WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Швейцарія та організована злочинність: еволюція від політики замовчування до активної протидії - Реферат

Швейцарія та організована злочинність: еволюція від політики замовчування до активної протидії - Реферат

активна протидія їм з боку швейцарських правоохоронних органів. Крім того, відзначалася наростаюча діяльність ОЗ з країн-спадкоємців Радянського Союзу, а також слабке бажання урядів цих країн (особливо Росії) співпрацювати із Швейцарією щодо протидії. Важливо відзначити, що швейцарське міністерство поліції ОЗ з території СНД виділило в окремий підрозділ [13]. У цьому підрозділі дається цікава оцінка розвитку ОЗ та території колишнього СРСР (особливо в Росії) й підкреслюється слабке бажання швейцарських банківських та правоохоронних органів накладати штрафні санкції на операції з ВГ східноєвропейців (особливо - росіян). Якщо ж це і траплялося, то лише під тиском інших держав (головним чином - США).
Швейцарці все більше приділяють увагу аналізу процесів у Східній Європі в цілому та розвитку східноєвропейської ОЗ зокрема. Так, вони відносять до особливостей східноєвропейського типу організованої злочинності, починаючи з 1990-ого року, активну участь у розкраданні державного майна та майна підприємств [14]. Крім того, Східна Європа переживає, за їх оцінками, й усі ті процеси з ОЗ, що притаманні ОЗ у всесвітньому масштабі, а саме [14, с. 36]:
1. Зростання брутальності та готовності до використання насилля;
2. Технізацію та професіоналізацію;
3. Зростання корупції на всіх рівнях;
4. Міжнародну кооперацію та розподіл праці структур ОЗ.
На сьогодні правоохоронці майже всіх країн світу зайняті проблемою пошуку засобів протидії, особливо німецькомовні країни-Швейцарія та Німеччина, що зробили принаймні успішний ривок у теоретичних можливостях боротьби. До цих заходів відносяться нові концепції запобігання злочинам на рівні ОЗ [14, с. 9]:
а) специфічні запобіжні заходи залежно від виду злочину (сюди відносяться, перш за все, технічні та організаційні заходи при крадіжках автомобілів, рекеті та корупційних процесах);
б) загальне покращання методів покарання злочину.
Швейцарські, так само як і австрійські фахівці, дотримуються нині думки, що східноєвропейська ОЗ ще не на повну потужність розгорнула свою діяльність у цих країнах, що пов'язується, перш за все, зі ставленням цих злочинців до вказаних альпійських країн: на думку експертів, представники ОЗ більш схильні використовувати Швейцарію та Австрію як місце для збереження їх капіталів та регіон для відпочинку [15]. Суми, які були вивезені з Східної Європи після краху соціалізму, оцінюються від 150 до 300 млрд дол. США. Вони зберігаються переважно в швейцарських банках, де їх встановлено не менш 10 млрд дол. США [15].
Зростає й наукове забезпечення боротьби із (Т) ОЗ. Серед швейцарських фахівців проблеми виділяється професор Базельського університету доктор юридичних наук Марк Пієт [16]. Проблематиці присвячуються науково-практичні конференції. Так, у червні 2003 року у швейцарській столиці м. Берні відбулася конференція з проблеми міжнародного тероризму і ТОЗ. Вона була організована дочірнею фірмою "Сіменс" у Швейцарії. Тож недивно, що на конференції йшлося, перш за все, про нові програми цієї фірми для боротьби із ТОЗ ("Financial Investigations Tools") [17].
Серед швейцарських організацій високий рівень аналітичних розробок має "Спілка політики охорони безпеки та військової науки" ("Verein Sicherheitspolitik und Wehrwissenschaft"), з місцем розташування у Цюріху, її розробки можна знайти і в Інтернет [18].
Необхідно відзначити й успішні інформативні акції поліції, коли через Інтернет повідомляється про вчинення злочинів, в тому числі -і про (Т) ОЗ. Через Інтернет інформується також населення та усі зацікавлені про діяльність органів по боротьбі із ТОЗ, особливо із ВГ. Там же знаходиться й річний звіт про діяльність органів за 2002 рік (це, до речі, перший своєрідний звіт), в якому викладається докладно не лише структура, форми й методи роботи органів, їх правова основа, але й подається аналіз ТОЗ.
На превеликий жаль, мало хто в Швейцарії усвідомлює, що новий поділ Європи, тобто відбудова нової "залізної завіси" на Сході континенту, коли цілі країни і народи відрізаються під сучасного світу і віддаються на розірвання посткомуністичній бюрократії та ОЗ, не береться до уваги [19]. Одним із небагатьох голосів, що попереджують про небезпеку нового поділу Європи й загрозу від закривання очей на панування "мафіозного капіталізму" в Східній Європі, є церкви та церковні установи [20].
Необхідно констатувати, що усвідомлення небезпеки від (Т) ОЗ пережило у швейцарському суспільстві за останнє десятиліття значну еволюцію. Проблема ОЗ стала сприйматися як реальна і значна загроза країні. Проте, сила інертності, бажання поставити свої національні егоїстичні інтереси вище за потреби світової співдружності в цілому та європейських країн зокрема стримують практичні дії та їх теоретичний й практичний аналіз. Боротьба органів охорони правопорядку та безпеки Швейцарії знаходиться під тиском цих обставин й переживає відповідні зміни.
Список використаних джерел
1. USIS. Grobe Soll-Varianten, Sofortmassnahmen. - S. II.
2. Ibid. - S. 67 f.
3. Bundesamt ftir Polizeiwesen. Kriminalpolizeiliche Zentralstellen. Szene Schweiz. Drogen, Falschgeld, Menschenhandel, Organisierte Kriminalitat. Lagebericht 1999. - S. 69 f.; Petra Y. Barthelmess. Transnationale Organisierte Kriminalitat. - S. 49 f.
4. Claudia Besozzi. Bestehende Bedrohung oder bestehende Mythisierung? Eine Erwiderung zu Sobotkiewicz, Klopfstein und Albrecht, in: Organisierte Kriminalitat - oder gesellschaftliche Desorganisation? - S. 161 -162.
5. Petra Y. Barthelmess. Transnationale Organisierte Kriminalitat. - S. 50.
6. Szene Schweiz. Lagebericht 2000. - S. 79 f.
7. URLhttp://www.nzz.ch/2003/07/04/il/page-newzzDHPUOOX7-12.html.
8. URL http:// www.ejpd.admin.ch/d/dossiers/isi/index.htm.
9. Polizeihilfe fur Osteuropa.
10. EJPD. Staatsschutzbericht, 1997; Bern, 1998; URL http:// www.nzz.ch.
11. Richard Morva. Sicherheitspolitische Herausforderung "Organisierte Kriminalitat", in: Sicherheitspolitik (http:/www.sicherheitspolitik.ch). - № 4. - Juli 2002.-S.17-18.
12. URL http:// www.unipublic.unizh.ch/campus/uni-news/2002/0314.
13. BAP veroffentlicht Lagebericht uber "Organisierte Kriminalitat", 1999, in: http://www.internet.bap.admin.ch/d/archiv/berichte/i_index.htm- Ilk.
14. Ulrich Sieber. Zusammenfassung und Ausblick: Gefahren und Preventionsmoglichkeiten im Bereich der internationalen Organisierten Kriminalitat; in: Ders. (Hrsg.). Internationale Organisierte Kriminalitat. - Munchen, 1996. - S. 3; http//www.ju-ramuenchen.de/eimichtungenAs/sieber/article/iuscrmiinale/ius_criminale.
15. /zttp://www.ipa.at/ipaplus/ostmafia.htm.
16. Mark Pieth (ed.). Levelling the Playing Field. A Critical Analysis of th Anti-Money Laundering systems in Singapore, Switzerland, the United Kingdom and the United Stetes of America. - Manus, 2002 (ders.: http://www.unibas.ch/ius/pieth/ mp-pub.htm); Ders. Bedingte Freiheit. Disziplinierung zwischen Gnade und Kontrolle; Basel und Frankfurt, 2001; Ders/Eigen (hrsg.). Korruption im internationalen Geschaftsverkehr. Bestandsaufhahme, Bekampfung, Prevention, Basel und Frankfurt, 1999; Mark Pieth. Die Bekampfung der GeldwSscherei - Modellfall Schweiz, Basel undFrankfurt,1992.
17. Allgemeine Schweizerische Militarzeitschrift. - № 6. - 2003. - S. 1 - 2; http://www.asmz.ch/hefte/artikel.php? print=&artikel=456.
18. /zftp://www.Chinfo.ch/vsww.
19. Нові закони Швейцарії та їх трактовка з обмеження доступу в країну громадян з не ЄС-держав: http://www.gwg.admin.ch/; http://www.gwg.adrnin.ch/.
20. Attp://www.jesus.ch/www/index.

 
 

Цікаве

Загрузка...