WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Торгівля жінками як прояв кримінального бізнесу - Реферат

Торгівля жінками як прояв кримінального бізнесу - Реферат

вербуються через такі соціальні заходи, як фотоконкурси. Процес, звичайно, складний, обман детально продуманий, щоб переконати жінок стосовно реальної можливості працевлаштування. За оцінками, 20 % вивезених жінок були завербовані через оголошення у пресі.
Інший метод вербування - "шлюбні агентства", що іноді називають міжнародними службами знайомств. Відповідно до інформації Міжнародної організації по міграції всі агентства на зразок "наречена-поштою", які пропонують жінок з колишнього Радянського Союзу, знаходяться під контролем організованих злочинних груп [2]. Багато з цих агентств діють через Інтернет. Вербувальники використовують "шлюбні агентства" як засіб дляпошуку жінок, які бажають подорожувати або емігрувати. Цей шлях до секс-індустрії існує в декількох формах. Вербувальники можуть бути торговцями чи працювати на торговців. Жінка може зустріти чоловіка, який обіцяє одружитися. Чоловік може використовувати жінку сам якийсь час, потім примушує її до порнографії і пізніше продає в секс-індустрію, або прямо доставляє жінку до борделя.
Незалежно від методу вербування більшість жінок не очікує сексуальної експлуатації і насильства. Після того, як жінка прибула до країни призначення, торговець або сутенер повідомляють їй, що вона не буде працювати офіціанткою, нянькою чи ким-небудь ще, ким їй пропонували, а буде використана у проституції. Методи, що застосовуються для контролю над жінками після прибуття до країни призначення, включають конфіскацію документів, насильство, погрози заподіяння шкоди членам родини і боргову кабалу. Навіть якщо жінки знають, що будуть повіями, їх уявлення є далекими від реальності.
Складно дізнатися, скільки жінок було продано з метою сексуальної експлуатації. Торгівля є таємницею, жінок змушують мовчати, торговці небезпечні і деякі організації займаються підрахунком. При вивченні процесу торгівлі з країн колишнього Радянського Союзу стає відомо, що їх називають "російськими" чи "східноєвропейськими" без точної вказівки на назву країни. Слово "торгівля - (trafficking)" не є універсально використовуваним, у результаті чого визначається різна кількість жінок залежно від уживаного визначення.
Форми торгівлі жінками є різноманітними. Одна з них - аукціони, на зразок Африканських работоргових ринків XVIII-XIX ст. У Мелані (Італія) у грудні 1997 року поліція розкрила банду, що проводила аукціони жінок, вивезених з колишнього Радянського Союзу, яких роздягали, показували і продавали в середньому за 1000 дол. США. Торговці і сутенери використовували екстремальне насильство для контролю над жінками і територією. Жінок вбивають як попередження конкуруючим торговцям і сутенерам та як покарання за відмову займатися проституцією. У Стамбулі дві українські жінки були викинуті з балкона й вбиті на очах у їх шести російських подруг. У Сербії українській жінці, яка чинила опір, при всіх відтяли голову.
Вивезені жінки майже не одержують підтримки і допомоги від суспільних чи соціальних служб, як тільки потрапляють під контроль торговців чи сутенерів. У країнах, що їх приймають, з ними поводяться як зі злочинцями, як з повіями або нелегальними мігрантами. Коли їх виявляють, часто під час поліцейських облав, то заарештовують і поміщають до в'язниць в очікуванні депортації. Майже не існує служб, які займаються проблемами жертв торгівлі, що страждають від травм, слабкого здоров'я і фізичних вад.
Дослідження стану здоров'я жінок у секс-індустрії показує, що в цих жінок є серйозні проблеми, часто з погрозою для життя. Жінки страждають від інфекційних захворювань, та таких, що передаються статевим шляхом, насильницьких ушкоджень, наркотичної або алкогольної залежності, депресій та інших проблем, пов'язаних із психічним здоров'ям у результаті травмування.
Експерти ООН оцінюють обсяг світової торгівлі жінками як товаром для секс-індустрії у діапазоні від 7 до 12 млрд дол. США на рік. На ХХ конгресі ООН, який відбувся у квітні 2000 р., відзначалося, що торгівля людьми - це ринок, котрий найшвидше розвивається у світі, включає три основні компоненти: незаконний ввіз іноземців; сексуальне рабство жінок і дітей; економічне рабство у всіх його формах [3].
Щорічно до країн Європейського союзу незаконно переправляється з метою сексуальної експлуатації 500 тис. жінок і дівчат. Банди, що займаються цим ремеслом, одержують від сексуальної експлуатації і рабської праці жінок тільки в Європі прибуток у розмірі, приблизно, 7 млрд дол. США.
Останнім десятиліттям сотні тисяч жінок були вивезені з Центральної та Східної Європи і республік колишнього Радянського Союзу для заняття проституцією. Їх кількість Європейським союзом оцінюється в розмірі 0,5 млн. Вивезені українські жінки займаються проституцією у більш ніж 50 країнах. У деяких частинах світу, таких як Ізраїль і Туреччина, жінки з України і СНД настільки переважають, що всіх повій називають "Наташами".
За даними Міжнародної організації по еміграції, на сьогодні обіг міжнародного бізнесу з незаконного переміщення людей сягає 6 млрд дол. США на рік. Згідно з оцінками ООН, 1/4 з 4 млн проданих людей щорічно використовуються в секс-індустрії. За наявними оцінками, за кордоном проституцією займається 100 тис. молодих українок.
З метою боротьби з цим явищем ще на початку століття були розроблені і ратифіковані міжнародні закони. У 1949 році Генеральна Асамблея Об'єднаних Націй прийняла Конвенцію про припинення торгівлі людьми та експлуатацію проституції третіми особами. Конвенція зазначає, що "проституція і супутні злочини по торгівлі людьми є несумісними з гідністю і цінністю людини і загрожують добробуту людини, сім'ї та співтовариства". Україна підписала Конвенцію у 1954 році разом з Латвією (1992), Білоруссю (1956), і Російською Федерацією (1954). Конвенція 1949 року не була підписана багатьма і не створювала наглядового органу, тому не було постійної оцінки її виконання чи ефективності [4].
Нині Конвенція 1949 року зазнає критики з боку тих, хто одержує перевагу від легалізації проституції і "торгівлі за згодою". Тенденції до легалізації секс-індустрії і більш вузького визначення торгівлі, що вимагає доказів, примусу або насильства, зробить процес покарання торговців дуже складним і слугуватиме на користь транснаціональним злочинним організаціям.
Цікавий підхід Швеції до

 
 

Цікаве

Загрузка...