WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Торгівля людьми як прояв транснаціональної організованої злочинності - Реферат

Торгівля людьми як прояв транснаціональної організованої злочинності - Реферат

системи управління, планування. Відзначаються наради і зустрічі керівників, налагоджене інформаційно-пропагандистське забезпечення. Цей бізнес має власні правила і мораль, не сумісні ні з жодними загальнолюдськими і демократичними принципами й цінностями.
Як було відзначено на конференції юристів європейських держав, США і Канади в січні 2001 року, фінансовий оборот у сфері "тіньової" економіки склав близько 1,5 трн дол. [4]. Упустити такі можливості для фінансування своєї діяльності терористи не можуть. Включаючи в кримінальну діяльність міжнародних синдикатів тероризм, останній стає інтернаціональним, а терористичні організації перетворюються на знаряддя реалізації визначеної політики і дуже часто - злочинного бізнесу.
Звичайно, торгівля людьми, здебільшого, здійснюється не самими терористами. Але існують способи, за допомогою яких терористичні групи використовують торгівлю людьми у своїх цілях (від самого грубого - продажу жінок до будинків розпусти аж до постачання найманців у "гарячі точки"). Насамперед, йдеться про так звані "етнічні" злочинні організовані групи (китайські, японські, албанські, іракські, чеченські і т. ін.), які спеціалізуються на торгівлі людьми чи займаються цим злочинним бізнесом паралельно з такими видами кримінального бізнесу, як "відмивання" грошей, торгівля наркотиками, дорогоцінними металами, нелегальний вивіз за рубіж деревини, торгівля автомобілями і т. ін. Зокрема, прикладами такого злиття тероризму і торгівлі людьми стали злочинні організації, що існують на території колишньої Югославії. Після етнічних чищень у Косово і при потуранні миротворчих військ на його територію під видом біженців у 2000 р. увійшло понад 200 тис. іноземців, переважно албанців з Північної Албанії [5]. І на сьогодні спецслужби європейських держав звертають пильну увагу на албанські злочинні угруповання, які не тільки утворили розгалужену мережу торгівлі людьми в Західноєвропейському регіоні, але й контролюють її [6].
Крім етнічних, виникають й інші мережі, засновані за іншими принципами, а саме: на основі економічних і фінансових інтересів. Наприклад, у 2003 році зусиллями італійської поліції, ФБР і європейських кримінальних служб була проведена великомасштабна операція "Павутина", в ході якої було затримано 50 чоловік і пред'явлене обвинувачення 150 особам у підозрі в створенні міжнародної злочинної мережі з "відмивання" грошей, отриманих від контрабанди зброї, наркотиків, а також работоргівлі. Мережа охоплювала 70 міст Італії, Монако, Швейцарії, Франції, Німеччини Канади, США. Захоплено розкішні автомобілі, нерухомість і арештовано банківські рахунки на 100 млн дол. США.
У 2002 році американські спецслужби одержали докази того, що частина прибутку від торгівлі наркотиками й організації проституції на території США одержують радикальні ісламські угруповання на Близькому Сході, зокрема, "Хизбалла". З такою заявою, за даними агентства Reuters, виступив глава Агентства по контролю за поширенням наркотичних препаратів Эйза Хатчинсон (Asa Hutchinson). За твердженням Є. Хатчинсон, федеральній владі вдалося установити канали, по яких фінансові потоки спрямовуються на Близький Схід [7]. Ці й інші свідчення дозволяють здійснити висновку про те, що "тіньовий" оборот капіталу, у тому числі й від торгівлі людьми, стає в сучасному світі основним джерелом фінансування діяльності терористичних угруповань.
У багатьох випадках терористичні організації беруть безпосередню участь у самому процесі торгівлі. За повідомленнями інформаційного агентства Reuters, у вересні 2003 р. під час зустрічі міністра внутрішніх справ Італії Джузеппе Пизану з начальником департаменту внутрішньої безпеки США Томом Риджем, у ході якої обговорювалися питання взаємодії Італії і США в галузі боротьби з тероризмом, Джузеппе Пизану повідомив, що, за оцінками італійських спецслужб, щорічно в Європу нелегальними шляхами потрапляють близько 500 тис. чоловік, кожний з який платить організаторам перевезення 4 тис. дол. Таким чином, річний обіг коштів в індустрії складає, щонайменше, 2 млрд дол. При цьому він підтвердив повідомлення інформаційного агентства Reuters про те, що в доповіді спецслужб Італії від жовтня 2003 р. визнається участь терористичних організацій і груп у підготовці нелегальної міграції й продажу людей через Італію. Безпосередньо в цих операціях замішана "Аль-Каїда" [8]. Інформацію, що надійшла з Італії, доповнюють дані інших Середземноморських країн. Так, у жовтні 2003 року у Греції були заарештовані декілька пакистанців - членів злочинного угруповання, що займалися торгівлею людьми. Прізвище деяких із затриманих фігурують у списках американських спецслужб у зв'язку з діяльністю "Аль-Каїди" [9]. Активно діяли останні 10 років терористичні угруповання Хаймхороєва, Бараєва, братів Ахмадових на території Чечні, що здійснювали, крім бойових дій, викрадення людей з метою викупу.
Зв'язок терористичних організацій зі злочинними групами, що здійснюють торгівлю людьми, виявляється в ряді випадків настільки тісним, що не представляється можливим відокремити один злочин від іншого. І ті, й інші користаються тими самими транспортними і комунікаційними мережами і фальшивими документами. Найчастіше саме торговці людьми, що налагоджуються міжнародні мережі, створюють коридори, по яких терористи мають можливість безперешкодно перетинати границі країн. Три фактори уможливлюють настільки безпрецедентне злиття зусиль терористів і торговців людьми: зростанню рівня міжнародної організованої злочинності, слабкість імміграційного контролю в країнах транзиту і корупція, що дозволяє злочинцям безперешкодно одержувати фальшиві документи і переправляти людей з однієї країни до іншої.
Представляється очевидним, що загроза тероризму іторгівлі людьми може бути максимально мінімізована в основному шляхом нарощування роботи усього світового співтовариства по ліквідації соціальних, економічних та ідеологічних коренів цих явищ. Але зрозуміло й те, що настільки масштабне завдання потребуватиме багато часу й істотних витрат. Беручи до уваги транснаціональний характер тероризму, а також його щільні зв'язки з іншими викликами і погрозами безпеки, такими як організована злочинність, торгівля людьми, а також незаконний обіг зброї, важливо прагнути до зміцнення співробітництва між відповідними владними структурами і здійснення регулярного обміну інформацією з метою зміцнення можливостей світового співтовариства щодо припинення фінансування тероризму.
Список використаних джерел
1. Нелегальна міграція та торгівля жінками у міжнародно-правовому контексті: У 2 кн. Кн. 1. Ч. 2 // Відп. редактори Ю.І. Римаренко, Я.Ю. Кондратьєв; За ред. Ю.С. Шемшученка. - К.: Ін-т держави і права ім. В.М. Корецького НАН України, Київський ун-т права, Національна академія внутрішніх справ України, 2001.- 1012 с.; Годунов И.В. Противодействие организованной преступности. - М., 2003. - 175 с.; Лунеев В.В. Преступность ХХ века. Мировые, региональные и российские тенденции. - М., 1999. - 234 с.
2. Ерохина Л.Д., Буряк М.Ю. Торговля женщинами и детьми в целях сексуальной эксплуатации в социологической и криминологической перспективе. - М., 2003.
3. Трунов И.Л., Ольховский К.П. Юридическая основа в вопросах теории и практики борьбы с терроризмом // Закон и право. - 2002. - № 7. - С. 127.
4. Итоговая декларация Санкт-Петербургского межпарламентского форума по борьбе с терроризмом (Санкт-Петербург, 27-28 марта 2002 года) // http://www.iacis.ru/fight.htm.
5. Милошевич Борислав. Агрессия НАТО продолжается - // http://www.zavtra ru.
6. Congressional Statement of Ralf Mutschke, Assistant Director, Criminal Intelligence Directorate International Criminal Police Organization - Interpol General Secretariat Committee on the Judiciary Subcommittee on Crime December 13, 2000 "The Threat Posed by the Convergence of Organized Crime, Drugs Trafficking and Terrorism" // http://www.russianlaw.org/Mutschke.htm.
7. Американские уличные торговцы наркотиками финансируют "Хизбаллу" // http://lenta.ru.
8. Спецслужбы Италии: за торговлей людьми и нелегальной иммиграцией стоит "Аль-Каида" // http://www.agentura.ru.
9. Симкин Роман. Подробности о подозреваемом в причастности к "Аль-Каиде" // http://www.greek.ru.

 
 

Цікаве

Загрузка...