WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → У боротьбі з організованою злочинністю та корупцією важливі конкретні дії - Реферат

У боротьбі з організованою злочинністю та корупцією важливі конкретні дії - Реферат

стимулюванням добросовісної служби. Оскільки моральна чистота значно ускладнює життя людини у нашій дійсності, кількість таких людей катастрофічне зменшується.
У зв'язку з тим, що захищати державну службу надійно практично неможливо, то пріоритет у підборі кадрів у боротьбі з організованою злочинністю повинен віддаватися особам, які є професіоналами та непідкупними.
Тільки всесторонне вивчення кандидатур, спостереження за ними, система спеціального навчання - дозволять створити підрозділи безстрашних бійців, не вразливих для шантажу і здібних виконати будь-яке завдання. Цейпринцип комплектування давно відомий.
Для того ж, щоб служба по боротьбі з організованою злочинністю могла ефективно виявляти корумповані елементи у всіх відомствах, у тому числі й у правоохоронних органах, вона має бути максимально самостійною у своїх законних діях.
Об'єктом серйозної турботи повинна стати безпека суддів та їх матеріальне забезпечення.
Вивчення історії і досвіду зарубіжних країн по організації боротьби зі злочинністю свідчить про те, що розвиток організованої злочинності в Україні повторює всі ті етапи, що відбувалися в інших країнах світу, тільки з відставанням на декілька десятків років. Здавалося б, що досвід протидії цьому явищу має дозволяти не тільки більше знати стосовно природи, структури, механізмів здійснення злочинної діяльності, але й уможливити упереджувально готуватися до відповідних етапів, однак останній потрібно не сліпо копіювати, а застосовувати його з урахуванням національного законодавства та практики діяльності у сфері боротьби зі злочинністю.
Відомі всі складності викриття й притягнення до кримінальної відповідальності керівників і лідерів організованих злочинних груп. Взяти хоча б того ж Аль-Капоне. І все ж таки вдалося зібрати інформацію про його фінансові справи і засудити до 11 років ув'язнення за порушення податкового законодавства. На сьогодні укриття прибутків від оподаткування у США розглядається як один з найбільш серйозних злочинів, і це дозволяє ефективно протидіяти організованій злочинності, і, зокрема, вимагати відповідь на питання, чому фактичні видатки значно перевищують офіційні прибутки? У нас же якийсь маленький службовець, який одержує декілька сотень гривень на місяць, а то й ніде не працює - злочинний "авторитет", будує собі палаци, купує іномарки, а по чинному законодавству це не може розглядатися доказом факту зв'язку зі злочинною діяльністю, якщо відсутні джерела офіційного підтвердження таких доходів. Громадянин виїжджає за кордон і декларує 300 дол. США, а через декілька днів повертається на "Мерседесі", який там купив за 100 000 дол. США, а митники не мають навіть права спитати: а звідки він узяв ці гроші, чи не вивіз їх контрабандним шляхом?
У зв'язку з цим набуло суттєвого значення питання про організацію системи збору даних, які можуть засвідчити причетність того чи іншого громадянина до злочинної діяльності, оскільки, крім спеціальних обліків в МВС, існує багато інших організацій, де фіксуються різні акти і дії громадян (купівля нерухомості, реєстрація автомашин у ДАІ, різних договорів і контрактів, закордонні поїздки). Зведені разом ці відомості можуть вказувати на імовірність кримінальних аспектів життя і діяльності певної особи.
Потребує також належного професіоналізму і виконання Закону України "Про боротьбу з корупцією". Однак, воно здебільшого характеризується гонитвою за нарощуванням кількісних показників, що вкрай негативно позначається на якості правоохоронної діяльності. Переважна більшість протоколів складається, як правило, на держслужбовців найнижчих категорій. Імітуючи боротьбу з корупцією, правоохоронці нерідко вигадують такі приводи для складання адмінпротоколів, які інакше ніж знущанням над людиною назвати не можна.
Дефекти організації правоохоронних органів, таємність і корпоративність спеціальних служб призвели, зрештою, до їх глобальної корумпованості, а тому вони почали лише імітувати боротьбу зі злочинністю (концепція соціального реагування, коли робота ведеться для досягнення зовнішнього ефекту без серйозних зрушень у результатах).
Враховуючи вирішальну роль ОВС та інших правоохоронних органів у підтриманні правопорядку, доцільно зупинитися на детальному аналізі проблеми поширення корупції в правоохоронній системі як початкового етапу її криміналізації. Фахівці вважають корупцію в ОВС та в інших правоохоронних органах головною причиною неефективності боротьби з організованою злочинністю.
Корупція, сама по собі викликаючи деструктивний ефект, стає й своєрідним механізмом впливу сучасної організованої злочинності на повсякденну діяльність правоохоронних органів, їх кадрову та репресивну політику.
Одним із основних факторів виникнення корупційних проявів в ОВС є швидка плинність кадрів. За таких умов працівнику правоохоронного органу невірно ставити акценти у роботі; у зв'язку з плинністю кадрів він розуміє, що на посаді може бути недовго. Виходячи з цього, окремі правоохоронці змінюють свій владний капітал на економічний, закладаючи таким чином корупційний фундамент у правоохоронну систему.
На підставі викладеного цілком виправданим є висновок про те, що керівники правоохоронних органів вищої ланки повинні призначатися на чітко визначений, певний строк. Отже, ні зміна влади, ні інші обставини не повинні впливати на стабільну роботу правоохоронних органів у боротьбі зі злочинністю.
Корупція посадових осіб ОВС, прокуратури, суду, органів безпеки та інших правоохоронних структур викликає у громадськості глибоку недовіру до влади, почуття страху, небажання співробітничати з нею. Це завдає серйозної шкоди суспільним відносинам, з огляду на поступову втрату громадянами прагнення підтримувати традиційні соціальні інститути. Інакше кажучи, розповсюджена серед "слуг закону" корупція призводить до зростання цинічного та негативного ставлення до влади тих, хто бачить, що продажність державних посадових осіб супроводжується безкарністю злочинців. Отже, головна небезпека корупції полягає в тому, що усвідомлення безсилля держави перед злочинними формуваннями підриває довіру до закону.
Необхідно відверто визнати, що держава і суспільство дещо втратили контроль над цим надзвичайно загрозливим соціальним явищем. Дійсний рівень злочинності у сфері економіки, зокрема, хабарництва, не визначений навіть приблизно.
Проблеми організованої злочинності та корупції щодня обговорюються у пресі, друкуються сенсаційні повідомлення, даються інтерв'ю керівників правоохоронних органів у ЗМІ про розгалужені злочинні організації та боротьбу конкуруючих кланів, про банківські й зовнішньоторговельні махінації, не кажучи вже про перестрілки, сутички та вбивства. Разом з тим,

 
 

Цікаве

Загрузка...