WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → У боротьбі з організованою злочинністю та корупцією важливі конкретні дії - Реферат

У боротьбі з організованою злочинністю та корупцією важливі конкретні дії - Реферат


Реферат
на тему:
У боротьбі з організованою злочинністю та корупцією важливі конкретні дії
Організована злочинність реально загрожує національній безпеці, протистоїть конституційному і суспільному ладу, проникає у владні інституції держави, залучаючи у свої тенети політичних і громадських діячів. Цей феномен - як соціальне явище в Україні - пройшов шлях певної трансформації, у тому числі й в міжнародному масштабі. Організована злочинність має властивість створювати свої легальні структури з метою їх використання і спрямована на максимальне та швидке вилучення прибутків за умов мінімального ризику в період низької ефективності діяльності законодавчої та виконавчої влад. Саме максимальне збагачення суб'єктів організованої злочинності є її головною метою.
Вивчення стану і тенденцій організованої злочинності в державі, її аналіз свідчать, що процеси, які сьогодні відбуваються у кримінальному середовищі, набувають стійкої тенденції до трансформації. Вона з корисливою метою все більше проникає у фінансово-економічні галузі держави, а також управлінські структури для забезпечення безпеки своєї діяльності; політизується і професіоналізується. Керівники кланів організованих злочинних угруповань вживають всіх заходів для надання їх діяльності законного статусу та "виховання" суспільства в дусі примирення з цими проявами. За неприйняття їх ідеології ділки організованої злочинності діють дуже жорстоко, використовуючи залякування, погрози зброєю та її застосування. Все це відбувається майже відкрито й зухвало, нерідко з використанням вибухових речовин та пристроїв. Саме з цими мотивами пов'язують вбивства в Україні таких відомих осіб, як В. Гетьман, В. Щербань та ін.
Тільки у минулому році було вчинено 560 злочинів із застосуванням вогнепальної зброї, ще 41 - вибухівки. Відносно працівників органів внутрішніх справ вчинено 1326 злочинів (проти 1144 - у 2002 році), прокуратури - 170 (121), судів - 154 (109), Служби безпеки - 112 (65). Всього в результаті цих злочинів загинув 31 співробітник правоохоронних органів.
Темпи зростання організованої злочинності в Україні, процеси інтернаціоналізації цілої низки видів злочинної діяльності, поява потужних кримінальних організацій транснаціонального характеру становлять загрозу і для демократичного розвитку держави, створюють умови для криміналізації економічних відносин та всієї вертикалі влади в країні.
Як свідчить статистика, за перше півріччя поточного року у державі спостерігається тенденція до збільшення кількості виявлених правоохоронними органами організованих злочинних угруповань, зокрема, знешкоджено 493 організовані групи та злочинні організації, з них - 23 злочинні організації, у тому числі - 324 організовані групи та злочинні організації загальнокримінальної спрямованості, з них - 17 злочинних організацій. Із загальної кількості організованих груп і злочинних організацій підрозділами МВС виявлено, відповідно, 470, з них - 21 злочинна організація, СБУ - 14, з них - 2 злочинні організації, податкової міліції - 5, з них - 0, органами прокуратури - 4, з них 0 - ЗО. Питома вага організованих груп і злочинних організацій, виявлених працівниками підрозділів по боротьбі з організованою злочинністю МВС, становить 63,3 % (300), карного розшуку - 24,9 % (118), боротьби з економічними злочинами та боротьби з незаконним обігом наркотиків - по 5,9 % (28).
Організованими групами та злочинними організаціями (за даними МВС) вчинено понад 3,5 тис. злочинів (-14,3 %), у тому числі майже 2,9 тис. тяжких та особливо тяжких (-8,9 %). У середньому однією організованою групою або злочинною організацією вчинено 7,5 злочини. Серед зареєстрованих злочинів: 891 (-18,7 %) - економічної спрямованості, 776 (-20,3 %) - крадіжок, 665 (+52,9 %) -у сфері обігу наркотичних засобів та психотропних речовин, 290 (+5,5 %) - розбоїв, 117 (+17,0 %) - грабежів, 85 (-24,1 %) - злочинів, пов'язаних з незаконним обігом зброї, 66 (+6,5 %) - торгівлею людьми, 32 (-31,9 %) - умисних вбивства, 28 (+21,7 %) - фактів бандитизму, 208 (+1,0 %) - привласнення, розтрат та заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем, з них 176 (176) - в особливо великих розмірах, 41 (+86,4 %) - хабарництва, 47 (+2,5 рази) - легалізації грошових коштів, здобутих злочинним шляхом.
Разом з тим, активізація діяльності правоохоронних та інших державних органів у боротьбі зі злочинністю ще не відповідає вимогам часу. Зокрема, певне збільшення кількості виявлених злочинів, вчинених організованими злочинними угрупованнями, не завжди характеризує їх як стійкі чи ієрархічні об'єднання. Відомо, що чимало з них представляють собою малочисельні групи з 2-3 осіб загальнокримінальної спрямованості. Організовані злочинні угруповання та злочинні організації з розгалуженою структурою, до складу яких входила б значна кількість осіб, що займалися злочинною діяльністю упродовж тривалого часу, вчиняли тяжкі та особливо тяжкі злочини (передусім, у сфері економіки, в її найбільш криміналізованих галузях), виявляються ще мало та лише в окремих регіонах. Переважна більшість організованих груп і злочинних організацій (249) мали чисельність від 4 до 10 осіб, 225 - у своєму складі налічували по 3 особи і тільки 10 - понад 10 осіб. Викрито 343 організовані групи і злочинні організації, що діяли до одного року, 99 - до двох років, 48 - від трьох до шести років, та 3 - понад шість років.
Аналіз свідчить, що функціонування організованих злочинних угруповань стало можливим завдяки різноманітним процесам, які відбуваються в Україні та, зокрема: послабленню ролі держави в суспільстві, втраті нею ряду важливих функцій в економіці, недостатньому законодавчому забезпеченню, повільному проведенню реформи правоохоронних органів, законодавчому, матеріальному та фінансовому забезпеченню їх діяльності, що призвело до відтоку з їх лав професійних кадрів, у тому числі до нових фінансово-економічних структур. Паралельно присутнє і таке вкрай негативне явище, як зрощування працівників правоохоронних органів з кримінальними структурами. Проведені дослідження показали, що психологічна атмосфера в суспільстві є нестабільною, в державі існує моральне розтління значної частини нації. Люди звикли до обманів, лицемірства, ігнорування законів і влади. Характерним є те, що при роздержавленні великої кількості суспільної власності з'явилася можливість скоювати злочини посадовим особам; серед цієї категорії осіб панує психологія швидкого особистого збагачення і це, безумовно, - головна складова неефективного подолання кризового стану в політиці та економіці. На цьому фоні значно активізувалась як загальнокримінальна, так і економічна злочинність.
У той же час перейшла межу дозволеного

 
 

Цікаве

Загрузка...