WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Представництва іноземних суб'єктів господарської діяльності - Реферат

Представництва іноземних суб'єктів господарської діяльності - Реферат

видане МЗЕЗторгом України, є підставою для:
1) звернення в органи УВІР МВС України для реєстрації паспортів та отримання віз іноземними співробітниками представництв, а також у Міністерство праці України за дозволом на працевлаштування в Україні іноземних співробітників представництва на період його функціонування;
2) відкриття поточних рахунків у банках України;
3) безмитного провезення майна та устаткування, які тимчасово ввозяться на територію України і необхідні для обладнання офісу та функціонування представництва;
4) реєстрації та отримання в органах ДАІ МВС України відповідних номерних знаків для автомобільного транспорту, що є власністю представництва.
Зазначена Інструкція передбачає також реєстрацію представництв, раніше акредитованих Торгово-промисловою палатою України, після закінчення терміну їхньої акредитації. Не-зареєстровані представництва не мають права здійснювати діяльність в Україні.
Так, діяльність представництва "PAREX BANK" (м. Рига), яке пропонувало послуги щодо взаєморозрахунюв під час купівлі-продажу національних валют, консультації з питань відкриття рахунків у закордонних банках, придбання офшорних компаній, а також представництва "BANKAS SNORAS" (м. Вільнюс), яке пропонувало відкриття рахунків для банків та офшорних компаній, була незаконною, оскільки вони не були зареєстровані Національним банком України1.
Особливості реєстрації представництв іноземних юридичних осіб можуть регулюватися окремими нормативно-правовими актами, як, наприклад, постановою Кабінету Міністрів України від 17 листопада 1997 р. "Про державну реєстрацію друкованих засобів масової інформації, інформаційних агентств та розміри реєстраційних зборів".
Представництво суб'єкта господарської діяльності не є юридичною особою і не займається самостійно комерційною діяльністю. У всіх випадках воно діє від імені та за дорученням іноземного суб'єкта господарської діяльності, зазначеного у свідоцтві про реєстрацію, може здійснювати функції, пов'язані з виконанням представницьких послуг тільки в інтересах цього іноземного суб'єкта. Наприклад, представництво іноземного суб'єкта господарської діяльності письмово звертається до державної податкової адміністрації, де суб'єкт стоїть на обліку як платник податків, за отриманням довідки про опла-ту іноземним суб'єктом продукції українського походження під час здійснення кожної господарської операції.
Усі функції представництво виконує згідно з чинним законодавством України, Так, представництва іноземних інформаційних агентств в Україні здійснюють свою діяльність (наприклад, розповсюджують свою продукцію) відповідно до Закону України "Про інформацію" від 2 жовтня 1992 р., "Про інформаційні агентства" від 28 лютого 1995 p. , інших актів та міжнародних договорів, визнаних нашою державою.
Оподаткування представництв здійснюється на основі Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" від 28 грудня 1994 р. та Правил застосування Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств", затверджених постановою Верховної Ради України від 27 червня 1995 р. Для здійснення оподаткування постійне представництво протягом місяця від дня його державної реєстрації повинно стати на облік у державній податковій інспекції за його місцезнаходженням. За місяць до завершення діяльності представництво письмово повідомляє про це державну податкову інспекцію. Остання видає представництву свідоцтво про взяття його на облік. Вона ж веде облік зареєстрованих постійних представництв. Інформація про взяття на облік повідомляється Головній державній податковій інспекції. У випадку, якщо постійне представництво іноземного суб'єкта господарювання не стало на облік у державній податковій інспекції, воно вважається таким, що ухиляється від оподаткування, а одержаний прибуток вважається прихованим від оподаткування.
Діяльність представництва іноземного суб'єкта господарської діяльності припиняється у разі:
ліквідації іноземного суб'єкта господарської діяльності, який має своє представництво в Україні;
припинення дії угоди з іноземною державою, якщо представництво відкрите на підставі такої угоди і це прямо передбачено її положеннями;
винесення іноземним суб'єктом господарської діяльності, який відкрив представництво, рішення про це;
невиконання іноземним суб'єктом господарювання або представництвом положень вказаної Інструкції та/або вимог чинного законодавства України (в судовому порядку).
У разі припинення діяльності представництва іноземного суб'єкта господарської діяльності МЗЕЗторг України виносить рішення про скасування запису в Реєстрі представництв та вилучення свідоцтва про реєстрацію, про що повідомляється через засоби масової інформації.
У 1996 р. у Києві відбулося створення рекламного агентства "Provid/BBDO Ukraine", яке стало фактичним представником міжнародної рекламної корпорації "BBDO Wordwide" в Україні Того ж року в Києві відбулося офіційне відкриття офісу американського агентства "Leo Bumett". Засноване американцем Лео Бернеттом ще 1935 p., це рекламне агентство має 72 представництва у 53 країнах світу, в т. ч. у Східній Європі: Україні, Росії, Чехії, Польщі, Угорщині. В Україні "Leo Burnett" працює на свого найбільшого клієнта - велику тютюнову компанію "Philip Morris", здійснює рекламу "Ргосіег & Gamble" та "Reebok"'.
Представниіупва суб'єктів господарювання України, які відкриваються за кордоном, здійснюють свою діяльність на підставах, визначених чинним законодавством країни, де вона відбувається, або міждержавними договорами, укладеними між Україною та цією державою.

 
 

Цікаве

Загрузка...