WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Швейцарія та організована злочинність: еволюція від політики замовчування до активної протидії - Реферат

Швейцарія та організована злочинність: еволюція від політики замовчування до активної протидії - Реферат


Реферат на тему:
Швейцарія та організована злочинність: еволюція від політики замовчування до активної протидії
Незважаючи на досягнення у законодавстві про боротьбу з корупцією, Швейцарія зберігала певні структурні проблеми і в 90-их роках XX століття, й на початку XXI століття. Як повідомляв вищезгадуваний ПСВБШ, федеративна структура швейцарської конфедерації приховує в собі значні перешкоди у досягненні належної внутрішньої безпеки держави [1]. Це і недивно, адже в маленькій альпійській країні відсутні єдині правові основи у самих різноманітних галузях: конституційному праві, законі про поліцію, порядку кримінального переслідування і т.ін. На сьогодні у Швейцарії діють, наприклад, в цілому 29 різноманітних статутів про ведення кримінальних справ. І, принаймні, до 2007 року стан речей не зміниться [2]. Співпраця між кантонами також знаходиться на низькому рівні. Єдина статистика злочинів відсутня, а статистики кантонів вражають неодноманітністю. Матеріальна база та відповідні знання так само не завжди наявні належним чином. Застарілий, якщо не провінційний характер підходу до вирішення проблем, просто вражає. В результаті непоодинокими є випадки, коли один кантон залишається віч-на-віч із цілим закордоном або однією з ТОЗ-угруповань [3].
Сила партикулярних традицій в Швейцарії настільки потужна, що, зірко дивлячись за збереженням своєї місцевої або галузевої автономії, швейцарці втрачають можливість не лише продуктивно співпрацювати, але й спілкуватися на належному рівні. Так, один із найкращих знавців швейцарських правоохоронних органів Клаудіо Бесоцці відзначав з цього приводу: "Кантональна прокуратура говорить зовсім іншою мовою, як кантональне міністерство поліції. В цілому, заспокоюючий характер відповідей на парламентські запити раптово змінюється на драматизацію становища, як тільки доходить до прийняття проектів законів, або проведення будь-яких організаційних заходів" [4].
За вихід з цього скрутного становища стала ще у середині 90-их pp. XX ст. посилена міжкантональна співпраця поліцейських органів за допомогою "Об'єднання з метою надання допомоги у галузіохорони правопорядку та для міжкантональної співпраці у кримінальних справах". Крім того, у той самий час конфедераційний парламент централізував оперативну роботу правоохоронних органів у сфері боротьби з організованою злочинністю та економічними злочинами. В цей же час набула поширення і співпраця з іноземними поліцейськими органами [5].
На сьогодні боротьба з ОЗ, тобто ТОЗ в фінансовій галузі, залишається головним завданням швейцарських органів правопорядку. Фінансові операції ТОЗ і, особливо їх фінансові маніпуляції, сприймаються, на перший погляд, як щось абсолютно нормальне і легальне. Фірми з надання різноманітних послуг, а також фінансові інститути, що працюють "під дахом" у ТОЗ, демонструють в їх напруженій діяльності повну законослухняність і скидаються на неосвічені та дуже респектабельні й заклопотані інституції. Останнє, чого можна чекати від цих установ, є те, що вони відкрито порушать закон. Тож недивно, що й сьогодні нові й модернізовані закони боротьби із ОЗ є малоефективними. За статтею 260 (участь у кримінальній організації) було збуджено з 1 серпня 1994 року (дата набуття Законом чинності) по 31 грудня 2000 року лише 63 справи, за якими отримали незначне покарання лише 11 осіб. У 59 випадках із 63 фігурували інші фактори порушення законодавства, такі як торгівля наркотиками, крадіжка іт.ін. [6]. Це означає, що закони - недосконалі. І тому швейцарські вчені вносять пропозиції до покращення існуючої ситуації [5]:
а) Швейцарії рекомендується приєднатися до "Європейської системи свободи, безпеки та охорони правопорядку", яка набуде чинності в рамках ЄС з 2004 року;
б) покращити свою репутацію на міжнародній арені за рахунок боротьби із "відмиванням" грошей. На сьогодні діловий світ Швейцарії до цього ще не готовий, тож повідомлення в поліцію відбуваються дуже рідко. Якщо ж такі випадки трапляються, то вони наявні або в м. Цюріху, або в м. Женеві [5, с. 55];
в) країна має на сьогодні взірцеві закони по боротьбі із ВГ, але завдання полягає в тому, щоб спонукати ці закони діяти. Саме неефективна дія владних органів, занадто великі бюрократичні перешкоди, шалений опір з боку фінансистів не дають можливості цим законам запрацювати [5, с. 59)].
У теперішньому кримінальному світі Швейцарії постійно відбуваються нові зрушення, на які правоохоронні органи не завжди реагують адекватно. Так, за останній рік у Швейцарії відбулося рекордне зростання рівня злочинності. Як повідомляє журнал "NZZ Online", злочинність зросла майже на 12 %. Значну частину цього приросту дає ТОЗ [7]. Це найбільший приріст з 1982 року. Тож і надалі спецслужбам безпеки та органам охорони правопорядку країни буде чим займатися.
І хоча Швейцарія сьогодні залишається однією із спокійних та безпечних країн Європи, зростання кількості злочинів, пов'язаних із насильством, в тому числі вбивств та замахів на вбивства, які зросли аж на 21,7 %, погрози зросли на 23,9 %, і при цьому погрози та насилля щодо державних службовців - на 51,1 % [7], свідчить про те що швейцарська ідилія наближається до свого кінця. Ця країна включається все більше у соціальні процеси, що притаманні Західній Європі в цілому. Згідно з останньою "Доповіддю про внутрішню безпеку Швейцарії", що видана кантональним міністерством поліції, ОЗ становить і надалі одну з головних загроз для країни, особливо такі види діяльності, як торгівля зброєю, наркотиками, людьми та нелегальний ввіз людей та зброї, що становлять головне заняття ОЗ. Серед груп ТОЗ виділяються організації із Південної Європи, для яких Швейцарія вже давно стала центром діяльності. Спостерігається також розподіл у діяльності наркоділків: торгівля кокаїном знаходиться у руках північноафриканських груп, а торгівля героїном ведеться переважно албанцями.
Транснаціональна організована злочинність у Швейцарії має яскраво виражену тенденцію до посилення зв'язків між ЗО та ОЗУ, покращання транспортних та комунікаційних засобів, продуманого й ефективного розподілу праці на зразок офіційних підприємств, скорочення термінів у проведенні операцій та оберту грошей, а також збільшення рентабельності "підприємницької діяльності" [7].
До кола зростаючих загроз безпеці Швейцарії кантональне міністерство поліції відносить ТОЗ із Росії та інших держав-спадкоємців колишнього Радянського Союзу, їх загроза полягає, перш за все, у використанні Швейцарії для "відмивання" брудних грошей та погроз для фінансового ринку цієї країни [7].
Становище із внутрішньою безпекою оцінюється на сьогодні в країні в цілому як нестабільне [8]. Особливу роль відіграє ТОЗ, яка характеризується тут як "злочинний туризм." Очікується, що ТОЗ і надалі відіграватиме роль головного фактору у зростанні рівня злочинності в країні. Швейцарські органи охорони правопорядку усвідомлюють, що заборонами, тобто закриттям кордону, тут не допомогти, крім того, країна, яка існує й зарахунок туризму, навряд чи може собі це дозволити. Тому головний акцент робиться на покращанні міжнародної співпраці у таких сферах, як [8]:
1. Запобігання злочинам;
2. Покарання злочинців;
3. Надання допомоги органам по боротьбі зі злочинністю іноземних держав;
4. Співпраця на міжкантональному та міжнародному рівнях;
5. Інформаційний обмін;
6. Подальше удосконалення чинного законодавства.
Особливо треба наголосити на заходах групи 3. Бажання швейцарської сторони за рахунок матеріальної та фахової допомоги іноземним державам, тобто їх органам охорони правопорядку, знизити діяльність ОЗ цих держав на території

 
 

Цікаве

Загрузка...