WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Опір представникові влади, працівникові правоохоронного органу, члену громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону або - Реферат

Опір представникові влади, працівникові правоохоронного органу, члену громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону або - Реферат

працівника міліції при виконанні ним службових обов'язків, члена громадського формування з охорони громадського порядку чи військовослужбовця у зв'язку з їх участю в охороні громадського порядку або відмова, виражена у зухвалій формі, що свідчить про зневагу до осіб, які охороняють громадський порядок. Адміністративна відповідальність за вказані дії настає за відсутності застосування фізичної сили з боку винної особи. Опір, на відміну від злісної непокори, може полягати в таких, наприклад, діях, як спроба вирватися при затриманні, перешкоджання законному застосуванню сили, Ознаками опору є такі: а) він полягає в активних діях; б).дії винного полягають у застосуванні до потерпілого фізичної сили; в) .дії винного перешкоджають (протидіють) виконанню потерпілим своїх функцій, реалізації повноважень; г).дії винного вчинено під час виконання потерпілим своїх службових або громадських обов'язків
Вчинення злочину під час виконання представником влади, у т.ч. працівником правоохоронного органу, службових обов'язків означає, що .посягання має місце під час .реалізації ним наданих йому прав та виконання обов'язків, які передбачені відповідними нормативно-правовими актами, що регулюють діяльність представника .влади або органу, в якому він працює.
Член громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону та військовослужбовець можуть виступати потерпілими у складі злочину, що аналізується, лише під час виконання цими особами покладених на них обов'язків щодо охорони громадського порядку. Злочин матиме місце у разі опору цим особам як при виконанніпокладених на них обов'язків, так і при реалізації прав, наданих їм у зв'язку з виконанням їх завдань.
4. Суб'єкт злочину загальний.
5. Суб'єктивна сторона злочину характеризується прямим умислом.
6. Кваліфікований вид злочину (ч. З ст. 342) має місце при поєднанні опору з примушенням потерпілого шляхом насильства або погрози застосування такого насильства до виконання явно незаконних дій.
Під насильством у складі розглядуваного злочину розуміється будь-яке фізичне насильство - тілесні ушкодження, незаконне позбавлення волі, зв'язування або інші насильницькі дії. Заподіяння потерпілому при вчиненні опору тяжкого тілесного ушкодження або смерті потребує додаткової кваліфікації залежно від виду потерпілого, відповідно, за ч. ч. З або 4 ст. 345, ч. З ст. 350, ст. 348 чи п. 8 ч. 1 ст, 115. Якщо потерпілим від злочину, передбаченого ст. 342, є особа, зазначена у ч. 1 ст. 346, то заподіяння їй легких чи середньої тяжкості або тяжких тілесних ушкоджень, а так само нанесення побоїв чи вчинення інших насильницьких дій за наявності підстав слід кваліфікувати за ч. ч. 2 або 3 ст. 346. Поняттям погрози охоплюється залякування потерпілого будь-яким фізичним насильством.
АК (ст. ст. 87, 88).
Закон України "Про міліцію".від 20 грудня 1990р. (ст. ст. 2, 10, 11). Закон України "Про держаний кордон України від 4 листопада 1991 р.
Закон України "Про Прикордонні війська України" від 4 листопада 1991 р. (ст. &).
Закон України "Про прокуратуру" від 5листопада 1991 р. (ст.ст.ст. 5,17,20, 561.
Закон України "Про внутрішні війська Міністерства внутрішніх справ України" лід 26 березня 1992 р. (ст. ст. 1, 2),
Закон України "Про Службу безпеки України" від 25 березня 1992 р.
Закон України "Про об'єднання громадян" від 16 червня 1992 р.
Закон України "Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні" від 26 січи" 1993 р. (ст. ст.: 9, 16).
Закон України "Про Антимонопольний комітет" від 26листопада 1993р.
Закон України "Про державний захист працівників суду і правоохоронних органі" від 23 грудня 1993 р. (ст. ст. 1, 2).
Закон України "Про державну податкову службу в Україні" в редакції від 24 грудня 1993 р.
Закон України "Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону" від 22 червня 2000 р.
Положення про Державний департамент з питань виконання покарань. Затверджене указом Президента України від 31 липня 1998 р.
Тимчасовий порядок ведення рибного господарства і здійснення рибальства. Затверджений постановою КМ від 28 вересняи!996р. (п. 38).
Постанова ПВС №12 від 7 жовтня 1994р. "Про судову практику в справах про хабарництво" (п. п. 2, 5).
Список використаної літератури
1. Конституція України: Прийнята на п'ятій сесії Верховної Ради України 28 червня 1996 р. - К., 1996. - 111 с.
2. Кримінальний кодекс України: Офіційний текст. - К.: Юрінком Інтер, 2001 р. - 240 с.
3. Коржанський М.Й. Науковий коментар Кримінального кодексу України. - К., Атіка, Академія, Ельга-Н, 2001.
4. Кримінальне право України. Особлива частина / За ред. М.І.Бажанова, В.В.Сташиса, В.Я.Тація. - Київ - Харків: Юрінком Інтер, 2003. - 496 с.
5. Кримінальне право України. Особлива частина./ За ред. М.І.Мельника, В.А.Клименка. - Київ: Юридична думка, 2004. - 656 с.
6. Кримінальне право України. Особлива частина / За редакцією М.І.Бажанова та ін. - Харків. Юрінком Інтер - Право, 2001.
7. Науково-практичний коментар Кримінального кодексу України від 5 квітня 2001 року / За ред.М.І. Мельника, М.І. Хавронюка. - К.: Каннон, А.С.К., 2001.
8. Науково-практичний коментар до Кримінального кодексу України. Під загальною редакцією Потебенька М.О., Гончаренка В.Г. - К.: "Форум", 2004., у 2-х ч. - Ч.2. - 984 с.

 
 

Цікаве

Загрузка...