WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Органи внутрішніх справ України - Реферат

Органи внутрішніх справ України - Реферат


Реферат на тему
Органи внутрішніх справ України
План.
Вступ
1. Поняття та система органів внутрішніх справ.
2.Міліція України.
3.Поняття та ознаки міліції.
4.Структура міліції.
5.Основні засади діяльності міліції.
6. Обов'язки та права міліції.
Висновки
Література
Напрямки правоохоронної діяльності є відображенням внутрішньої політики держави. Органи внутрішніх справ - один з правоохоронних органів держави, діяльність якого досить різнобічна. Вона здійснюється одночасно на трьох рівнях і спрямована на захист прав і свобод громадян, інтересів суспільства, боротьбу із злочинністю, охорону громадського порядку й забезпечення громадської безпеки. Ця діяльність здійснюється від імені держави. Держава, як і суспільство, зацікавлена в громадському спокої, впорядкованості внутрішніх державних відносин, в забезпеченні особистої безпеки громадян, захисті їх прав, свобод та законних інтересів.
"Безпека" згідно етимології цього слова означає відсутність будь - яких загроз особі, суспільству та державі. В механізмі забезпечення особистої безпеки громадян важлива роль належить державі та її органам. І в цій системі важливе значення мають органи внутрішніх справ.
1.Поняття та система органів внутрішніх справ України.
Органи внутрішніх справ - це правозахисні органи державної виконавчої влади, які приймають участь у здійсненні внутрішніх та зовнішніх функцій держави, спрямованих на забезпечення законності та правопорядку, захист від протиправних посягань життя, здоров'я, прав та свобод громадян, власності, природного середовища, інтересів суспільства та держави.
Основні завдання органів внутрішніх справ:
Забезпечення особистої безпеки громадян, захист їх прав, свобод та законних інтересів.
Реалізація державної політики боротьби із злочинністю. З цією метою здійснюються профілактичні та оперативно - розшукові заходи щодо запобігання, виявлення, припинення та розкриття злочинів.
Профілактика правопорушень. МВС та його підрозділи на місцях вносять до центральних та місцевих органів державної виконавчої влади, підприємств, установ та організацій подання про необхідність усунення причин та умов, що сприяють вчиненню правопорушень, організовують серед населення роз'яснювальну роботу з питань охорони громадського порядку й боротьби із злочинністю.
Охорона та забезпечення громадського порядку. Органи внутрішніх справ мають відповідні повноваження у сфері забезпечення охорони правопорядку на вулицях, майданах, у парках, скверах та інших громадських місцях; у сфері здійснення контролю за виконання правил перебування в Україні іноземців та осіб без громадянства.
Виявлення та розслідування злочинів.
Охорона прав та законних інтересів громадян, підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності.
Дуже часто органи внутрішніх справ взаємодіють з іншими органами державної влади (прокуратурою, судами, органами Міністерства оборони України, СБУ) і надають їм сприяння у здійсненні їх завдань.
Система органів внутрішніх справ України.
Органи внутрішніх справ здійснюють свою діяльність одночасно на трьох рівнях: центральному, регіональному та місцевому
Міністерство внутрішніх справ України - центральний орган управління. Основні завдання МВД України закріплені Положенням про Міністерство внутрішніх справ України, затвердженим розпорядженням Президента України від 7 жовтня 1992 року за № 157/92- рп. Цей орган керується міністром, який назначається на посаду згідно з Конституцією України.
До регіональних органів внутрішніх справ належать головні управління, управління Міністерства внутрішніх справ України в Автономній Республіці Крим, областях, городах Києві та Севастополі, управління, відділи МВД України на транспорті.
Місцеві органи внутрішніх справ - це міські, районні управління, підрозділи міліції на місцях. Їм належить провідна роль у охороні громадського порядку, боротьбі із злочинністю, оскільки безпосередньо вони своїми силами й засобами забезпечують порядок у громадських місцях, запобігають правопорушенням і припиняють їх.
Структура міських і районних відділів внутрішніх справ відповідає їхнім основним функціям. Її визначено штатними розписами, в яких дається найменування посад, чисельність і посадові оклади. Міністерство внутрішніх справ в межах штатної чисельності та фонду заробітної плати затверджує штати відповідних органів внутрішніх справ.
Керують міськими, районними відділами начальники, яких призначають на посаду наказом начальника УВС (ГУВС) за узгодженням з МВС України.
До складу відділів (управлінь) місцевих органів внутрішніх справ входять: штаб, відділ карного розшуку, відділ служби по боротьбі з економічною злочинністю, слідчій підрозділ, підрозділ державної автомобільної інспекції, паспортна служба, інспекція виправних робіт, служба дільничних інспекторів міліції.
Указом Президента України від 22.01.2001 року на базі підрозділів дорожньо - патрульної служби Державної автомобільної інспекції України, патрульно - постової служби та служби дільничних інспекторів міліції органи місцевого самоврядування за спільним поданням місцевих державних адміністрацій і виконавчих органів сільських, селищних, міських рад, погоджених з МВС України, утворюють місцеву міліцію, підрозділи якої входять до складу управлінь (відділів) внутрішніх справ. Але ще не достатньо вирішені питання, пов'язані із закріпленням правового статусу місцевої міліції, визначенням її місця та ролі в системі органів внутрішніх справ і правоохоронних органів в цілому, регулюванням порядку й організації її функціонування, фінансового та матеріально - технічного забезпечення.
2.Міліція України
1. Поняття та основні ознаки міліції.
Згідно зі ст. 1 Закону України "Про міліцію" від 20.12.1990 р.,
міліція - це державний озброєний орган виконавчої влади, який захищає життя, здоров'я, права та свободи громадян, власність, інтереси суспільства та держави від протиправних посягань.
2. Ознаки міліції:
Міліція - це державний орган, який є частиною державного апарату та наділений державно - владними повноваженнями. Міліція виходячи з принципу розподілу влади на три гілки, відноситься до системи органів виконавчої влади.
Міліція - озброєний орган. Працівники міліції отримують зброю, яку можуть використовувати тільки в виключних випадках, для забезпечення виконання службового обов'язку по захисту інтересів держави, прав і свобод громадян, охороні правопорядку та власності від протиправних посягань. Випадки, при яких допускається застосування зброї, передбачені у ст. 15 Закону України "Про міліцію".
Основна ціль діяльності міліції - захист від протиправних посягань життя, здоров'я, прав та свобод громадян, власності, інтересів держави та суспільства.
3. Основні засади діяльності міліції.
Засади діяльності міліції - це основні ідеї, положення, закріплені у

 
 

Цікаве

Загрузка...