WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Система податкових складів та режим відстрочення сплати акцизних зборів у законодавстві держав-членів європейських співтовариств - Реферат

Система податкових складів та режим відстрочення сплати акцизних зборів у законодавстві держав-членів європейських співтовариств - Реферат

випадках, коли підакцизні товари не надійшли до місця призначення поставки і виявити місце, де було здійснено порушення, неможливо, вважається, що таке порушення здійснено у державі-члені відправлення товарів, де акциз і підлягає сплаті за ставкою, що діяла на час відправки товарів, за винятком випадків, коли протягом чотирьох місяців із дати відправлення товарів встановлюються правильність поставки або місце здійснення порушення. Якщо держава-член до закінчення трирічного строку з дати оформлення товаросупровідного документа отримала докази вчинення порушення на її території, вона має право на стягнення акцизу за ставкою, яка діяла на час відправлення товару. В такому випадку сплачений раніше акциз підлягає відшкодуванню.
Держави-члени мають право впроваджувати фіскальні або національні ідентифікаційні позначки для підакцизних товарів, відпущених для реалізації. Такі позначки мають бути доступними для уповноважених власників складів інших держав-членів. Втім, решта держав-членів можуть вимагати надання фіскальних позначок податковим представникам, уповноваженим податковими органами держави-члена, яка впровадила позначки. Фіскальні та національні ідентифікаційні позначки діють виключно в державі-члені, яка їх видала, але можливі ситуації, коли держави-члени визнають їх взаємно.
Як зазначає Г. П. Толстопятенко, "проблема повернення податків може виникнути у зв'язку з тим, що акциз був сплачений у державі, де товар належало передати у торговий оборот, але в дійсності ж таким місцем стала територія іншої держави-члена". Порядок відшкодування акцизних зборів встановлений ст. 22 Директиви 92/12/EEC. Акциз, стягнений з підакцизних товарів, відпущених для реалізації, може за зверненням дилера підлягати відшкодуванню державою-членом, в якій товар було відпущено для реалізації, якщо такий товар не був призначений для споживання в даній державі-члені. Критерії визначення достатності підстав для відшкодування акцизу встановлюються державами-членами. Проте у Директиві 92/12/EEC зазначається, що для здійснення відшкодування необхідно, щоб:
відправник товарів до їх відправлення звернувся до компетентних органів держави-члена із заявою про відшкодування акцизу та надав підтвердження сплати акцизу;
пересування таких товарів відбувалося в режимі відстрочення сплати акцизу;
відправник надіслав компетентним органам своєї держави копію екземпляра товаросупровідного документа, яку йому було повернено для звільнення від податкових зобов'язань, де зазначається, що отримувач поставки надав гарантії сплати або сплатив акциз у державі-члені споживання товару;
податкові органи держави-члена підтвердили знищення фіскальних або ідентифікаційних позначок (марок) на підакцизних товарах, відпущених для реалізації в цій державі-члені.
Податкові органи держав-членів повинні визначити методи здійснення відшкодування на їх території. Вони повинні забезпечити, щоб відшкодування акцизу не перевищувало сум фактично сплаченого акцизу.
Звільнення від сплати акцизів встановлені в п. 1 ст. 23 Директиви 92/12/EEC і застосовуються до підакцизних товарів, які призначені для:
поставок у рамках дипломатичних та консульських відносин;
міжнародних організацій, визнаних приймаючою державою-членом, та для членів таких організацій у межах та відповідно до вимог, встановлених міжнародними конвенціями, на підставі яких такі організації функціонують;
збройних сил будь-якої держави, яка є членом Північноатлантичного альянсу, крім збройних сил держави-члена, в якій акциз підлягає сплаті, а також для збройних сил, визначених ст. 1 Рішення 90/640/ЕЕС8, для використання цих товарів такими силами та супроводжуючим їх цивільним штатом;
споживання відповідно до угод, укладених з державами, які не є членами ЄС, або міжнародними організаціями, за умови, що поставки за цими угодами звільнені від ПДВ.
Згадані вище збройні сили та організації мають право отримувати від держав-членів підакцизні товари в режимі відстрочення сплати податку, якщо крім товаросупровідних документів на ці товари виписано сертифікат про їх звільнення від сплати акцизу.
Стаття 29 Директиви 92/12/EEC дозволяє державам-членам звільнити невеликих виробників вин від вимог, передбачених статтями 11-21 Директиви 92/12/EEC, та вимог до пересування та контролю за підакцизними товарами. Якщо такі виробники самостійно залучені до поставок між державами-членами, вони повинні про це повідомити компетентним органам своєї держави. Невеликими виробниками вин вважаються особи, які виробляють у середньому менше 1000 гектолітрів вина на рік. Одержувач поставки повинен поінформувати про отриману партію вина державу-члена призначення поставки шляхом надання відповідних товаросупровідних документів.
Таким чином, розглянувши ретельно законодавство ЄС про акцизні збори, можна дійти висновку, що гармонізація законодавства України про акцизні збори із законодавством ЄС вимагає насамперед впровадження в законодавстві України норми про податкові склади та режим відстрочення сплати податку для товарів, які пересуваються між такими складами як у межах території України, так і між Україною та державами-членами ЄС. Відправним пунктом таких нововведень має стати розроблення порядку набуття діючими виробниками підакцизної продукції статусу уповноважених власників податкових складів. Наявність податкових складів є обов'язковою умовою вільного в майбутньому пересування підакцизних товарів між Україною та державами-членами. Система податкових складів покликана спростити перетинання підакцизними товарами митних кордонів України, оскільки вона, з одного боку, зменшує випадки відшкодування раніше сплаченого акцизу при вивезенні товарів, а з іншого - відстрочує сплату акцизу до звільнення товарів з-під її дії. Відтак підакцизні товари, "не обтяжені акцизним збором", можуть пересуватися з податкового складу однієї держави-члена до податкового складу іншої держави-члена доти, доки вони, нарешті, не будуть відпущені для реалізації. Існування податкових складів на етапі отримання Україною асоційованого членства в ЄС фактично означатиме приєднання до європейської системи податкових складів, а при набутті повноправного членства в ЄС дозволить підакцизним товарам вільно пересуватися в режимі відстрочення сплати податку між Україною та державами-членами.
Література
1. Див.: Друзенко Г. Адаптация к законодательству ЕС // Юридическая практика. - 2002. - 12 ноября.
2. Див.: Глазовский Н. Ф. Цели, возможности и механизмы устойчивого развития на разных уровнях природно-социальных систем // Переход к устойчивому развитию: Глобальный, региональный и локальный уровень. - М., 2002. - С. 9.
3. Головатий М. Обережно - глобалізація // Урядовий кур'єр. - 2002. - 25 вересня.
4. Лейст О. Э. История правовых и политических учений. - М., 1999. - С. 619-620.
5. Див.: Сдасюк Г. В. Императивы концепции устойчивого развития и реалии глобализации // Переход к устойчивому развитию: Глобальный, региональный и локальный уровень. - М., 2002. - С. 9.

 
 

Цікаве

Загрузка...