WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Порядок реєстрації актів громадського стану. - Реферат

Порядок реєстрації актів громадського стану. - Реферат

скасування раніше винесеного рішення про встановлення батьківства, а також судового рішення, що набрало законної сили, про анулювання запису акта про встановлення батьківства, про визнання запису недійсним орган реєстрації актів громадянського стану перекреслює його по діагоналі. При цьому на лицьовій стороні запису зверху зазначається: "Запис анульовано" і робиться відмітка в графі 18 запису акта про народження, де вказується, коли і яким судом постановлено рішення. Про анулювання актового запису повідомляється відповідний архів реєстрації актів громадянського стану, який в такому ж порядку провадить анулювання другого примірника цього запису. Про анулювання запису акта про встановлення батьківства в десятиденний строк повідомляється відділ реєстрації актів громадянського стану за місцем знаходження актового запису про народження дитини, який в той же строк повинен зробити відповідну відмітку, поновивши в актовому запису первинні відомості (змінюється прізвище дитини, якщо воно було змінено у зв'язку з встановленням батьківства, а також по батькові і відомості про батька). Про зроблену відмітку повідомляється обласний архів реєстрації актів громадянського стану за місцем знаходження другого примірника актового запису про народження.
При анулюванні запису акта про встановлення батьківства орган реєстрації актів громадянського стану видає матері дитини довідку для пред'явлення до відділу соціального захисту населення для одержання відповідної допомоги. У вказаних випадках особі, раніше записаній батьком дитини, повторне свідоцтво про народження цієї дитини не видається.
4.РЕЄСТРАЦІЯ НАРОДЖЕННЯ
Реєстрація народження провадиться за місцем народження дитини або за місцем проживання її батьків чи одного з них, а в разі хвороби, смерті батьків або неможливості для них з інших причин зареєструвати народження - за заявою родичів, інших осіб або адміністрації лікувального закладу, в якому перебувала мати під час народження дитини. Коли батьки дитини не перебувають у шлюбі між собою, народження дитини може бути зареєстроване за місцем проживання особи, яка визнає себе батьком дитини, якщо одночасно з заявою про реєстрацію народження вона подасть заяву про встановлення батьківства.
Заява про реєстрацію народження дитини повинна бути подана не пізніше трьох місяців з дня народження дитини, а при народженні мертвої дитини - не пізніше трьох діб. Якщо заява про реєстрацію народження надійшла після закінчення року з дня народження дитини і по досягненні нею 16 років, реєстрація народження провадиться відділом реєстрації актів громадянського стану за місцем проживання дитини у книзі реєстрації поновлених записів актів про народження на загальних підставах, як первинна, але після порядкового номера зазначається: "Реєстрація з пропуском строку". В цих випадках подаються довідка лікувального закладу про народження, а також довідка з місця проживання дитини.
Якщо реєстрація народження дитини провадиться за місцем проживання батьків чи одного з них, місцем народження дитини в запису акта вказується місце проживання батьків (чи одного з них), а при реєстрації народження дитини за місцем її народження - фактичне місце народження, що повинно бути роз'яснено особам, які прийшли реєструвати народження дитини. Якщо батьки чи один з них не досягли 18-річного віку, народження дитини реєструється в звичайному порядку. Згода батьків (опікунів) неповнолітніх батька або матері на реєстрацію народження дитини при цьому не потрібна.
Реєстрація народження дитини за бажанням батьків провадиться в урочистій обстановці.
Реєстрація народження провадиться при пред'явленні: а) довідки лікувального закладу про народження дитини. У виняткових випадках, при народженні дитини вдома без подання медичної допомоги, факт і час народження повинні бути підтверджені підписами двох свідків у графі "Документи, що підтверджують факт народження дитини" із зазначенням прізвища, імені, по батькові та місця проживання свідків; б) документів, що посвідчують особу батьків (одного з батьків); в) документа, який є підставою для внесення відомостей про батька дитини (свідоцтво про одруження, заява матері, спільна заява матері та батька або рішення суду про встановлення батьківства). При відсутності свідоцтва про одруження підтвердженням зареєстрованого шлюбу може бути відмітка про реєстрацію шлюбу в паспортах матері та батька дитини.
Якщо в медичній довідці про народження дитини вказане дошлюбне прізвище матері, а паспорт на момент реєстрації народження вже одержаний нею на прізвище, присвоєне їй при реєстрації шлюбу, заявником в обов'язковому порядку повинно бути подано свідоцтво про одруження, яке підтверджує, що дана медична довідка видана жінці, паспорт якої пред'явлений до органу реєстрації актів громадянського стану. Якщо жінці під час реєстрації шлюбу було присвоєно прізвище чоловіка, однак паспорт на нове прізвище вона не обміняла і в медичній довідці про народження дитини також вказане дошлюбне прізвище матері, заявник в обов'язковому порядку також повинен подати свідоцтво про одруження.
У разі народження дитини поза лікувальним закладом і без подання медичної допомоги при пологах народження може бути зареєстроване на підставі показань свідків. У таких випадках факт народження підтверджується підписами одного або двох свідків у графі "Документи, що підтверджують факт народження дитини" із зазначенням прізвища, імені, по батькові та місця проживання свідків. Ці дані наводяться на підставі документів, що посвідчують особу свідків. При неможливості явки свідка (свідків) справжність його підпису під письмовим підтвердженням факту народження дитини у даної жінки повинна бути засвідчена керівником відділу реєстрації актів громадянського стану за місцем його проживання; військовослужбовців - командиром відповідної військової частини; громадян України, які перебувають під час плавання на морських суднах або суднах внутрішнього плавання, що плавають під прапором України, - капітанами цих суден; громадян, які перебувають у розвідувальних, арктичних та інших подібних експедиціях, - начальниками цих експедицій; громадян, які перебувають на лікуванні в стаціонарних лікувально-профілактичних закладах, - адміністрацією цих закладів.
Якщо дитина народилася під час перебування матері на морському, річковому або повітряному судні або в поїзді, капітан (командир судна, начальник поїзда) за участю двох свідків і лікаря або фельдшера (якщо лікар або фельдшер є на судні, в поїзді) може скласти акт про народження дитини. Цей акт подається до органу реєстрації актів громадянського стану, що реєструє народження, замість медичної довідки про народження.
Якщо реєстрація народження провадиться не батьками, а іншою

 
 

Цікаве

Загрузка...