WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Порушення статутних правил несення прикордонної служби - Реферат

Порушення статутних правил несення прикордонної служби - Реферат


Реферат на тему
Порушення статутних правил несення прикордонної служби
Стаття ККУ 419:
1. Порушення статутних правил несення прикордонної служби особою, яка входить до складу наряду з охорони державного кордону України,- карається триманням у дисциплінарному батальйоні на строк до двох років або позбавленням волі на строк до трьох років.
2. Діяння, передбачене частиною першою цієї статті, що спричинило тяжкі наслідки,- карається позбавленням волі на строк від трьох до восьми років.
1. Об'єктом злочину є порядок несення прикордонної служби.
2. Об'єктивна сторона злочину передбачає дію або бездіяльність у вигляді порушення правил несення прикордонної служби. Порушеннями правил несення прикордонної служби можуть бути визнані: а) вчинення дій, що прямо забороняються військовослужбовцю, який перебуває в прикордонному наряді (відхилення від маршруту чи залишення місця несення служби, якщо це не пов'язано з надзвичайними обставинами, вживання алкогольних напоїв, сон на посту, розкладання багаття чи демаскування себе іншим способом, безпідставне застосування зброї, самостійне відключення сигналізаційних комплексів чи окремих їх ділянок, а також їх інформаційних табло або радіолокаційних станцій, відволікання від несення служби, давання згоди на перетинання державного кордону сторонніми особами тощо); б) невиконання або неналежне виконання дій, що забезпечують охорону державного кордону (неуважний огляд місцевості, невжиття заходів до затримання порушників державного кордону або залишення без належної охорони затриманих осіб, недотримання правил застосування зброї або правил маскування тощо).
Незаконне перетинання державного кордону військовослужбовцем, який входить до складу наряду по охороні державного кордону України, кваліфікується за сукупністю злочинів, передбачених ст. ст. 331 і 419, а незаконне надання службовою особою ПВ, яка входила до складу наряду по охороні державного кордону України, дозволу на перетинання державного кордону України - за ст. ст. 27 і 331, 419 і 423 (424).
3. Суб'єктом злочину є військовослужбовець, який входить до складу наряду з охорони державного кордону України. Таким нарядом визнається група озброєних прикордонників, що виконують наказ по охороні державного кордону України.
Початок і кінець перебування в складі такого наряду визначається моментом отримання наказу на охорону державного кордону і доповіддю про повернення з наряду.
У ПВ існують різні види нарядів ("Дозор", "Секрет", "Заслін", "Пост спостереження", "Тривожна група", "Розвідувально-пошукова група", "Пост технічного спостереження", "Рухливий прикордонний пост", наряд по сигналізації і зв'язку тощо), у т.ч. спеціальних нарядів на КПП (наряд по перевірці документів, по огляду транспортних засобів та вантажів, по супроводженню транспортних засобів, наряд біля трапа судна, наряд біля шлагбаума, "Дозор" тощо). Суб'єктом цього злочину може бути військовослужбовець, який входить до будь-якого із нарядів, завданням яких с охорона державного кордону,
Прикордонні наряди звичайно виділяються зі складу ПВ. Проте, законодавство України не виключає, що суб'єктом розглядуваного злочину може бути військовослужбовець ЗС, а якщо Головнокомандувачем Збройних Сил України буде прийнято відповідне рішення - то й представник іншого військового формування.
Особа, яка виконує обов'язки прикордонної служби, у т.ч. пов'язані з організацією несекнл прикордонної
служби, але не входить до складу наряду з охорони державного кордону: України (начальник застави та його заступники, начальник КПП, не є суб'єктом цього злочину. За певних обставин вчинене такими особами діяння, що посягає на встановлений порядок організації прикордонної служби, кваліфікується за ст. 423-426.
4. Суб'єктивна сторона злочину характеризується умислом або необережністю.
5. Тяжкі наслідки є кваліфікуючою ознакою злочину.
До тяжких наслідків належать, вторгнення на територію України озброєних формувань, вчинення ворожих дій Іноземними суднами шодо українського узбережжя, українських підводних та надводних об'єктів, напад їх на прикордонну заставу, на дипломатичне представництво України чи консульську установу України в іноземній державі, провезення значної партії зброї чи інших предметів контрабанди поза пунктами прикордонного контролю, загибель людей, заподіяння їм тяжких тілесних ушкоджень, якщо це не викликалось умовами необхідної оборони, затримання злочинця або крайньої необхідності, знищення чи пошкодження Інженерних споруд, інших важливих об'єктів державної власності тощо.
Закон України "Про державний кордон України" від 4 листопада 1591 р. (ст. ст.1і, 27),
Закон України "Про прикордонні війська України" від 4 листопада 1991р, (ст. ст. 1, 3, 6).
Положення про порядок застосування зброї, бойової техніка та спеціальних засобів під час охорони державного кордону і виключної (морської) економічної зони України. Затверджене постановою КМ № 789 від 2 червня 1998 р,
Положення про порядок охорони суверенних прав Україниу її виключній (морской) економічній зоні. Затверджене постановою КМ № 642 від 12 червня 1996р. (п. 1(),
Правила застосування зброї, бойової техніки, озброєння кораблів (катерів), літаків і вертольотів Прикордонних військ, спеціальних засобів та заходів фізичного впливу лід час охорони державного кордону та виключної (морської) економічної зони України. Затверджені наказом Голови Держкомкордону - командуючого ПВ №450 від 29 жовтня 1998р.
Інструкція про заходи щодо недопущення незаконного проникнення сторонніх осіб у портах України та іноземних портах на судка закордонного плавання, що плавають під Державним прапором України. Затверджена наказом Держкомкордону, Держрибгоспу№ 502/568/158 від29листопада 1999р.
Положення про зону прикордонного контролю. Затверджене наказом Держкомкордону№ 61 від 6 лютого 1998 р.
Інструкція про порядок пропуску через державний кордон України дипломатичних агентів, консульських посадових осіб і членів їх сімей та транспортних засобів з дипломатичноми номерам й. Затверджена наказом Держкомкордону № 252 від 28 травня 1999р.
Тимчасова настанова по охороні державного кордону України прикордонним нарядом Затверджена наказом Голови Держкомкордону № 0121 від 29 грудня 1993р.
Порадник з організації і здійснення прикордонного контролю. Затверджений наказом Голови Держкомкордону № 333 від 1 і серпня і1998 р.
Наказ Голови Дєржкоякордону від 15 вересня 2000 р. "Про апробацію проекту статуту Прикордонних військ з охороні! державного кордону України" (Статут з охорони державного кордону України (прикордонний наряд) (проекті; Статут Прикордонних військ з охорони державного кордону Україна. Частина І, Прикордонний загін, прикордонна комендатура. Частина II. Прикордонна застава (проект).
Список використаної літератури
1. Конституція України: Прийнята на п'ятій сесії Верховної Ради України 28 червня 1996 р. - К., 1996. - 111 с.
2. Кримінальнийкодекс України: Офіційний текст. - К.: Юрінком Інтер, 2001 р. - 240 с.
3. Коржанський М.Й. Науковий коментар Кримінального кодексу України. - К., Атіка, Академія, Ельга-Н, 2001.
4. Кримінальне право України. Особлива частина / За ред. М.І.Бажанова, В.В.Сташиса, В.Я.Тація. - Київ - Харків: Юрінком Інтер, 2003. - 496 с.
5. Кримінальне право України. Особлива частина./ За ред. М.І.Мельника, В.А.Клименка. - Київ: Юридична думка, 2004. - 656 с.
6. Кримінальне право України. Особлива частина / За редакцією М.І.Бажанова та ін. - Харків. Юрінком Інтер - Право, 2001.
7. Науково-практичний коментар Кримінального кодексу України від 5 квітня 2001 року / За ред.М.І. Мельника, М.І. Хавронюка. - К.: Каннон, А.С.К., 2001.
8. Науково-практичний коментар до Кримінального кодексу України. Під загальною редакцією Потебенька М.О., Гончаренка В.Г. - К.: "Форум", 2004., у 2-х ч. - Ч.2. - 984 с.

 
 

Цікаве

Загрузка...