WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Порядок реєстрації актів громадського стану. - Реферат

Порядок реєстрації актів громадського стану. - Реферат

той, що з'явився, вправі одержати у відділі реєстрації актів громадянського стану, що зареєстрував розірвання шлюбу, свідоцтво про розірвання шлюбу.
Якщо один з подружжя був визнаний у встановленому законом порядку безвісно відсутнім і з цієї підстави шлюб з ним було розірвано, в разі його з'явлення і скасування рішення суду про визнання цієї особи безвісно відсутньою шлюб може бути поновлений органом реєстрації актів громадянського стану за спільною заявою подружжя. Анулювання запису акта про розірвання шлюбу провадиться органом реєстрації актів громадянського стану, в якому знаходиться цей запис. Шлюб не може бути поновлений, якщо другий з подружжя особи, визнаної безвісно відсутньою, вступив у новий шлюб. У цьому разі той з подружжя, що з'явився, вправі одержати свідоцтво про розірвання шлюбу у відділі реєстрації актів громадянського стану, що зареєстрував розірвання шлюбу. При цьому запис акта про розірвання шлюбу доповнюється відомостями, яких не вистачає.
3.РЕЄСТРАЦІЯ ВСТАНОВЛЕННЯ БАТЬКІВСТВА
Реєстрація встановлення батьківства провадиться в органах реєстрації актів громадянського стану за місцем проживання одного з батьків, як і у випадках одруження, або за місцем постановлення рішення суду про встановлення батьківства.
Реєстрація встановлення батьківства провадиться на підставі спільної заяви батьків або рішення суду про встановлення факту батьківства і факту визнання батьківства; в разі смерті матері, визнання матері недієздатною, позбавлення її батьківських прав чи неможливості встановити місце її проживання - за заявою батька дитини.
Реєстрація встановлення батьківства по довіреності або через представника не допускається.
Якщо один з батьків з поважних причин не може особисто з'явитись до органу реєстрації актів громадянського стану для реєстрації встановлення батьківства, його підпис на заяві повинен бути засвідчений у належному порядку (органом реєстрації актів громадянського стану, командуванням військової частини, адміністрацією місця позбавлення волі, начальником геологічної експедиції, головним лікарем лікарні, госпіталю). Відповідно до закону реєстрація встановлення батьківства щодо осіб, які досягли на день подання заяви повноліття, допускається лише за їх згодою. У цих випадках до заяви батьків обов'язково додається письмова згода повнолітнього на встановлення батьківства. Така згода може бути виражена в окремій заяві цієї особи або в її підпису під спільною заявою батьків ). Одночасно повнолітній зазначає, чи бажає він прийняти прізвище батька чи хоче залишитися на прізвищі матері. Про це робиться відповідна відмітка в графі 19 запису акта про встановлення батьківства.
До заяви про реєстрацію встановлення батьківства додається свідоцтво про народження дитини. У тих випадках, коли реєстрація встановлення батьківства провадиться одночасно з реєстрацією народження дитини, свідоцтво про народження дитини не додається. Якщо запис акта про народження знаходиться в іншому органі реєстрації актів громадянського стану, його копія повинна бути витребувана у триденний строк для уточнення зазначених відомостей і додана до заяви. В цьому разі заява реєструється в журналі в день її надходження в звичайному порядку, а встановлення батьківства провадиться в присутності заявників негайно при одержанні копії актового запису про народження.
Реєстрація встановлення батьківства провадиться незалежно від того, чи перебуває батько дитини в шлюбі, тому згода його дружини на реєстрацію встановлення батьківства не потрібна. У тому разі, коли в актовому запису про народження дитини батьком вказаний чоловік заявниці або інша особа (за винятком випадків, передбачених статтею 55 Кодексу про шлюб та сім'ю України ( 2006-07 ), в реєстрації встановлення батьківства має бути відмовлено до вирішення судом питання про виключення відомостей про батька з запису акта про народження дитини.
Не допускається встановлення батьківства за заявою особи, визнаної в судовому порядку недієздатною внаслідок душевної хвороби або недоумства, а також за заявою опікуна цієї недієздатної особи.
В рішенні суду про встановлення батьківства обов'язково повинні міститись такі відомості про батька дитини: прізвище, ім'я, по батькові, число, місяць, рік і місце народження, а також його національність, місце постійного проживання і роботи.
При складанні запису акта про встановлення батьківства відомості про батька наводяться відповідно до рішення суду. Якщо у судовому рішенні відсутні відомості про національність та громадянство батька, графи запису акта "Національність" і "Громадянство" заповнюються згідно з графами N 14 і N 15 запису акта про народження. Про це робиться відмітка у графі 18 запису акта про встановлення батьківства. Місце постійного проживання вказується зі слів заявника. Надалі зміни запису про національність батька дитини можливі лише у порядку, встановленому Положенням про порядок зміни, поновлення, анулювання записів актів громадянського стану, порядок і строки зберігання актових книг.
У разі встановлення батьківства, якщо батьки уклали шлюб після народження дитини і при реєстрації шлюбу мати прийняла прізвище чоловіка, в запису акта про народження дитини провадиться виправлення прізвища матері. Раніше видане свідоцтво про народження відбирається і знищується в порядку, передбаченому Інструкцією по обліку, зберіганню і витрачанню бланків свідоцтв про реєстрацію актів громадянського стану в Україні.
Виправлення прізвища матері, а в необхідних випадках і дитини в запису акта про народження дитини у випадках, якщо батьки дитини вступили в шлюб до або після встановлення батьківства і при укладенні шлюбу мати прийняла прізвище чоловіка, провадиться без складання висновку. Підставою для внесення виправлення є запис акта про одруження.
У випадках встановлення батьківства і внесення відомостей про батька в запис акта про народження дитини, в якому раніше було зазначено про видачу матері довідки до органів соціального захисту населення для одержання допомоги, відділ реєстрації актів громадянського стану, який вносить зміни, зобов'язаний повідомити про це органи соціального захисту населення за місцем проживання матері дитини. Такі повідомлення надсилаються у тих випадках, коли дитина не досягла 16-річного віку.
На підставі реєстрації встановлення батьківства за бажанням особи, яка визнає себе батьком дитини, в документ, що посвідчує особу (паспорт заявника), органи реєстрації актів громадянського стану вносять відомості про дитину.
Запис акта про встановлення батьківства в разі скасування рішення суду про встановлення батьківства анулюється органом реєстрації актів громадянського стану. При одержанні копії ухвали суду про

 
 

Цікаве

Загрузка...