WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Система податкових складів та режим відстрочення сплати акцизних зборів у законодавстві держав-членів європейських співтовариств - Реферат

Система податкових складів та режим відстрочення сплати акцизних зборів у законодавстві держав-членів європейських співтовариств - Реферат

державі-члені, перевозяться до місця призначення поставки, розташованого на її території, через територію іншої держави-члена, їх пересування є можливим за наявності товаросупровідних документів і за умов використання встановлених маршрутів. При цьому відправник підакцизних товарів зобов'язаний до їх відправлення повідомити про таке податкові органи за місцем відправлення, а одержувач поставки повинен підтвердити отримання товарів відповідно до правил, встановлених податковими органами місця призначення поставки, і разом вони (відправник та отримувач) мають надати відповідну інформацію податковим органам своїх держав-членів при проведенні перевірок таких поставок.
На товари, придбані приватними особами і транспортовані ними для власного використання, акциз сплачується в державі-члені, в якій ці товари було придбано. Перевезення вважається здійсненим у комерційних цілях, якщо кількість товарів перевищує ліміти: сигарети - 800 шт., сигарили - 400 шт., сигари - 200 шт., тютюн для паління - 1 кг, спиртні напої - 10 л, проміжні алкогольні продукти - 20 л, вино - 90 л (шампанське - 60 л), пиво - 110 л. У разі наявності домовленостей між державами-членами акциз на мінеральні мастила, які було придбано та відпущено для реалізації в іншій державі, підлягатиме сплаті в державі їх вживання при їх придбанні, якщо ці мастила були перевезені приватними особами або від їх імені нетиповими видами транспорту, тобто інакше ніж у баках транспортних засобів або каністрах, а рідкі опалювальні товари - інакше ніж за допомогою танкерів.
Підакцизні товари, придбані особами, які не є уповноваженими власниками складів або зареєстрованими чи незареєстрованими дилерами та поставка яких здійснена продавцем або від його імені, оподатковуються акцизами в державі призначення поставки. Держава призначення поставки стягує акцизний збір з продавця товару на час поставки. Проте, якщо це передбачено законодавством держави призначення поставки, акциз може сплачуватися податковим представником продавця, заснованим у цій державі-члені та зареєстрованим її податковими органами. В даному випадку держава-член місця заснування продавця повинна вимагати від продавця до здійснення ним поставки гарантій сплати акцизів у державі призначення поставки та підтвердження сплати акцизу після здійснення поставки, а також ведення ним обліку поставлених товарів. Якщо акциз було сплачено в державі-члені відправлення товару до їх поставки в інші держави-члени, він підлягає відшкодуванню. Але у справі The Queen v. Commissioners of Customs and Excise Суд ЄС постановив, що Директива 92/12/EEC має розумітися як така, що не перешкоджає стягненню акцизу в державі-члені А з товарів, відпущених для реалізації у державі-члені Б, коли такі товари були придбані для споживання приватними особами держави-члена А у компанії X через компанію Y, яка за оплату виступила комісіонером для таких осіб, та якщо транспортування товарів з держави-члена В до держави-члена А було організовано компанією Y від імені таких осіб і здійснено платно професійним перевізником.
Обов'язки уповноважених власників складів та звільнення втрат підакцизної продукції від сплати акцизів
Директива 92/12/EEC зобов'язує держав-членів визначити власні правила виробництва, переробки і зберігання підакцизних товарів, проте ці правила повинні враховувати встановлені Директивою вимоги. Підакцизні товари, з яких акциз не був стягнений, вважаються такими, що вироблені, перероблені та збережені на податковому складі. Відкриття та діяльність податкових складів регламентується відповідними органами держав-членів. Разом з тим ст. 13 Директиви 92/12/EEC встановила такі обов'язки для уповноважених власників складів:
за необхідності надавати гарантії щодо виробництва, переробки та збереження товарів, а також обов'язкові гарантії щодо пересування товарів згідно з порядком, встановленим державою-членом, яка надала дозвіл на роботу складу;
виконувати вимоги, встановлені державою-членом, на території якої розташований податковий склад;
на кожному податковому складі вести облік наявних товарів та їх пересування;
виробляти товари, коли це вимагається;
надавати згоду на моніторинг та перевірки сировини.
Ці обов'язки уповноважених власників складів держави-члени зобов'язані впровадити до національного законодавства таким чином, щоб уникнути дискримінації операцій, які проводяться з іншими державами-членами, щодо операцій, які проводяться всередині їх території.
Питання звільнення від оподаткування акцизами втрат регулюється ст. 14 Директиви 92/12/EEC. Уповноважені власники складів звільняються від сплати акцизів за понесеними у режимі відстрочення сплати податків втратами, які є форс-мажорними або випадковим, а також втратами, викликаними властивостями виробництва, переробки, зберігання та транспортування товарів. Цим звільненням за втратами, понесеними під час транспортування, користуються також дилери. Умови звільнення від акцизів таких втрат визначаються державами-членами. Втрати, понесені при міждержавних перевезеннях товарів у режимі відстрочення сплати податків з однієї держави-члена в іншу, визначаються відповідно до законодавства держави призначення поставки. Будь-яка інша нестача товарів, крім перелічених вище втрат, на час її виникнення або констатації компетентними органами держави-члена підлягає оподаткуванню акцизом за встановленою в даній державі-члені ставкою.
При встановленні факту нестачі товарів або втрат, на які не поширюється звільнення, під час перевезення товарів у режимі відстрочення сплати податків з однієї держави-члена в іншу компетентні органи держави-члена, в якій такі нестача або втрати констатовані, роблять відповідну позначку на зворотному боці товаросупровідного документа. Після прибуття товарів до держави призначення поставки її компетентні органи визначаються щодо надання або відмови у наданні часткового звільнення від сплати акцизів за такими втратами чи нестачею. Держава призначення поставки надсилає копію зворотного боку товаросупровідного документа державі-члену, яка встановила втрату або нестачу.
Пересуватися в режимі відстрочення сплати податку підакцизні товари можуть лише між податковими складами. Також можуть пересуватися між податковими складами держав-членів підакцизні товари, які оподатковуються за нульовою ставкою, не відпущені для реалізації.
Ризики, які можуть виникнути у процесі перевезень товарів між державами-членами, покриваються гарантією уповноваженого власника складу або солідарною гарантією відправника та перевізника товарів. Держави-члени можуть дозволити надання гарантій перевізником, власником або одержувачем товарів замість гарантій від уповноваженого власника складу. Директива 92/12/EEC передбачає можливість звільнення уповноваженого власника складу відправки поставки від обов'язку надання гарантій у випадках транспортування підакцизних мінеральних мастил у межах ЄС морськими перевезеннями аботрубопроводом.
Рух підакцизних товарів у режимі відстрочення сплати податку
Директива 92/12/EEC

 
 

Цікаве

Загрузка...