поставки від обов'язку надання гарантій у випадках транспортування підакцизних мінеральних мастил в межах ЄС морськими перевезеннями або трубопроводом.
Рух підакцизних товарів в режимі відстрочення сплати податку
Директива 92/12/EEC вимагала від держав-членів до 1 квітня 1993 р. впровадження електронного реєстру уповноважених власників складів та зареєстрованих дилерів, а також реєстру приміщень податкових складів. Згідно ст. 15а, реєстри повинні містити наступну інформацію: ідентифікаційний номер особи або приміщення складу; ім'я та адресу особи або приміщення складу; категорії товарів, які

 
 

Цікаве

Загрузка...