WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Система податкових складів та режим відстрочення сплати акцизних зборів у законодавстві держав-членів європейських співтовариств - Реферат

Система податкових складів та режим відстрочення сплати акцизних зборів у законодавстві держав-членів європейських співтовариств - Реферат

вимагала від держав-членів до 1 квітня 1993 р. впровадження електронного реєстру уповноважених власників складів та зареєстрованих дилерів, а також реєстру приміщень податкових складів. Згідно зі ст. 15а реєстри повинні містити таку інформацію: ідентифікаційний номер особи або приміщення складу; ім'я та адресу особи або приміщення складу; категорії товарів, які можуть отримуватися особою або зберігатися на складах; адресу компетентних органів, до яких можна звернутися з метою отримання додаткової інформації; дату видачі та дату скасування ідентифікаційного номера. Ця інформація (крім дати видачі та дати скасування ідентифікаційного номера) повинна автоматично доводитися до відома всіх держав-членів. Дата видачі і дата скасування ідентифікаційного номера має надаватися за зверненням будь-якої держави-члена. Інформацію з реєстру мають право отримувати особи, які займаються перевезеннями підакцизних товарів між державами-членами. Статтею 15b Директиви 92/12/EEC передбачено, що при проведенні перевірок на місцях компетентні органи держави-члена можуть запросити від іншої держави-члена додаткову інформацію, крім передбаченої ст. 15а.
Підакцизні товари можуть отримуватися професійним дилером, який не має статусу уповноваженого власника складу, але має право у процесі своєї діяльності лише отримувати (без права зберігати або відправляти) підакцизні товари з інших держав-членів у режимі відстрочення сплати податку. Такий дилер може подати заяву про його реєстрацію податковими органами держави-члена до отримання товарів. При реєстрації у дилера виникають такі обов'язки: гарантувати сплату акцизу; вести облік отриманих товарів; виробляти товари, коли це вимагається; дати згоду на будь-які перевірки і моніторинг. Акциз підлягає сплаті дилером при отриманні товарів. Проте, якщо дилер не зареєстрований податковими органами держави-члена, в нього виникають такі обов'язки: до того як товари буде відправлено, повідомити про це податковим органам держави-члена призначення поставки і надати гарантії сплати акцизу; сплатити акциз в державі-члені призначення поставки при отриманні товару; дати згоду на будь-які перевірки, що дозволять органам держави-члена, до якої поставлено товари, переконатися, що товар поставлено і акциз сплачено.
Уповноважений власник складу може призначити податкового представника, якщо він заснований у державі-члені призначення поставки та зареєстрований її податковими органами. Податковий представник повинен замість одержувача товару, який не має статусу уповноваженого власника складу, виконати такі дії: надати гарантії сплати акцизу в державі-члені призначення поставки; сплатити акциз в державі-члені призначення поставки при отриманні товару; вести облік поставок товарів і надавати податковим органам держави-члена призначення поставки інформацію про місце поставки товарів.
Товаросупровідні документи завжди мають видаватися відправником, який поставляє з однієї держави-члена в іншу (в тому числі з портів або аеропортів одних держав-членів до інших) підакцизні товари в режимі відстрочення сплати податку. Товаросупровідні документи можуть бути адміністративними або комерційними. Для ідентифікації товарів та здійснення перевірок зазначені на упаковці опис товару та його нумерація повинні відповідати інформації, вказаній у товаросупровідному документі. Коли одержувач товару не є уповноваженим власником складу або зареєстрованим дилером, для здійснення поставки, крім товаросупровідних документів потрібен документ, який посвідчує сплату акцизу або надання гарантій сплати в державі-члені призначення поставки і в якому зазначено адресу відповідного податкового органу держави-члена призначення поставки. Така сама процедура застосовується до поставок підакцизних товарів у режимі відстрочення сплати податку між двома податковими складами, що розташовані в одній державі-члені, через територію іншої держави-члена.
Про відправку товарів та їх отримання дилери інформують податкові органи держав-членів за допомогою товаросупровідного документа, який складається в чотирьох екземплярах: один - для відправника, один - для одержувача, один має бути повернений відправнику для звільнення його від податкових зобов'язань, один утримується компетентними органами держави-члена призначення поставки. Держава-член відправлення поставки може вимагати ще один екземпляр, призначений для її компетентних органів. Держава-член призначення поставки може вимагати, щоб екземпляр, що повертається відправнику для звільнення його від податкових зобов'язань, був підтверджений позначкою національних органів держави-члена відправлення поставки. На вимогу держав-членів інформація про поставки, яка міститься в товаросупровідних документах, може бути надіслана комп'ютеризованими засобами.
При отриманні підакцизних товарів у режимі відстрочення сплати податку уповноваженими власниками складів та дилерами останні зобов'язані надіслати відправнику товарів екземпляр товаросупровідного документа, яким відправник звільняється від податкових зобов'язань, не пізніше 15-го числа місяця, наступного за тим, в якому були отримані товари. Проте держава-член відправки товарів може вимагати, щоб копія товаросупровідного документа, яка повертається відправнику для звільнення від податкових зобов'язань, була після отримання поставки негайно відправлена факсом, причому це не звільняє одержувача від обов'язку надіслати оригінал екземпляра.
Екземпляр товаросупровідного документа, який має бути повернений відправнику для звільнення від податкових зобов'язань, має містити таку інформацію: адресу податкового органу одержувача товару; дату та місце отримання товару; опис отриманих товарів для встановлення відповідності партії товарів деталям, зазначеним у документі. Якщо відповідність встановлено, робиться позначка "партію товарів перевірено"; позначку або реєстраційний номер, зроблені органами держави-члена призначення поставки, якщо ця держава-член вимагає, щоб даний документ було підтверджено її компетентними органами; підпис одержувача.
Підакцизні товари, які відправляються уповноваженим власником складу через територію однієї або декількох держав-членів на експорт, можуть пересуватися в режимі відстрочення сплати податку. В даному випадку ці товари вийдуть з-під дії режиму відстрочення сплати податку при наданні митною службою підтвердження того, що товари залишили територію Співтовариства. Про це митна служба робить позначку в товаросупровідному документі, що повертається відправнику.
Порушення сплати акцизів та випадки відшкодування сплачених акцизів
У ст. 20 Директиви 92/12/EEC розглядаються випадки порушення сплати акцизів. Якщо у процесі поставки товарів було здійснено порушення, яке може стосуватися сплати акцизу, акциз підлягає сплаті особою, яка надала гарантії його сплати, в тій державі-члені, в якій таке порушення було здійснено. Якщо у процесі поставкитаке порушення було виявлено, проте місце його здійснення встановити неможливо, вважається, що таке порушення здійснено в державі-члені його виявлення. У

 
 

Цікаве

Загрузка...